Atomizeri

Čuo sam i vidio pumpe Annovi Reverberi, al za atomizer nit sam čuo nit ga vidio. Može kaka slika?
 
Evo par slika mog atomizera, proizvođač je Agron Niš za da tako kažemo šasiju i bure, dizne su Slovenačke a pumpa je Italijanska troklipna. Ja sam dopravio usmerivač od pocink. lima i izmestio sam dizne na krajeve, i mogu vam reći da je učinak vidno bolji, jer kod mene duvaju jaki vetrovi i sad mi atomizer bolje probija.





 
Gledao ja malo na sajmu vučene atomizere, mahom nude Agromehanikine, ali bogami poskupelo. Naime vuč. atom. od 2000 lit. sa usmerivačima košta skoro 6000 eura, a najeftiniji od 1000 litara i to bez usmerivača opet preko 4000 eura. Inače naša firma Agron iz Niša, od koje sam ja kupio nošeni atom., je najavila da će već u toku narednog meseca pustiti proizvodnju vučenih atomizera i to me baš raduje. Oni i ovako koriste Slovenačke dizne i ciklone, a pumpe su troklipne italijanske, tako da bi kvalitet trebalo biti sličan agromehanikinom a najavljene cene su 2500 do 3000 eura u zavisnosti od litraže. Dok oni ne stignu, evo nekih slika sa sajma:



 
Danas stigla pomoc velikomuceniku Moravi,iz austrije Jessernigg 300 litara INOX.Sad ide komplet farbanje,da malo pretresem atomizer i odmah startuje u vocnjak.
 
srećna kupovina da te služi dobro. jesi odma skinuo pumpu na remont ili je nije ni bilo?ja sam čini mi se vidjao ovakav ili sličan na onom otpadu-placu poljo mehanizacije u Pojatama kod Kruševca sa ovakvim buretom ali oni su malo komplikovani za trgovinu
 
Hvala:ppozdrav:,kupio sam atomizer u Velikoj Krsni,covek doteruje mehanizaciju iz Austrije a najvise atomizere,a dogovarali smo se i da mi nadje tresac u austriji ili italiji.Bas sam trazio ovakav atomizer sa inox buretom jer mi se smucilo krpljenje bureta poliesterom a ova plasticna brzo stradaju i ne krpe se.Pumpa ima,skinuta je zbog transporta a i zbog carine:osmeh:Necu stavljati tu pumpu jer mi se uopste ne svidja a i izgleda da i nije nesto sama svoja,najverovatnije cu staviti Moravinu pumpu.
 
Što se tiče tog tresača iz inostranstva da li hoćeš da ti uveze celokupni berač kao elektronikov ili nešto samo za trešenje, i šta kaže za orijentacionu cenu.
 
Ajmo po redu.

Becarino probao sam drugi slican ovom i on ima mali ventilator,kao i svi koje on dotera iz inostranstva,kako to bije to je strasno,kao tajfun da duva.Agromehanika sa velikim ventilatorom mu nije ni blizu.U cemu je caka,ovaj ima usmerivace za vazduh jako dobro uradjene i ima uzak otvor kod dizna,samo 5-6 cm,nema nigde da vazduh falsira,dok kod morave i agromehanike i slicnih je prostor kod dizna oko 15 cm i mnogo vazduha odlazi u prazno.I jos odnos remenica nije isti kao kod nasih atomizera,mnogo je veca razlika,ovaj manji mnogo brze okrece,ali mnogo brze,tako da ce tu morati neki malo bolji lezajevi za vece brzine.Valjda ce da valja,zatekao sam coveka da prska svoje visnje sa vec pomenutim kao moj,strasno sta radi pozadi,a radni pritisak oko 10 bari.Posle smo kao sto sam rekao probali i kod kuce u mestu.

Kicca,nisam bio kod Dejana,bio sam kod Bojana.

Zicaprom,tresak-berac koji ja hocu je slican elektronikovom,ako bude nesto slicno javi ce mi,nije doterivao jer kod nas to nije interesantno,zaostali smo mi za te stvari.Kad mi javi sta ima,a kaze da ima,javljam cenu i ovde na forumu.
 
Sto bi rekao Mirko "Ajmo po redu":
Svi koje on dotera iz inostranstva imaju mali ventilator jer je rec o starim modelima i tadasnjem konstrukcijkom resenju koje je kao takvo bolje od svake Morave sto stoji a za Agromehaniku gresis a da li je mali ventilator bolji od veceg mozes proveriti i na sajtu proizvodjaca ciji si atomizer kupio sada im je ventilator ogroman. Sto se lako moze videti na sajtu www.jessernigg.com
Mislis da austijanci nisu znali koliko se brzo vrti i koje lezajeve staviti?
E a ovo u zadnjoj recenici /zaostali smo mi za te stvari / stvarno mi je pomerilo zivac. Tresac u tipu Elektronika kosta u EU 30.000€+ najjeftiniji su poljski koji su po kvalitetu izrade daleko ispod Elektronika ali kostaju 24.000€ najeftiniji polovan koji sam video u Austriji u ponudi na internetu je 22.500€ mozda sam prevideo nesto jer sam relativno kratko se bavio ovom temom ali ti je ovaj post "fail"za medalju:ppozdrav:
 
Ajmo po redu.

