AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Evo baš sad pustio majstor Jaroslavu SMS dali može da greje klima na autu,odgovorio sa NE! Načina NEMA!

A šta onda otopi led i sneg za par minuta kod mene u autu na svim staklima i šta greje od prvog minuta odma čim ga upalim:sta:
 
Mindjusar, mozda vozis auta sa klimom 16 godina, ali nisi u toku. I trebalo bi i majstora da promijenis.
 
Nisi razumeo sta sam hto da ti objasnim,ti ako mu zadasrecimo 22stepena,a napolju je recimo35,on hladi i iskljucuje se kad spusti temperaturu na tih 22...
ukoliko ,ajde da dam primer nocu zahladi nas 10 stepeni,i ti tada sednes u auto,on automatski ukljuci grejane,dok ne dogreje ponovo do tih zadatih 22stepena...pa preko dana ponovo bude 35,opet ti sam ukljuci hladjenje,a ti uopste nisi pipnuo komande,nadam se da sad razues sta sam hteo u tom postu da ti kazem.
 
Elektro grejači rashladnog sistema,da bi motor postigao što pre radnu temperaturu a samim tim i grejanje! Kad upališ grejač šoferke automatski se upali i klima,ali samo da suši vazduh u kabini,a da greje,nemože ni klimatronik,jer ni njemu nisu duplirani vodovi,da bi napolju hladnjak ledio a unutra isparivač grejao,kao klima u kući!

- - - - - - - - - -

Nisi razumeo sta sam hto da ti objasnim,ti ako mu zadasrecimo 22stepena,a napolju je recimo35,on hladi i iskljucuje se kad spusti temperaturu na tih 22...
ukoliko ,ajde da dam primer nocu zahladi nas 10 stepeni,i ti tada sednes u auto,on automatski ukljuci grejane,dok ne dogreje ponovo do tih zadatih 22stepena...pa preko dana ponovo bude 35,opet ti sam ukljuci hladjenje,a ti uopste nisi pipnuo komande,nadam se da sad razues sta sam hteo u tom postu da ti kazem.

Kompresor se isključi pre nego što bi se isparivač zaledio,a zato se ventilator automatski pojačava na maksimum,da odvlači hladan vazduh sa isparivača umesto da se zaledi
 
Ja kod mene imam automatsku i to 4 zonsku,znaci ,svaki putnik moze da bira temperaturu za sebe,bukvalno,jedan moze da se greje,a drugi pored da se rashlidjuje,kako to radi ne znam,ali radi tako,kako sam napisao...a grejac elektricni ima,jer CDI motori se jako sporo zagrevaju...
Gremlini. Naravno da klima moze da grije i odmah po startu motora, bar automatska.
 
ja kod mene imam automatsku i to 4 zonsku,znaci ,svaki putnik moze da bira temperaturu za sebe,bukvalno,jedan moze da se greje,a drugi pored da se rashlidjuje,kako to radi ne znam,ali radi tako,kako sam napisao...a grejac elektricni ima,jer CDI motori se jako sporo zagrevaju...

Sam si dao odgovor,ima električni grejač! A klima nema načina da greje!
 
Ne,nema klima veze sa grejanjem,pali se sama ako upališ grejače stakala ali ima funkciju samo sušenja vlage,koja nastaje kao kondenz sa stakala :ppozdrav:
 
Jesi li siguran?neznam za druge modele ali mercedes w211 koji ima dvozonsku klimu,nemozes da mu iskljucis kompresor ni na minus 50
 
Ni na kucnoj klimi se ne moze upaliti, a ni na autu... Do prije 6 mjeseci sam i ja mislio da klima moze da grije, ali ne moze..
 
Lepo je gore napisano.Greje VEBASTO :osmeh: Isti moze da greje i kad je auto ugasen,al nema veze sa klimom.:haha:
 
Nazad
Vrh