Atomizeri

i ja se slazem sa Radashinom gore, 4-5km/h bi trebalo da bude sasvim OK, relativno se brzo isprska, a opet pokrovnost bude OK i vetar (znam da je Vaosvac mislio na vetar propelera, malo sam se nasalio) bude cak i na sporom setovanju propelera dovoljno jak da prodre u vecinu kruna... mozda ne za 40 god stari orah, ali vecina ovog sto gajimo, mislim da moze da prodre i vetar na sporijoj brzini sasvim OK... na dosta vecih atomizera tu je uvek i druga brzina ako bas zatreba, ali onda cesto ne moze mali traktor da vuce (tj vise da okrece kardanom) ili nosi takav atomizer
 
i ja se slazem sa Radashinom gore, 4-5km/h bi trebalo da bude sasvim OK, relativno se brzo isprska, a opet pokrovnost bude OK i vetar (znam da je Vaosvac mislio na vetar propelera, malo sam se nasalio) bude cak i na sporom setovanju propelera dovoljno jak da prodre u vecinu kruna... mozda ne za 40 god stari orah, ali vecina ovog sto gajimo, mislim da moze da prodre i vetar na sporijoj brzini sasvim OK... na dosta vecih atomizera tu je uvek i druga brzina ako bas zatreba, ali onda cesto ne moze mali traktor da vuce (tj vise da okrece kardanom) ili nosi takav atomizer
Na Dragoneu imam 2 brzine vetra + ugao peraja moze da se podesava. U drugoj brzini vetra i veci ugao traktor od 45ks bukvalno nema dovoljno snage da ga okrece u mestu punom brzinom, a kamoli da vuce i radi sa njim. Mada meni je dovoljna prva brzina i neki srednji ugao, ne radim neke bujne zasade.
 
to i kazem, probali smo moj vuceni caffini na fergusonu 533, okrece ga prvom brzinom bez problema, ali u drugoj jedva radi traktor, bez kretanja (samo ventilator pokrece, stoji u mestu).. ali zato 7-8 metara u visinu i sirinu izbacuje vodu..
 
Ima komšija, 2 godine.
Do 600.000.
522a7747d39d26b830d2b3d079493fb5.jpg

Ove prve dve cene su isti, K serija, samo cinkovani i farbani.
Te cene mi je čovek ispisao u Moravi u Požarevcu pre 15 dana.

Ova 3 poslednja su LA serija.
 
Poslednja izmena:
Danas sam bio da vidim uzivo Moravin atomizer sa pocinkovanom sasijom i rudom ,mogu reci da je odradjen fantasticno.Mislim da ce on biti taj kojeg cu uzeti
 
Ima ova K serija od 576 000din pocinkovana,comet pumpa 121l , dizne 0,8 i 1,2 ,i mozes vetar 700/800 ,ali naravno od 800 mnogo bolje.I komande iz kabine onaj daljinski je italijanski.
 
Nazad
Vrh