Balirka

pocerski mozda znas ovo ili neko drugi mozda,na kraju sezone mi se pojavilo kad presa veze balu jedna kanapa bude kraca i to prilicno, pokuso sam to da regulisem pritezanjem bale ali nista. :nono:
 
Pa tako otprilike, nisam tacno merio. Znaci da sto blize prolaze, ali da se ne cesu. To ti je otprilike 1-2 mm
Post je spojen: [time]1297808459[/time]
_________________________________________________
Kakvi su ti lezajevi na klipu i sina po kojoj se krece klip? Moze da bude i do toga, ali pre je do nozeva
 
lezajeve sam proveravo u redu su a i sina nema nekih ostecenja,pokusacu da sredim ovo sa nozevima.
 
ako su vile spustene da bi imao kockastu balu u senu ,u otavi oce vise da puni levu stranu tunela tako da ce da ti radi dobro kada budes balirao prvu travu :cao:
 
po meni jedini moguci razlog su vile sto puni jednu stranu vise a srugu manje
ali ima napred citava prica o tome pa prelistaj :cao:
 
BELIT577 je napisao(la):
ajel moze da je do vila,da one ne pune dobro?
Najcesci problem kod krivih bala su vile. Ja sam obeleo u pocetku dok sam provalio. Naime seno je skliskije i vila ne moze da ga baci dalje dok je sa lucerkom ili grahoricom druga prica, pa se zbog toga javlja razlika u izgledu bala prilikom baliranja raznih tipova trava. :cao:
 
BELIT577 je napisao(la):
moracu to da resim za ovu sezonu!
ne poturaj nista pod noz kad skines noz sa klipa videces da je on pojeden u donjoj zoni koja ide uz vinklu navari to lepo obrusi da i na tom mestu ima sirinu kao i svuda vrati na mesto popusti vinklu niz celu duzinu rupe na tunelu imaju proreze pomeri vinklu strogo uz noz stegni dobro i samo gas
 
Nazad
Vrh