Arenda- pravila, obicaji....

A ko si ti i ko tebi daje za pravo da kada dodjes iz pizdinaca,da dizes cenu zakupa i cenu zemlje?
Pa onda kada se selo protiv tebe pobuni,ti trazis pravdu!


Manite me takvih prica...
 
Pa bilo kako bilo kod nas su neke parcele stradale od totala, e sad taj koji je to uradio imao je neki jak razlog sigurno! Da li samo da otera susede iz svog atara ili i nesto jos to ne znam! Po meni upravu je i Kish a i diklofen!
 
Vlasnik poseda moze da izda kome on hoce. A ovi sto su ljbomorni , njima nije niko kriv sto oni nisu uspeli da uzimaju tu zemlji. Znaci oni su sami krivi i neka sednu i razmisle o cemu se radi. A da bi uspeli da placamo velike arende onda mpramo skupom tehnologijom da pojeftinjujemo proizvodnju. I samo tako mozemo biti konkurentni i nikako drugacije.
 
Ne vredi tu prskanje.Ja sam pre par godina bio u pregovorima za arendu i došao čovek iz susednog sels i uzeo .Nije mi preoteo nego platio koliko su tražili .ja sam se zj jer sam kasnije svima plaćao toliko.Neznam koja je njegova tužna priča da do njive ide 10km(od mene 500m) sve opeacije radi u zadnji čas i ni jednom za 5 godina nije imao dobar prinos a zemlja je super. Dugi moj primer tržišta:2000g. čovek iz sela krenuo po nekoj šemi u Australiju.Salaš od 13kj zemlje 1kl. nudi u zakup na 5g pare unapred.Išao je od kuće do kuće i nudio i pred sam polazak došao do mene(tada se nisam ozbiljnije bavio zemljom) za kartu treba 5000dm i ja mu dam jedva.To je zakon tržišta svega pa i zemlje.
 
Kod nas je bio haos za ritsku zemlju državnu da se uzme u zakup,cena prosek 500 eura.Na krv i nož došlo ali takve stvari da se pali i prska nikom nisu padale na pamet.
No sve se na kraju plati tako da ove godine sv koji su uzeli tu zemlju napravili su -500 eura dobitak.Ja sam inače ranijih godina tamo kupovao zemlji za 500-600-700 eura na večito pa su me proglasili ludakom .
 
Po mojoj proceni,ove godine će biti više zemlje da se kupi u arendu...
2 godine su podbacile sa rodom(ali videćemo do kraja)
Samo mi nije jasno ,ovi što su plaćali arendu državne zemlje 80000-90000 pa posejali tu kuruze..........na ovoj govnjivoj godini.
 
Nisu oni bez razloga uleteli vama u posejano sa totalom...
pa mozda se i neko sa nekim zamerio toga ima svugde al naprimer oprskali i meni koji sam pre dve god kupio zemlju na večito i neradim u arendu tamo ni jedan lanac a kupio je od čoveka iz kozjaka a da budem još veći baksuz nepoznajem nikog iz dobrice pa kako sam se ja s njima zamerio ?a tako je prošo i moj komšija no al od tad u obilazak se nejde samostalno nego .. pa neko će naleteti..svako mora da zivi a kome se nesvidaju cene arende ili zemlje nek menja profesiju ..

---------- Poruka napisana u 16:07 ---------- Prethodna poruka je at 16:04 ----------

A ko si ti i ko tebi daje za pravo da kada dodjes iz pizdinaca,da dizes cenu zakupa i cenu zemlje?
Pa onda kada se selo protiv tebe pobuni,ti trazis pravdu!


Manite me takvih prica...
pričaš kodase nebaviš poljoprivredom
 
Poslednja izmena:
Po mojoj proceni,ove godine će biti više zemlje da se kupi u arendu...
2 godine su podbacile sa rodom(ali videćemo do kraja)
Samo mi nije jasno ,ovi što su plaćali arendu državne zemlje 80000-90000 pa posejali tu kuruze..........na ovoj govnjivoj godini.
Poenta jeste u tome što te cene nisu plaćali mali paori već velike gazde.Oni imaju dobre zalihe i recimo puno suncokreta koji će to kompenzirati ove godine.Ne bi njima odgovaralo da bude i iduće godine ovako.Tek tada bi se to gadno osetilo_Opet će u svom ovom sra.. više naje... mali poljoprivrednik ....
 