Becarino probao sam drugi slican ovom i on ima mali ventilator,kao i svi koje on dotera iz inostranstva,kako to bije to je strasno,kao tajfun da duva.Agromehanika sa velikim ventilatorom mu nije ni blizu.U cemu je caka,ovaj ima usmerivace za vazduh jako dobro uradjene i ima uzak otvor kod dizna,samo 5-6 cm,nema nigde da vazduh falsira,dok kod morave i agromehanike i slicnih je prostor kod dizna oko 15 cm i mnogo vazduha odlazi u prazno.I jos odnos remenica nije isti kao kod nasih atomizera,mnogo je veca razlika,ovaj manji mnogo brze okrece,ali mnogo brze,tako da ce tu morati neki malo bolji lezajevi za vece brzine.Valjda ce da valja,zatekao sam coveka da prska svoje visnje sa vec pomenutim kao moj,strasno sta radi pozadi,a radni pritisak oko 10 bari.Posle smo kao sto sam rekao probali i kod kuce u mestu.

Kicca,nisam bio kod Dejana,bio sam kod Bojana.

Zicaprom,tresak-berac koji ja hocu je slican elektronikovom,ako bude nesto slicno javi ce mi,nije doterivao jer kod nas to nije interesantno,zaostali smo mi za te stvari.Kad mi javi sta ima,a kaze da ima,javljam cenu i ovde na forumu.

Mala količina zraka koji ima vrlo veliku izlaznu brzinu nije poželjan. Puno bolja opcija je veća količina zraka koja ima manju izlaznu brzinu. Kad je struja zraka pre brza onda ona samo ćušne list i kapija, dok kod velike količine zraka ta struja zraka vrtloži list, okreće ga i kvalitetnije nanosi škropivo na površinu lista i na cijelu krošnju. Treba se igrat sa okretajima kardana (u području od cca 350-540 o/min), brzinom kretanja, zakretanjem lopatica na ventilatoru i brzinom kretanja da bi se dobila što kvalitetnija struja zraka koja će čestito nanijeti škropivo na i u krošnju voćke. Znam dosta voćnjaka di su se zbog lošeg i/ili neuštimanog atoimzera zavukle kojekake boleščine i bubetine. Radni pritisak nema tolko veze sa "probijanjem" krošnje. Bitno je da taj pritisak bude (za dizne šupljeg okruglog mlaza npr. Lechler TR) u području od 5-20 bara po deklaraciji proizvođača, dok praksa (a i sam proizvođač) prepručuju da pritisak bude u području od cca 7-8 pa do 15-16 bara.
 
Hvala Becarino za info,od tebe se uvek moze cuti konkretan komentar i informacija koji ce ceo svet da razume.Meni ce on sluziti da prska mlade zasade i da prska visnje jer one su na 4 metra.A za sljive cu uskoro da uzmem jos jedan,koliko litara neznam ali znam da ce da bude veci.Malo je falilo da pazarim kod coveka i ovaj drugi sto smo ga probali,to je mladji atomizer od 550 litara,po kvalitetu izrade je daleko ispred morave i agromehanike.

Kicca,kao sto se vidi sa slike,mladji atomizer sa malim ventilatorom.
I kao sto sam napisao,tresac ocu iz inostranstva,necu elektronikov,zasto to je moja stvar,a lepo sam napisao iz austrije ili italije(najverovatnije).Koje su cene neznam,to cu tek da vidim.
 
Ovakvu prskalicu imam mislim ratarska je ali je isto bure to je bure od 550l koje je jako pljosnato kako bi celokupan teret bio sto blize traktoru i svaki ventilator ce izgledati mali jer je ova povrsina velika e sad posto je bure isto a moja prskalica ima plocicu na kojoj pise mislim 1984 zi vidi koliko je to mlado 30 godina
tvoja je stvar sta ces i gde da kupis a ja ti kazem da razlog sto polovnih tresaca nema na nasem trzistu nije zato sto smo "zaostali"vec zato sto su enormno skupi u Evropi

A ovaj je zaista nov
 
Poslednja izmena:
Ma zaostali smo kicca,kod mene u selu me prave ludim sto kupujem tresac,kaze ima da mi se osusi svo voce od vibracija,sto je najgore cujem te konstatacije i od "kao" velikih vocara u ovom kraju.

Za atomizer,nisam siguran ali mislim da je 199 i neko godiste,gledao sam ali nemogu sve da povatam,znam samo da je propeler 50 cm ili ti pola metra precnika.Ima 10 dizni,dvoklipnu italijansku pumpu,pocinkovan ram...

- - - - - - - - - -

Svi koje on dotera iz inostranstva imaju mali ventilator jer je rec o starim modelima i tadasnjem konstrukcijkom resenju koje je kao takvo bolje od svake Morave sto stoji a za Agromehaniku gresis a da li je mali ventilator bolji od veceg mozes proveriti i na sajtu proizvodjaca ciji si atomizer kupio sada im je ventilator ogroman. Sto se lako moze videti na sajtu www.jessernigg.com
Sad nesto gledam,na ovom sajtu www.jessernigg.com atomizer noseni od 440,550,660 litara ima precnik propelera 720mm,a moja morava ima 650mm.Pa nije to ogroman ventilator,samo 7cm razlike od velikomucene Morave:osmeh:
 
Pozdrav ljudi , imam jedno pitanje,Posedujem traktorce IMT 533 i oko 3 ha voca , koji atomizer da uzmem da moze lepo da ga nosi ovaj traktor i da opsluzi lepo 3 ha , pritom mi ne treba nista dosta skupo.Znaci atomizer samo za svoje potrebe.
Ako moze neki predlog,preporuka,bio bih zahvalan!

Ziveli !
 
nobili s reduktorom u prvoj brzini ces da ga nosis a ostaje ti opcija druge brzine ako kasnije promenis traktor ,dobar vetar usmerivaci vazduha stelujuce dizne ukratko ima sve za dobro prskanje
 
Nazad
Vrh