Arpadžik i luk

kod mene je srebrenjak prilicno krupan ali rano sam ga posejao i odmah kisa udarila tako da je prilicno dobro krenuo u startu. jedino trava me zezala jer preparati skoro uopste nisu odradili svoje.sad ga upravo vadim ovih dana jer su pera potpuno suva. pa cemo saditi za 15 dana za jesen a potom za prolece. bice i za prodaju oko 1tone najmanje
 
Zoran023,poslao sam ti seme srebrenjaka,nazovi me .Pun si sa privatnim porukama.
 
2 godine ,ako je imao dobru klijavost (preko 80%).Treću godinu klijavost pada ,baš dobro.
 
  • Like
Reagovanja: zis
Jel poceo neko da bode srebrnjak?!Mi smo danas probali malo,sutra nastavak.Uglavnom sami cemo pobosti 300 kg za par dana...
 
ja sam srebrenjak jednu partiju jos 20 avgusta zasadio a veci deo od 400kg oko 15-20 septembra. ovaj prvi treba da se cupa jos malo pa na pijacu .druga partija je oko 15 cm visine
 
Majski srebrnjak sadnjen 10-11 oktobra
11vmet0.jpg
f559w9.jpg
wi8w3l.jpg
2 nedelje nakon sadnje,nisam ovako nesto ocekivao,ali dobio je kisu i ova temperatura ga izvukla i vise nego sto treba...bojim se da ce s proleca biti dosta ostecenog lisca koje oduzima vreme kada se cisti i vezuje u vezice!
 
kod nas je mnogo kise palo pa je list najedro i skrsio se sav. sad ova toplota ga dize polako a za cupanje odavno ga imam samo sto je zastopo na kvantasu. slabo se prodaje. malo jos nek zahladi a i besparica je.
 
arpadzik mozes i sad posaditi jer toplo vreme mu doprinosi da brzo potera a vlage ima.semena sam sva prodao vec mesec dana i jos da sam imao bi otislo. kod mene je sad ko suma zatvorio. ako uspem postaviti sliku jedino konekcija je totalno losa
 
jedno pitanje za kiraja ,dali arpazik koji cuvaju za prolece za prodaju tretiraju nekim sredstivima protiv propadanja?
 
Rano je,ako krene slucajno a na ovu temp. je moguce a udari jak mraz moze da desetkuje seme,zato se i sadi polovinom oktobra da on ima par listova kad udje u zimu da lakse prezimi jer kad je u klici onda je osetljiv(isto je osetljiv i kad je jako velik, a sa druge strane moze da jarovizira pa da dosta luka ode u seme a moze da se potrefi da bude i najbolji luk koji si imao.
 
Nazad
Vrh