AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Peet je napisao(la):
Nameravam ove god. da po prvi put posejem bar 3kj As-72. Malo glavu razbijem s tim dal je moguce da ga vrsim kombajnom? Odnosno dal se skida ko Kermes ili teze? Jos jedna stvar sto me muci je vlaga ako predje vise od 23-24, ako nije veca nadje se racunica posto u svakom slucaju ce roditi bolje nego hibridi iz grupe 400.
Ako neko zna vise po ovom pitanju bicu mu zahvalan. :cao:
prosle godine sam imao za probu 2 kj AS-72. Vlagu sam merio redovno, i AS 72 je u septembru imao oko 30% vlage, a F02 je imao oko 26%...Dugo je drzao vlagu, ali je onda otpustio dosta naglo, tako da je u vrsidbi, negde pocetkom novembra AS imao 19% vlage, a F02 21%.
Ja cu ga i ove godine sejati za vrsidbu u zrnu, ali na manji razmak. Proletos sam ga sejao na 26cm
 
@Oldtimer
Hvala za odgovor. Bas sam hteo da pitam dali vredi da se seje na 24 razmak, u toj parceli imao sam 4 god zaredom soje pa ce dobiti minimalno 150 kg Npk i 100 kg An-a po kj.
Kakav prinos si imao? :cao:
 
Dobio sam poziv iz Agrosave za skup u Šimanovcima u četvrtak 10-og februara. U programu je obilazak doradnog centra, pogona za proizvodnju hemijskuh sredstava, prezentacija AS hibrida, ručak, druženje i svašta nešto. Dolazi jedan autobus iz našeg kraja i najverovatnije sam i ja tamo sa još par drugara.
Ako dolazi neko od članova mogli bi da se dogovorimo i iskoristimo priliku za okupljanje. :cao:
 
As 72 je stvarno dobar hibrid, ostale nisam sejao a u makroogledu instituta Tamiš je drugi.
 
ivanm je napisao(la):
Да ли и они имају малопродају одмах у Шимановцима ( дабудем сигуран да неко није "бркао")?

Nisam video da u krugu doradnog centra postoji maloprodajni objekat. Dobra je što se samo u Šimanovcima vrši dorada i pakovanje i nema drugih učeslika u tom lancu.
 
Zdravo svima imam parcelu od 10 lanaca pa bi da sejem AS 72,ali je prosle godine vec bio kukuruz na njoj.Pa me interesuje da li AS radi zastitu sa Ponchom naravno dupla doza?
 
Pa ja juce bio da narucim, gazda nije tu a gazdarica nezna ,a u katalogu pise da rade samo zastitu sa baesf insekticidom.Savato da li si ti sejao AS 72?
 
Bavanistanac je napisao(la):
Zdravo svima imam parcelu od 10 lanaca pa bi da sejem AS 72,ali je prosle godine vec bio kukuruz na njoj.Pa me interesuje da li AS radi zastitu sa Ponchom naravno dupla doza?
Ne,rade sa nekim drugim insekticidom,samo dozu za žičar.
Cena je oko 380 din za 30000 zrna.
 
Danas sam pazario As-72. Cena po vreci od 30.000 zrna 2780 din. Imao sam nesto popusta inace cena u ovoj apoteci u Vrscu je 2950 din.
 
Bavanistanac je napisao(la):
Ljusha zvao sam promotera za juzni banat on kaze da rade, :cao: evo se spremam da idem u apoteku da narucim seme
Nisam sejao a znam da rade,bio sam kod drugara koji mi je rekao da je narucio...I ja planiram da ga sejem ove godine,mozda 4-5 k.j za probu
 
Није маркетинг, него пракса. АС хибриде дорађују и испитују клијавост по методама америчких семенских кућа. Ова информација треба да користи ратарима, а не да изазива циничне коментаре који се могу прочитати.
 
Jel zna neko trenutnu cijenu AS72? Planiram da ga mozda sejem na 3ha, pa računam koliko mi treba, sejem na 70cm redove i 22-23cm razmaka uz punu agrotehniku, na zemlju je izvučen stajnjak (jako mnogo stajnjaka).
 
Nazad
Vrh