Balirka

Ko zna koji je krs tamo stojao za 4000e. Ovakva presa kosta bar 20 000e. Ja neznam koliko kosta jer nisam pitao , ali presa nabiva bale duplo vise nego obicna presa.
 
Zombi ova presa ti je gotovo siroka ko i ove prese meni je lakse raditi kad je pikap sa strane nego kad je nasredini, ja na presi imam trozglobni kardan tako da mogu motati dok traktor ne zapne za kardan a radio sam bas na brdovitom terenu gdje je 539 jedva vuce.
 
Pa nije to mnogo za novu.
Ja nisam ni rekao da je nova vec da je lepo izgledala nije bila lupana i pohabana i nije bila rascupana vec kompletna i na njoj je plavim markerom pisalo 480000din a stojala je na ulazu u Jugokomeciju sa leve strane,a privukla mi je paznju jer do tada nisam video takav tip prese sem bigbalera!

- - - - - - - - - -

Ko zna koji je krs tamo stojao za 4000e. Ovakva presa kosta bar 20 000e. Ja neznam koliko kosta jer nisam pitao , ali presa nabiva bale duplo vise nego obicna presa.
Sreca pa imamo tebe da procenis sta je krs a sta prava roba i ono sto nisi video nemoj da komentarises!
 
Jeste pisala ta cena na njoj ali to je početna cena na licitaciji odakle je ta presa dok je kod njih u Jugokomerciji cena automatski podignuta ohoho gore čim je kročila u njihovo skladište.
 
Zombi ova presa ti je gotovo siroka ko i ove prese meni je lakse raditi kad je pikap sa strane nego kad je nasredini, ja na presi imam trozglobni kardan tako da mogu motati dok traktor ne zapne za kardan a radio sam bas na brdovitom terenu gdje je 539 jedva vuce.

Ja sa mojom MF14 mogu da radim i sa strane i da je vučem tačno iza sebe kao in-line presu, nisam ni sam znao da može dok slučajno nisam probao. Meni je daleko lakše raditi kada je presa iza mene, posebno na manjim parcelama no problem je klirens - sa 539 je već problematično ako je skupljen veliki red pa sam radio sa hurlimanom. Inače, neću više ni raditi sa 539, presa mnoogo bolje radi sa jačim traktorom.
 
Kod mene je bilo obrnuto kad sam radio sa jacim taktorom malo malo pukne osigurac kad sam presao raditi sa imt 539 rijetkost kad pukne osigurac mozda jednom godisnje ako se sijeno nalaze. i jos plus imt dosta okretni pa mogu presati i po vocnjacima kada je napola otvorena.
 
U slučaju moje prese radi se o, po mom mišljenju, njenoj konstrukciji. Ona naime ima relativno mali zamajac pa se dobar dio porasta momenta u trenutku kada malj potiskuje masu prenosi na traktor. 539 radi dosta dobro sa njom pri većim obrtajima pošto mu u manjim fali snage a presi opet ne odgovaraju visoki obrtaji (savršeno radi pri nekih 350-400 ob/min) pa sam probao sa hurlimanom i takva kombinacija je savršena - motor na 1200 obrtaja, uopšte ne reaguje na udare , presa radi bez greške. Moja presa je inače dosta neobične konstrukcije pa, kako sam i sam otkrio, ima specifične zahtjeve koji se tiču pogona. Pored toga, 539 se teško nosi sa njom na većim nagibima jer je dosta teška (oko 1100kg) i dugačka a i sva masa je jako daleko nazad tj. sva masa joj stoji na njenim točkovima pa fergo ima problema sa trakcijom. Inače, ja je sam mogu podići za rudu i manevrisati sa njom po dvorištu jer je ravno, mislim da na rudu ne pada ni 50kg mase.
 
Koliko budu teske bale kod tebe posto je presa niskog pritiska.

U tome kod nje i jeste problem - ona pravi normalne bale, jako sabijene. Ljetos sam imao problem tokom baliranja lucerke. Na toj parceli bude oko 150 bala u prosjeku (od moje prese, Welger AP41 pravi oko 200-220). Prvi put sam radio sa hurlimanom a par dana prije toga sam balirao neki krš koji se nakupio u sjeniku i zauzimao mi mnogo mjesta pa sam je baš stegao nazad. Pošto je radila sa jačim traktorom nisam primijetio šta se dešava iza mene, samo sam gledao da bale budu vezane. Kada sam završio izašao sam da prebrojim bale (ne znam da povežem brojač) i zaprepastio se - samo 80 bala. Kada sam podigao jednu sve mi je bilo jasno - bale su bile teške, vjerovao ili ne, u prosjeku 35kg (vagao sam ih kod kuće) a bilo je i nekoliko junačkih komada od 40kg koje su bile napresovane na kraju njive gdje je bilo i nekog korova (muhar, graorica...). Jasno je da sam gotovo umro tovareći ih a o istovaru da i ne govorim. To je naravno ekstreman slučaj, normalne bale su sabijene isto kao i bale od bilo koje druge prese ali su njene bale nešto većeg presjeka, oko 7-8cm su šire i više pa ih ponekad namjerno malo popustim da bih mogao da ih tovarim. Mogu ih naravno i skratiti ali bi u tom slučaju bile gotovo kockaste pa bi slaganje na prikolicu bilo nemoguće.
 
Pozdrav svima! Jel ste vec videli ovako nesto?
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Kirgizstan kombinovan sa welgerom! :osmeh:
 
Nazad
Vrh