Atomizeri

Koliko vidim ventilator mu je 63cm. Pitanje je i kakav je vetar... a u ponudi polovni a da je tih nekih paramatera, slabo...
 
Opet ja sa pitanjem ovaj put o Moravinim novim nosenim atomizerima. Rekao bih da ima razlike u odnosu na stare modele koje ste kritikovali?
 
Drugari kako su se pokazale ove pumpe na agromehanika atomizerima , BM65/30 sa dve membrane ?
Da li su mnogo bolje troklipne i koliko to utice na kvalitet rada atomizera ?
 
Rade posao ali 10 dizni maksimum,moj savet uzmi troklipnu ako imaš izbora.:ppozdrav:
Nabavio sam par dizni IDK keramičke,ugao za razliku od ratarskih je 90 stepeni (ratarske 120) kažuda su odlične za vetrovito vreme.
Grci ih masovno koriste ,ima li neko iskustava sa njima?
 
Izbor mi je agron sa troklipnom ili am sa ovom njihovom pumpom sa dve membrane. Agron jeftiniji , verujem da je am kvalitetnija.
Ti si pisao da agron lepo radi , kolega zicaprom sa dva agrona odrzava ko zna koliko ha voca, sad moram jos malo da pogledam.

Lehler te dizne ugao 90 i pravi za atomizere , koliko sam ja video.

Uzeo sam ST 90 lehlerove za total i lepse rade na malom pritisku od 110/120 ugao.
 
Kažu u Agronu da je ova dvoklipna pumpa zapravo Agromehanika i da joj je maximalni pritisak 40 bari odnosno izrazio se da može da izdrži maksimalni pritisak 40 bari, medjutim malo sam listao i video sam na pločici koja se nalazi na pumpi da je max. Pritisak 25bar.
 
Nemoj samo gledati pritisak,jer ti taj od 40 bari i netreba prsknje radiš na 15 do 25 bari, gledaj protok smese u minutu
 
Odlucio sam se za agron , sa troklipnom pumpom,
sad jedino nisam siguran da li da uzimam ove komande iz kabine, doplata je 50e , da li olaksavaju posao ??
 
Upravo je protok bitan, i to zbog mešača, jer kada bi zatvorio mešać pumpa bi gruvala bez problema, ali mešač je neophodan i nije bezveze postavljen. Agron ugrađuje uz neku doplatu Italijanske pumpe, ja sam ih uzeo i nemam problema. Na nošenim mislim da je troklipna a na vučenom mi je 5 klipna od 125 litra (imaju i 175l), koja kad se mešač zatvori bez problema gura 40 bara, doduše to je nepotrebno, samo sam probao.
 
Kolega imas li daljinske komande na atomizerima ?
Koliko ima potrebe za tim ?
Ne pitam zbog cene , vec neznam kako bih to uglavio u traktor , nazad je zatvoren.
 
Ja nisam to ugrađivao, naravno da može, Agron to radi, a i drugi, tj. bukvalno produži creva pa možeš ventil sa ručicom i satom da ubaciš u kabinu, ali moraš da napraviš neku rupu pozadi gde bi to ubacio. Ja na traktoru imam kardan koji se gasi i pali bez stajanja i pritiskanja kvačila pa mi i nije potrebno, ali nekad zna da bude korisno kad duva jak vetar pa hoćeš da radiš samo sa jednom stranom ili dok obrazdiš parcelu, ne bi morao da izlaziš. Sve u svemu može se i bez toga, pre svega zbog zdravlja.
 
@kanacki ako mislis na produzetak creva pa to da stavis na krilo traktora,bolje uzmi bez toga pa kupis sam creva i kosta te 50e maksimalno.Gde god da kupis atomizer naplate ti 200e.Napravi sam i miran si.Onako nije losa stvar a nije ni bas nesto ekstra.3 creva , jedan ventil kao cesma i parce debljeg gvozdja 5cm x 5cm(ni sta sto vredi 200e)Ja sam isto uzeo sa tim pa ti kazem iskreno da ne trosis 150e,bolje te pare dodaj za neku bolju pumpu,
 
Ako je 50e onda ok,ja kad sam uzimo pre malo jace od godine bilo 200e(ili sam ja ne sto pomesao a mislim da nisam).
 
Evo sta sam ja uradio... Imam kabinu, nije mi se otvarala za komande, dobro dihtuje pa nisam hteo da je diram. Takodje i ja iz kabine iskljucujem kardan pa sam priblizio komande traktoru, samo otvorim zadnje staklo i zacas promenim sta treba... .
zmk4y.jpg


- - - - - - - - - -

To sam isto bio uradeo i na nosenom...

- - - - - - - - - -

Kad sam vec ovde, da se pohvalim, sa zakasnjenjem, kupljen prosle jeseni vuceni Vulcano, polovan iz uvoza, kompletno remontovan, '99 godiste, pumpa 2013 stavljena nova, 1500l, da olaksa posao... Ventilator 90cm, dve brzine vetra a pumpa 4 klipa , zaboravio sam koliko litara
zsv19g.jpg


- - - - - - - - - -

Inace, i ja sam bio u Agronu, dobri su, planirao sam njega ali mi ispao ovaj polovan sa skoro novom pumpom pa sam njega uzeo, ipak je pumpa najbitnija.
 
Nazad
Vrh