Balirka

Pozdrav svima!!!
Zna li neko kakva je presa Deutz-Fhar hd320
Unapred hvala
 
i ja imam class trabant dobra za male parcele ja imam probleme sa desnim pertlacem ponekad odveze lijevi pertlac nije nikada odvezao i nozevi nisu nikada naostreni a razmak izmedu njih je i centimetar a i vile koje donose masu su se istrosile ali presa napravi godisnje oko 5000 bala

- - - - - - - - - -
Kakve ti bale pravi,ja sam probavao i otkos veci da bude i veci gas i brze da idem,nevredi svaka 2,3 bala pokriva,i kad treba sad da je uzmem svaka kriva jedva donesem do stale.
Sto se tice petljaca,probaj stegni ili popusti petljac sa 19 kljucom,pa vidi dali ce bolje,to je samo do stelovanja.
 
Nasteluj nozeve, na klipu i fiksni, tako da kad stavis jedan kraj drugog takoreci i nema zazora. Znaci stelujes samo onaj na klipu, tj cijeli klip, a mozda ce iziskivati da promijenis nozeve. Eventualno da podesis dodavace,ili da ih produzis ako su baaaas potroseni.
Ovo kod Priluka slabo da ima veze sa petljacem, prije ce biti drzac kanapa u pitanju.
ps.Nozeve provjeris tako sto ces, kada su jedan kraj drugog,pokusati velikim safcigerom da ih razdvojis, odnosno da zavuces safcig. izmedju njih. Pa ako pobjegne klip prema vanjskom zidu kanala, to onda ne valja.
 
ponekad napravi krivu balu saraf na drzacu spage je zategnut vise nego na lijevoj strani

- - - - - - - - - -

i ja imam class trabant dobra za male parcele ja imam probleme sa desnim pertlacem ponekad odveze lijevi pertlac nije nikada odvezao i nozevi nisu nikada naostreni a razmak izmedu njih je i centimetar a i vile koje donose masu su se istrosile ali presa napravi godisnje oko 5000 bala

- - - - - - - - - -
Kakve ti bale pravi,ja sam probavao i otkos veci da bude i veci gas i brze da idem,nevredi svaka 2,3 bala pokriva,i kad treba sad da je uzmem svaka kriva jedva donesem do stale.
Sto se tice petljaca,probaj stegni ili popusti petljac sa 19 kljucom,pa vidi dali ce bolje,to je samo do stelovanja.

ponekad napravi krivu balu saraf na drzacu spage je zategnut vise nego na lijevoj strani
 
@ Sova ,a sto mislis da je do nozeva,nozeve sam ostrio pre 2 sezone i nemaju neki veliki zazor,ja pre mislim da je do ruke sto donosi masu..
priluk ,ma nije, probao sam i ja varijantu i da desna strana u kojoj uvek ima vise mase, bude stegnutija nego leva,opet vise nabija u desnu stranu.
 
Evo moje balirke kupili su je moji novu mene sluzi odlicno,mada nema vise mnogo da balira godisnje 3-4 hektara.

 
@ Sova ,a sto mislis da je do nozeva,nozeve sam ostrio pre 2 sezone i nemaju neki veliki zazor,ja pre mislim da je do ruke sto donosi masu..
priluk ,ma nije, probao sam i ja varijantu i da desna strana u kojoj uvek ima vise mase, bude stegnutija nego leva,opet vise nabija u desnu stranu.
Nisam mislio na nozeve kao uzrok, nego na zazor izmedju njih, tj ako klip seta lijevo_desno poprijeko u kanalu hoce da krivi balu plus sto u kombinaciji sa tupim nozevima bale ponekad budu masom povezane. Da, i dodavaci mogu biti uzrok krive bale, a njih mozes prebaciti i u onu drugu rupu da bacaju dalje (tako je bar na claas_u).
Ja nozeve ostrim svake sezone a uopste ne baliram puno.
 
Da se pohvalim,najverovatnije da sam kupi Presu Welger AP63 sa katapultom remontovana je znaci sve od A do S stavljeno je novo slike kad je dovucem :))))
 
Bukvalno svi..jer ona je kod njega radila 50000 bala godisnje i remontovana je svake zime,medju tim on je sad kupio rolku i ova mu je visak cak sam dobio i dva katapulta
 
Bežite od presa koje nemaju sigurnosnu bravu,može da prouzrokuje mnogo problema a i igle iako ih ispraviš nije to to
 
Nazad
Vrh