AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
zombie_666 je napisao(la):
Jel zna neko trenutnu cijenu AS72? Planiram da ga mozda sejem na 3ha, pa računam koliko mi treba, sejem na 70cm redove i 22-23cm razmaka uz punu agrotehniku, na zemlju je izvučen stajnjak (jako mnogo stajnjaka).
Na tako mnogo stajnjaka sej neki hibrid za zrno na 18cm! ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1298727107[/time]
_________________________________________________
Jer ako sejes hibrid za klip, razvice se stabljika vise nego klip! Kad je gust na toliko stajnjaka razvija klip vise od stabljike!
 
toshiba je napisao(la):
zombie_666 je napisao(la):
Jel zna neko trenutnu cijenu AS72? Planiram da ga mozda sejem na 3ha, pa računam koliko mi treba, sejem na 70cm redove i 22-23cm razmaka uz punu agrotehniku, na zemlju je izvučen stajnjak (jako mnogo stajnjaka).
Na tako mnogo stajnjaka sej neki hibrid za zrno na 18cm! ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1298701907[/time]
_________________________________________________
Jer ako sejes hibrid za klip, razvice se stabljika vise nego klip! Kad je gust na toliko stajnjaka razvija klip vise od stabljike!

OK, hvala na prijedlogu! Sta mislis, jel dobar As72 na 18-20cm na takvom zemljištu? Otprilike 0.7ha (dakle jednu jutro otprilike) planiram za silazu, bilj 72 valjao i za to? Inače sve berem u klipu.
 
Ja sam odlučio da sijem AS72, idem u subotu da kupim u Loznici, 8 vreća po 30.000zrna, 200 eura. Jos se malo premisljam oko silaze, dal je bolje da sijem AS72 za silazu ili da uzmem Pioneer B23?SIlaza ide na jedno jutro.
 
Evo male slike silažnog kukuruza AS 160 silaž, ne bi želeo da ovo neko shvati kao reklamu, silaža je dobra, lako se silira i ove godine će ići za silažu ali i mikado KVS :cao:
2qavfw6.jpg

205t5vk.gif
 
Danas kupljeno sjeme AS72 u Loznici po cijeni od 49KM po vreći (30.000 zrna),sjeme tretirano ROYAL FLU+MAXIM XL, mada pojma nemam za šta su, zaboravio da pitam prodavca. Ako neko zna, nek pise :cao:
 
royal znaci kraljevski, uzeo si najboje seme koji je ikad postojao ::namigivanje::, sad samo budi miran i moli boga za kisu u maju i jul mesec .....i beces prezadovojan :D
 
@zombie
nije ti skupo to sjeme po 49km prosle je godine bilo kod nas 69km 30.000 zrna ja sam sejao as62 i bio je izuzetno dobar a za silazu ti predlazem b23 jer on ima najvise zelene mase ali je malo i potezak za siliranje.
kod mog druga smo radili silazu i b23 je dostizao visinu i do 3,7m
 
Nazad
Vrh