Balirka

torpedo je napisao(la):
Преса је Њу Холанд 377,Ботош ми је тражио 90 е и замало да купим. Каже челик те овако онако, те ено имаш ниже за 60-70 е и те форе. Иначе радио ми је Вељко из Накучана, можда га Поцерина зна. :ppozdrav:
Poznajem ga, ali nisam znao da popravlja prese. A odakle si ti druze? :ppozdrav:
 
ne to su oni doveli nekog iz poljostroja sve im potrpao novo i sve popucalo prve sezone posle im milan rekao za mene jedva sam ja to malo ispravio unistio ih covek uzeo im 600 eura a stavio sve fals delove pitaj ih bas kad ih vidis
Post je spojen: [time]1297630743[/time]
_________________________________________________
reeno je napisao(la):
Levak
levak je napisao(la):
reeno je napisao(la):
Tek sam kupio balirku JD 242, interesuje me kako se kod nje oštre noževi i kako je pustiti u rad pošto nemam iskustva te na što obratiti pažnju. Svaki mi je savjet koristan.
nije to 242 to je 342 ili 224 nisi ti to dobro procitao
Post je spojen: [time]1297542319[/time]
_________________________________________________
botjanac je napisao(la):
koristim vlaasovu balirku markant 55 smao stekce balirku sam kupio ima 10 godina i jednom sam vadio klip, tj radio neki kao remont, i vezace sam menjao dva puta to je to, radim sa fergusonom 533 nista lepse ..:DD
za deset god dva puta menjati vezace pa koliko to radis koje je tvoje selo ja sam stalno tamo
Post je spojen: [time]1297567699[/time]
_________________________________________________
sova je napisao(la):
Zdravo svima ja sam Sova iz okoline Bijeljine.Imao bih pitanje u vezi prese.Imam claas markant 51 1988 god. radi solidno,ali se desi da ponekad napravi labav cvor na lijevom petljacu bala se odveze kad ispadne na zemlju .Ili se desi da kanap bude svezan u cvor sljedece bale.To se desava vise u vlaznijem sijenu i klasuri (kukuruzovini) rijedje u slami (vezao sam proslog ljeta odjednom 1200 bala slame jako nabijenih i nije odvezala ni jednu, a na 600 bala klasure moze ispustiti i do 20 kom.)Presa je kod mene 10 god. i nije nista znacajno ceprkano po njoj.Bio bih zahvalan za pomoc. :ppozdrav:
drzaci pri kraju danas sam bio u badovincima sinoc ti saljem pp da se javis da dodjes do badovinaca da ti objasnim i dam delove ti spavas
u pravu si JD 224 T , malo je starija pa bih je trebao pripremiti ali nisam baš stručan, pa svaki savjet mi dobar
ne pipaj nista trazi nekog majstora toj fali sto jada to je proizvedeno oko 1970 god polomices nesto
 
@botjanac Priznajem druže, brdo je brdo, parcele su manje...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o_Cij8vG-6k[/youtube]
ovo je već druga priča, 3 ha u komadu,
@levak Ovaj moj je covek seljak al je majstor u glavi, sto zamisli to napravi. Ima samo jednu manu. Ustvari istu onu koju i ti :haha: :haha: Sad sam se setio ranijih postova :haha: :haha: :ppozdrav:
Jel vam to zbog struke?
@ pocerina Iz Lipolista
 
jedne prilike sam video kako se dize gornji kraj traktora prilikom baliranja , tacnije prilikom okretanja em sam se jedva iscupao da se ne zaglavim i onda kad sam trebao da pocnem odkos samo se podize gornji kraj i vrati se na zemlju , e od onda sam tu livadu ogradio i pustio ovce :D
Post je spojen: [time]1297631926[/time]
_________________________________________________
tu su negde..:D
 
znate li ljudi da su mnogi u brdima navarili raonik na rudu i kada pogura samo spuste polugu presa zaore i stane izgleda smesno ali to je realnost nije narod kriv sto je tu rodjen a mora da radi
 
levak je napisao(la):
znate li ljudi da su mnogi u brdima navarili raonik na rudu i kada pogura samo spuste polugu presa zaore i stane izgleda smesno ali to je realnost nije narod kriv sto je tu rodjen a mora da radi
kako da navarim kad se balirka kaci na vucnu kuku??
 
Pre neku godinu u šarovini, povučem ručni gas pa strčim da vidim kako veže. Kad sam se vraćao na traktor okliznem se na papuči a koleno mi upadne između krampona i blatobrana i povuče me nadole.
Sreća te sam se uhvatio rukama za cevi na blatobranima i izvučem se naviše inače pregazi me traktor.
Tako da i u ravnom može da se naj...e samo kad se hoće :nono:
@ Montoja
Idem kod starca ali biram parcele. :haha: U jednoj me je gurala presa do pola njive jedva sam se zaustavio a presao sam skroz popreko na drugu stranu :haha:
 
znas kako je meni to reseno skinem kuku i na to mesto prikacim tzv vucnu kuku ono dve rupe i klin , gde tu moze da se zavari raonik na poluge direct?

Post je spojen: [time]1297633493[/time]
_________________________________________________
torpedo je napisao(la):
Pre neku godinu u šarovini, povučem ručni gas pa strčim da vidim kako veže. Kad sam se vraćao na traktor okliznem se na papuči a koleno mi upadne između krampona i blatobrana i povuče me nadole.
Sreća te sam se uhvatio rukama za cevi na blatobranima i izvučem se naviše inače pregazi me traktor.
Tako da i u ravnom može da se naj...e samo kad se hoće :nono:
@ Montoja
to kad gura presa to je ovde nista novo navikli smo opusteno laganica
Idem kod starca ali biram parcele. :haha: U jednoj me je gurala presa do pola njive jedva sam se zaustavio a presao sam skroz popreko na drugu stranu :haha:
 
botjanac je napisao(la):
znas kako je meni to reseno skinem kuku i na to mesto prikacim tzv vucnu kuku ono dve rupe i klin , gde tu moze da se zavari raonik na poluge direct?

Post je spojen: [time]1297608293[/time]
_________________________________________________
torpedo je napisao(la):
Pre neku godinu u šarovini, povučem ručni gas pa strčim da vidim kako veže. Kad sam se vraćao na traktor okliznem se na papuči a koleno mi upadne između krampona i blatobrana i povuče me nadole.
Sreća te sam se uhvatio rukama za cevi na blatobranima i izvučem se naviše inače pregazi me traktor.
Tako da i u ravnom može da se naj...e samo kad se hoće :nono:
@ Montoja
to kad gura presa to je ovde nista novo navikli smo opusteno laganica
Idem kod starca ali biram parcele. :haha: U jednoj me je gurala presa do pola njive jedva sam se zaustavio a presao sam skroz popreko na drugu stranu :haha:
ma ne stavis onu suplju polugu na poteznice a raonok zavaris na rudu od prese
 
Nazad
Vrh