AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Mozda neko ima invertorsku klimu u kolima.Jbg moja je obicna :haha:Komande su iste naravno,al to ne znaci da se klima ukljucuje.
 
Webasto grije, upalis ga iz kuce na dugme, dok se obuces auto se zagrije. Kako znas da se kompresor ne moze iskljuciti?
 
Vebasto je druga stvar,ono greje na gorivo,a ovo je grejac koji zagreva vodu da se cim pre ugreje kasbina i motor,i to normalno povuce puno struje,i na kratke relacije ne stigne da se dopuni akumulator,i nomalno ispisuje gresku akumulatora,od toga je potekla ova rasprava...

- - - - - - - - - -

Webasto grije, upalis ga iz kuce na dugme, dok se obuces auto se zagrije. Kako znas da se kompresor ne moze iskljuciti?
zato sto se ne moze iskljuciti...pokusacu da nadjem sliku
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne zna sta vozite i kakvi su vam to automobili ali na KLIMU se u kolima ne grejete sigurno, a kad kazem klima mislim na kompresor, sušač, kondenzator i to ne moze da greje, kućna klima može, jer kompresor menja smer i onda kondenzator postane sušač a sušač kondenzator, sto tehnički nije moguće na auto-klimi.
 
Moguce je susenje vazduha i odmrzavanje stakla ali samo kada je spoljnja temperatura iznad 4 stepeni( opel,manuelna klima )
 
206g17n.jpg
[/IMG]
2e1f9zp.jpg
[/IMG]Evo,komanda je kao ove dve,samo na toj uopste nema taster ac i kompresor uvek radi...ne mogu da nadjem takvu sliku,a to sam video bas u servisu ,majstor koji radi te aitomobile mi je to pokazivao...
 
Poslednja izmena od urednika:
Klima u svim kolima samo može da hladi i nije napravljena tako da može da "obrće" smer prenosa toplote (kao kućne). Razlog je prost - motor automobila proizvodi desetine (ili stotine
icon_smile.gif
) kW suvišne toplote tako da za grejanje stvarno nema potrebe koristiti toplotnu mašinu.

Kada se uključi i klima -> temperatura vazduha se smanjuje, relativna vlažnost ohlađenog vazduha se naglo povećava do 100% uz obilatu kondenzaciju (i na taj način iz vazduha uklanja velika količina vlage). Taj vazduh zatim ulazi u kabinu i tako je hladi (pri čemu se on sam zagreva i tako rel. vlažnost naglo opada).

Kada se uključi grejanje -> temperatura vazduha u kabini se povećava, što za posledicu ima i smanjenje rel. vlažnosti.

Kada se uključe klima i grejanje istovremeno -> temperatura vazduha će biti veća nego kad radi samo klima, ali manja nego kad radi samo grejanje (što u praksi znači da će ipak biti toplo, jer motor može više da greje nego što klima može da hladi). Najvažnije: rel. vlažnost vazduha će opadati brže nego kada se koristi samo klima ili samo grejanje.

Na temperaturama oko nule, kompresor će "odbiti" da se uključi, da se ne bi oštetio zbog gustog ulja. Tada za sušenje vazduha preostaje samo grejanje. Nisam siguran da li ova zaštita reaguje na spoljašnju temperaturu ili na temperaturu u blizini kompresora (verovatno zavisi od auta). U ovom drugom slučaju, kada je auto zagrejan, trebalo bi da klima može da se pokrene.
U svakom slučaju, ništa nas ne košta da i kada je hladno probamo da uključimo klimu. Pa ako radi, radi:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh