Balirka

isti problem sam ima i ja,presa class 50 pa kad me pogura nema stajanja do potoka :haha:Ali sam resio taj problem kupi 577dv ::svaka cast::
Post je spojen: [time]уторак, 15. фебруар 2011. 07:34:51 CST[/time]
_________________________________________________
http://tinypic.com/view.php?pic=347wb2w&s=7 i sad nema mucenja vise :nono:
 
hahahah , zato sve popreko , ali kupio sam 560 vozim markanta kao igracku..:DD mogu zaspim na traktoru dok baliram
Post je spojen: [time]1297778750[/time]
_________________________________________________
BELIT577 je napisao(la):
isti problem sam ima i ja,presa class 50 pa kad me pogura nema stajanja do potoka :haha:Ali sam resio taj problem kupi 577dv ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1297751691[/time]
_________________________________________________
http://tinypic.com/view.php?pic=347wb2w&s=7 i sad nema mucenja vise :nono:
cuo sam dana ovom tvom traktoru hoce reduktor da ispada
 
i ja sam radi sa 560 uzimao od komsije,lepo se slaze sa markantom :D
Post je spojen: [time]1297782287[/time]
_________________________________________________
na koji reduktor mislis? :sta:
 
BELIT577 je napisao(la):
i ja sam radi sa 560 uzimao od komsije,lepo se slaze sa markantom :D
Post je spojen: [time]1297731887[/time]
_________________________________________________
na koji reduktor mislis? :sta:
ispada iz brzine u reduktoru...razumes:haha: tako sam cuo posto kad sam uzimao 560 hteo sam da uzmem kao taj noviji tip ali rekli su mi da ne uzimam posto oce da ispadne iz brzune u reduktoru...mozda je drugacije reseno na tom tvom nzn... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1297784482[/time]
_________________________________________________
pocerina je napisao(la):
I ja Markant 50 vucem sa 560. Kod nas ima brda ali to nije nista, komsija kod mene welgera 52 vuce sa 539 bez problema :D
meni 560 koci ko lud , sredio sam mu kocnice vidi slike an temi koji traktor koristite , a za claasove balirke sve pohvale
 
na mome 577 jos nikad se nije desilo da ispadne iz brzine,a kocnice na njmu su tek posebna prica koci kao lud.ljudi ja radim 10000bala mojih i jos usluzno,jos nikad nisam ima kvar na markantu 50
 
izgleda da me je neko zeznuo..:DD
lepo radi an kardanu , i berem kukuruz sa njim , mada vise baliram sa fergusonom okretniji je dosta , ali zato balirka samo stekce , moj komsija ima isto claasovu ali neki kao trabant i ovaj dosao ko dmene i kaze moram menjam balirku mnogo trosi konca.. :D
 
ne ja imam markant 45 , koji sluzi ekstra , malo su me vezaci zezali menjao sam ih dva puta ali radi kao podmazana , svako jutro pre baliranja podmazem je gde god ima mazalica i pravac livada..:D
 
oce do igle , ja sam jednu sezonu pre jedno 4 godine imao muke sa balirkom , malo ej falilo da je zapalim na sred livade, brate krenem baliram krene da vezuje i samo prestane jednu stranu ne vezuje , joj ja ugasim sidjem izotvaram one haube zagledam , ma nista sve ispravno , opet krenem jednu veze pa tri ne veze i onda lepo ugasim sklopim oteram kutji zovnem nekog katanica i on mi naredi igle
 
i ja sam razmišljao o ugradnji kočnice na lijevi točak balirke , malo sam gledao i mogao bi disk od auta da se stavi bez nekih većih prepravki , vjerujem da bi to kočenje u mnogome ublažilo ''polijetanje'' niz brdo
 
Takav isti slucaj je i kod mene. Dao mi je parametre kako igle treba da stoje i moja leva nije bila ni blizu toga, sad sam je nastelovao pa cu videti sta ce biti. Desavalo je se da ide bez problema i onda kad pocne da dresi. Moram to srediti do proleca, lako je ovde kad sam kod mene u selu ne balira se vise od 1000 bala na dan pa stignem da zavrsim i ako treba da prebaliram, ali sad na prolece treba komsiji da baliram lucerku u Sremu oko 6 ha, pa mi treba da ide dobro
 
zovni nekog dobrog majstora da to uradi, ja imam na leto 5 ha , ali to radim sa nekim osrtakom kosim i baliram kod nekog gedzovana, mada ubijao sam na dan i do 1500 bala
 
I ja imam svoje trave oko 6 ha, ali ovo je za komsiju. Radio sam i ja i preko 1500 bala kad ide kako treba, ali kad pocne da zeza, ne znam sta bih radio. Uglavnom do proleca ce da bude sredjena :D
 
ja za sebe preko sezone uradim blizu 15 ha cistog baliranaj sena e tu jos plus ide lucerka i slama, ne znam ni sam , samo mi bukne negde u avgustu, sedim sa komsijom pijem pivo tj to je moj ortak , kazem mu pakuj se za pola sata sam kod tebe idemo na more ko jebe livadu..tako sam otisao prosle godine.:DD
 
Nazad
Vrh