Balirka

Ne cudi me, ako nemas traktor da baliras docu ja sa 6930 da ti izbaliram, 163 ks je taman za tu presu :haha:
 
Ovako nesto bi bilo dobro za one koji imaju veci kombajn i vecu balirku
biofuels-combine-baler-corn.jpg
 
60-ka Kejs je vukao tu Welgericu samo u slucaju nuzde. A i navukla se ta presa kamionskih prikolica i po 2 Zmajevke :D ..ima i kad su padali radnici sa prikolica jer ih je bala strovalila..
 
@nikola indjija

Tu sto je Zmaj 151 pazario. Zbog nje i zbog nacina baliranja i skupljanja bala su pravili otkose grabljama Sunce 2 na 1 ili ako je manji kombajn kosio 3 na 1.
 
Welgericu 730 moze539 da vuce bez ikakvih problema,a sedeo sam na r 65 kada presuje i neoseca je.Mislim da je i dimenzija bale ista kao na mojoj 61,isto krivi balu ako su mali obrtaji i ako se malo brze potera pravi nejednake bale
 
Moze ali ne moze da ima ucinak sa 539 i sa R65 koliki bi trebao. Ima drugar R65 i 630 i ista prica, kad hoces da je teras koliko moze da proguta i da nabije dobro, Rakovica se i ukaki i upiski.
 
Ja sam isto malo u toj nevjerici da tako "slabasni" traktori rade sa ovom presom,ja imam w 61 i traktor od 70 hp pa kad je malo veca masa jos ako je sirovija osjeti se stenjanje
 
Kako sam kupio Gallignani 539 ne stenje ali budemu ponekad vrućina samo prebacim u 3 sporu maloga oladim,probo sam raditi sa Masseom ali nemam osećaja i ništa se nečuje.Mislim da bi najbolje lego 577 sa novim tipom kabine a i onako mi tata kaže da sam mu dužan jednu sedmicu
 
Uredu nije ravnica ali i po ravnici mislim da bez 60 i +, za rad sa 630 i 730 nije to to ipak su to velike i teske prese
 
može se sa svakim traktorom vući svaka presa, naročito u ravnici, samo je pitanje iskorišćenosti kombinacije. Ako je mali traktor a presa velika, onda je traktor ograničavajući faktor i ne može se ići punim kapacitetom, ali će svakako raditi. Ono što je možda gora opcija jeste veliki traktor a mala presa, jer u tom slučaju se obavezno nešto skrši i polomi jer traktor taj priključak ne oseča, pa ti misliš može više, brže,... kad ono medjutim. Ja sam sa 539 vukao clas52 i u ravnici nema problema, ljulja malo, mada ima yamajnu masu tako da amortizuje udare klipa, dok u strani se mora voditi računa da ne pogura, mali kinez yto454 se igra sa njom upravo zabog toga što ima prednju vuču pa u strani ne gura, a i jači je malo.
 
Nazad
Vrh