Balirka

Bežite od te prese.To je Ruska presa.Možda nosi Welger vezače jer su ih naši majstori ubacivali na razne prese od Kirgistanke do Poljakinje,Poljostroja a možda je samo napisano da bi se neko zalepio za nju.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG][[/IMG] Ovako je izgledala 2010e pre nego sto sam je izvuko iz supe ,od 1999e je stajala tamo!:osmeh:
 
Naravno da sam video kako radi.Bio sam u pravu kada sam napisao da joj je ugrađen Welger vezač jer njen originalni nije hteo baš sjajno da vezuje.
 
,,Bežite od te prese.'' ,,a možda je samo napisano da bi se neko zalepio za nju'' = Glupost ,na taj deo recenice sam mislio! U kapacitet sam se uverio kad je drugaru puko zupcanik u diferencijalu na AP53-ci dok je balirao grabuljanu kuruzovinu. On je terao u 2oj sporohodnoj sa IMT558 ,ja sam zavrsio isto sa torpedo 75icom u 3oj sporoj. Zna se da torpedo vec u 1oj je brzi nego 558 u drugoj.
 
Poslednja izmena:
Vidite ovako.Takvih presa je bilo na kile za kupiti bez uvrede.Ima dosta ljudi koji su ih kupili naravno da bi sa njima radili uslužno ali nisu mogli jer im je originalni vezač veoma problematičan.Ono bežite napisano je upravo zbog toga a ono zalepio iz razloga što u oglasima piše bukvalno svašta i veći deo nečega nije istinit a to se vidi tek kada se ode kod prodavca jer preko slika i iz razgovora telefonom ne možete sagledati realnu sliku neke mašine.Nadam se da sam vam koliko toliko objasnio šta sam napisao. :ppozdrav:
 
To jeste tacno da je orginal vezac problematican ,al sa welgerovim sasvim fino radi. Naravno ima i ona sveje mane ,najveca se pokazala ove godine. Posto je sojina slama bila jako slaba(barem u nasoj okolini -Temerin,na jutru 30-40bali ) ,nije mogla lepo da ,,napuni'' levu satranu bale ,tunel sirok tacno 50cm i bale su izgledale jako sucmurasto. Ujedno to joj je i najveca mana ,barem mojoj. Platio sam za nju 1350evropskih valuta i jos nekih 400 dao za popraveke. Po meni 1800 nije puno za jednu solidnu masinu! ::super::
 
Zdravo svima, jel znate gde mogu da nadjem lancanik koji pokrece pickup na Lifam presi, imao sam neku vizitku ali nikako da je nadjem od nekih iz pazove sto prodaju delove.
Crkao mi taj lezaj tu i lancanik nikako nije mogao da se skine, kad sam ga natego radapcigerom on na pola ošo, a ono ostalo smo morali da slomimo jer nista nije pomagalo ni grejanje ni lupanje.

Pa ako znate neku prodavnicu ili nekog ko je radio u Lifamu pa nakupio malo delova:zli: dajte kontakt.

Hvala svima koliko vas ima
 
Zdravo svima, jel znate gde mogu da nadjem lancanik koji pokrece pickup na Lifam presi, imao sam neku vizitku ali nikako da je nadjem od nekih iz pazove sto prodaju delove.
Crkao mi taj lezaj tu i lancanik nikako nije mogao da se skine, kad sam ga natego radapcigerom on na pola ošo, a ono ostalo smo morali da slomimo jer nista nije pomagalo ni grejanje ni lupanje.

Pa ako znate neku prodavnicu ili nekog ko je radio u Lifamu pa nakupio malo delova:zli: dajte kontakt.

Hvala svima koliko vas ima
0638057910 dragan jasenje kod krusevca
 
fiat615: Vecina presa bi mogla de se preradi da moze ovako da se vuce ,ali postoji rizik od prevrtanja na nagnutom terenu zbog manjeg madjuosovinskog rastojanja.

Zna li neko gde mogu da se nadju lezajevi za klip prese JD336 ,a i nesto od dokumentacije?
 
Pozdrav Sasa! Interesuje me dal je vasa john deere balirka ,ako jest interesuje me dal ste zadovojni s njom?
 
Razmisljam da uzmem neku manju John Deere-ku ,privlce me sto su dosta povoljnije od Welgerowih presa. E sad zanima me sta su joj nedostaci ,mane? Kako se snalazi u kuruzovini ,imam godisnje oko 2000 bali ,niko nece da balira ja radim za 35din ,za te pare meni se isplati. Moja od 312 bali 7nije vezala sto mislim u kuruzovini nije ni tako lose::super::. Kad je jako salaba masa dal vam i onda pravi normalne bale ,il se desava kao kod mene da ih ne ,,nabije'' lepo?
 
JD 342 imam vec 9 godina. Sa njom radim 30-40 ha godisnje, sto sebi sto drugima. Sasinu sam danas zavrsio, oko 500 bala. Balirku sam sporije vozio ali nije bilo nikakvih problema. Ako je masa slabija, sabijanje bale ide potpuno normalno. A sto se mana tice za sada ih nisam primetio, a mozda je cena delova i lezaja za nju, jer vecina lezaja nije standardna, mada od kada sam je kupio zamenjen je samo jedan lezaj na zatezacu kaisa koji pokrece spiralu. Remenicu sam odneo na strug u ubacena su dva standardna lezaja. sve to sa lezajevima me je kostalo 600 din.
 
Nazad
Vrh