Arpadžik i luk

jel ima neko da preporuci seme arpadzika gde bi mogao kupiti treba mi 1000 kg
 
Rano je,ako krene slucajno a na ovu temp. je moguce a udari jak mraz moze da desetkuje seme,zato se i sadi polovinom oktobra da on ima par listova kad udje u zimu da lakse prezimi jer kad je u klici onda je osetljiv(isto je osetljiv i kad je jako velik, a sa druge strane moze da jarovizira pa da dosta luka ode u seme a moze da se potrefi da bude i najbolji luk koji si imao.

nije sa semena nego arpadžik ali poslusaću te i ja mislim da je rano al ipak da pitam jer još tako rano nikad nisam sadio
 
Pogacar arpadzik prodaje se kod mene u selu. Jos nije krenula trgovina tako da se cena nije formirala. Ovih dana ljudi pocinju sa njegovim ciscenjem i klasiranjem. Inace u Poljoapotekama trenutno cena holandskog je 160 din za arpadzik crnog luka a 180 din za arpadzik ljubicastog luka.
 
zdravo forumasi,planiram da pocnem sa proizvodnjom luka,inace sam iz Novog Pazara,kod nas je zemlja srednjeg kvaliteta,ima i peskovite i smonicaste zemlje,pa me interesuje koje djubrivo da koristim u setvi a koje u prihrani luka,bas nikakvog iskustva nemam.odg moze i u privatnim por.unapred hvala
 
pa za luk nije bas preporucljivo zaoravati stajnjak,vec se on baca na usev pre luka, mozes sa 8:16:24 pre sadnje i kan u prihrani.
a to bi sve trebalo da pise negde u ovih prethodnih 14 strana, ili pokusaj u google da otkucas proizvodnja luka pa citaj razne clanke
 
svi preporucuju 8:16:24 a jedan prijatelj mi je preporucio yara djubriva,i kaze da su izuzetna,malo su skuplja,evo ga link ------------- i probacu u jednoj njivi na psenici prihranu sa tim djubrivima ove godine...
 
Au ... juce obidjoh svoj luk,majski srebrnjak.Mogu reci da nikada ovako lose nije izgledao,bez obzira na sve!Oprljen je kao brenerom,ne normalno da se zute listove vec su pocrneli!Listovi su gotovo svi promrzli i spaljeni od jakog vetra i toga sto nije bilo snega da ga stiti.To je tamo gde je ranije sadjen i gde je bio veci,tamo gde je manji lepse izgleda samo zato sto je manje lisca inace mraz ga dobro opalio,trebace luku dugo da se oporavi...Trave,tj.misovkinje ima Hvala Bogu,mogao bi da se kopa!Videcu zavisno od vremena sta da radim,kad da kopam kad da prihranim,sve u svemu nije dobro!Do moje baste video sam 2-3 psenice,koje komotno mogu da se preoru,em lose niklo,em misevi,rupe,jos zrna stoje od gore sve u svemu katastrofa je ova zima!
 
@savato jesi li probao nekad posle sadnje arpadzika da oprskas sa stompom?(ne znam koliko smeta s obzirom da ce se koristiti za konzum kao mladi) koliko se secam kad sam prskao u jesan posla sadnje(za glavicu) nisam imao problem sa misjakinjom,jedino kad prolecni korovi krenu onda sledi novo prskanje sa drugim herbicidima.
 
majski srebrenjak je svud katastrofalno los.velike temperature i magle su ga sprzile kao totalom da je prskan. i kod mene je sprzen iako je sticen a kod drugara je samo oko 30% ostalo sto ce se oporaviti. ostalo istrulilo. katastrofa!!! rano smo sejali pogotovu sto sam jedan deo hteo jesenas cupati ali magla i sunce su ga za 5 dana sprzili dok smo bili odsutni od kuce da ga nisam mogao prepoznati. mislio sam da ga je neko totalom poprskao kad sam video. prosto za neverovati. ali sta je tu je oporavice se samo ce i kasniti i kvalitet losiji. stomp je za dubinsko prskanje a kad nikne drugi preparati.
 
Nazad
Vrh