Aronia melanocarpa

letorasti ili mladari ili kako se vec kod tebe zovu grane koje izbiju u prolece pa rastu celo leto.
 
Da li je kasno da sada probam eksperiment i na jednoj od dve kupljene sadnice prekratim par grana, već su prolistale?

Ovako izgleda jedna, gde da secnem, odmah ispod vrha?

 
Pa nemam pojma dal ima roda, jel treba da procveta? To je ovo što upoređujete sa hajdučkom travom?
 
Ja sam tkao razumeo da su to cvetovi

 
Poslednja izmena od urednika:
Da pa to je jasno cvet, čini mi se da ih ja nemam, moraću sad da pogledam malo bolje :)
 
na nekoj grani ima i po dva tri takva pupoljka a na nekoj nema ni jedan.
 
Odličan je koren, čak sam mislio da jednu podelim na dve, al aj sad :) Ja sam moje kupio u Radmilovcu, proizvođač Superior doo Velika Plana, kad pre neki dan odem do druga, njegova majka kupila negde al nije u Radmilovcu, jedna grančica bedna, bordo list na sadnici, a na papiriću piše isto Superior doo Velika Plana?

Evo kako izgledaju, ima i cvet, dal nešto negde da kratim, skratio bih ove krive, takve su bile u odnosu na koren, mogao sam ravnije da ih posadim al sad šta je tu je..

 
nemoj da kratis nista nego ove ovogodisnje maldare dogodine urovi i imas nove sadnice.
 
Sadnice se pripremaju prilikom sadnje tako sto se skrati koren i letorasti se skrate na 3-4 pupoljka da bi se bolje razgranale. Ako se ne prekrate, dolazi do razvoja mladara pri vrhu proslogodisnje grancice koja je najcesce tanka, zbog cega se povija ka zemlji zbog tezine prirasta. Jos ako ima roda...! Po meni, nije ni sad kasno da skratite letoratste i formirate lep, otvoren zbun tzv. vazu.
 
E ovako, danas sam uzeo malo da okopam i umalo ne primetih da su iz zemlje već krenuli novi mladi, kod jedne, ove sa uspravnim granama što cvet ih ima već bogami nekoliko, to se vidi i na fotki :) siguran sam da je to jer je list isti...tako da sam blago samo razdrljao zemlju.

Takođe sam nekoliko grana prekratio, nekoliko ne pa ću videti uostalom šta će se dešavati.

Kad sam sadio, koren sam prekratio, otprilike jednu trećinu sam odbacio, stavio iznad korena šaku 151515, a sad pre 20ak dana šaku KANa i to je sve što planiram, čisto da lepo krenu. Zalio sam sa oko 5 litara vode 3, 4 puta a ostalo je odradila kiša ovih dana :)

Mislim da sam ubo baš kvalitetne sadnice i ne bih rekao da su jednogodišnje kao što piše na deklaraciji...
 
:ppozdrav:Izgleda da si vinopija:haha::haha: Negde u kompu imam recept ako ga nadjem ako ne moracu ponovo da iz Googlam.....?
Da li imas neki recept ....
 
Nazad
Vrh