Kod nas je takvo stanje da je neka normalna cena zakupa za gornju zemlju(1,2 klasa) 1200-1300 kg psenice za katastarsko jutro.Potraznja je u Beceju velika.Ako je ja necu,jako lako se nadje ko ce platiti tu cenu zakupa.Ima u Beceju ljudi koji daju 1400kg +pola subvecije za jutro ali oni imaju i vage (otkupna mesta),njihova je racunica drugacija, pa time nas jebu u zdrav mozak a zemlje im nikad nije dosta.Uslovi su takvi ako hoces da je uzmes u zakup-plati,ako jednom sa nekim prekines saradnju,zaboravi da ces se sa istim covekom(zenom)ikad vise dogovoriti za zakup zemlje.
 
Kod nas je takvo stanje da je neka normalna cena zakupa za gornju zemlju(1,2 klasa) 1200-1300 kg psenice za katastarsko jutro.Potraznja je u Beceju velika.Ako je ja necu,jako lako se nadje ko ce platiti tu cenu zakupa.Ima u Beceju ljudi koji daju 1400kg +pola subvecije za jutro ali oni imaju i vage (otkupna mesta),njihova je racunica drugacija, pa time nas jebu u zdrav mozak a zemlje im nikad nije dosta.Uslovi su takvi ako hoces da je uzmes u zakup-plati,ako jednom sa nekim prekines saradnju,zaboravi da ces se sa istim covekom(zenom)ikad vise dogovoriti za zakup zemlje.
Jel sedi čiko u pitanju što ima salaš prema Poljanice.
 
@Spajki
Mozda sam ja staromodan, ali koji je racun platiti 1400kg/kj psenice? Ne radi se o ceni, vec o paritetu. 1400kg/kj je 50 posto prinosa... UVEK je bolje sedeti nego dzabe raditi.
 
Citam ovaj posti i cudim se sledecem sta ti ljudi seju kad daju 200 220 e za kj u mom okruzenju kako im se isplati,ja licno mislim da im se ne isplati pogotovo u susi i ko nema svoj kombajn ili berac!Moje misljenje je da nije bitno koliko se isplati nego samo da se zemlja uzme da ne bi uzeo komsija,to je ona prica decija moj bicikli je lepsi od tvog,ili ciji je duzi!Ja licno placam arendu 100 do 120 e po kj ekstra zemlje i ne dam vise jer mi se ne isplati,a imam svoj kombajn i berac e sad neka radi kako ko hoce.
 
Blago tebi kad možeš toliko da plaćaš . I ja bih voleo da je kod mene toliko ali nije ....... nego 300 - 350 € za kj ( 57m2 55 ari )
 
Prica mi drugar da u Pazovi vise nema prodaje zemlje za navek,nego ima jedan cika koji uzima u arendu i placa solarno 10g u napred sto dodje skoro isto kao se i proda zemlja,s tim sto je za 10g gazda opet moze prodati.
Ove godine ce mnogi izaci iz poljoprivrede kako su i usli.
 
nemoj tako brate ja cvrsto resio ove godine da udjem u poljop.al cu i da se usrecim do k.ali ulazim svim silama i uprkos svemu,pa nek puknem ko zvecka al barem da kazem da sam radio nesto sto volim :osmeh:
 
Miroslave,ti kao da se zahvaljujes bogu sto je susa!Mislis da ces ti imati od cega da ulozis u jos vise zemlje,iako nemas kredita,i dugova?
Ali ti ides po onom,nema veze sto meni nece roditi,samo neka komsija propadne,tako nikad neces uspti,u onome sto si zacrtao
 
Ja placam 120e/kj. Njiva pored moje na asfaltu se nalazi zemlja. Sve je prva klasa. Ove godine kako god bude imacu da se pokrijem. Da sam platio 300e/kj na ovu susu verovatno bih izgubio jos neki procenat kose. Svako radi kako hoce. Ja sam za rizik ali u nekim granicama. Sve preko 200e/kj je RIZICINA.
 
Nazad
Vrh