Analiza zemljišta

Da li ja mogu da uradim analizu zemljista koje nisam vlasnik,tj.radim ga u zakupu.Sta bi mi sve trebalo od papira,pored zemlje da ponesem u zavodu na ispitivanje?
 
Možeš kolega, upiši parcelni broj, koja KO opština, površina parcele, ako znaš tip zemljišta, šta je bio predusev , sa čim si đubrio to jest ako si zaoro jesenas nešto, šta planiraš da seješ, svoje podatke, mislim da im je to dosta podataka i normalno uzorak.
 
Da li ima i gde je u Prokuplju labaratorija za analizu zemljista? molim brz odg. ukoliko je moguce
 
mi na jugu radimo analize zemljista vrlo retko, e onda dodjem ti ja kuci obilazio njive prosle godine da vidimkako napreduje rabota, i dodjem kuci i mislim.., jao e ispao sam glup, umesto da odnesem zemlju na analizu ja jok, krkaj, djubre sve jedno je, eeee... zato ove 2013 godine ujesen zemlja ide na analizu, skupo je djubre i kockatise i nagadjati...tako da cu analizu vrsiti :)
 
Ja organizovao za utorak,da iz PSSS-NIS dodju kod mene u selu i odrze predavanje.Kad smo se dogovarali,ja im rekao da cemo ih docekati domacinski uz mezence,prasence itd.,a i oni da dodju domacinski(ne sa praznim sakama),ponesu sonde,uzorkujemo parcele i ponesu uzorke za Nis.Videcemo,ko ce se bolje pokazati?
 
Kad je zemljiste kiselo, preporucuje se kan. A kad je zemljiste bazno/alkalno, ima li tu neke preporuke ?
 
Vjerovatno ima dosta načina , ali uglavnom nisu baš jeftina. Npr , drenaža ili intenzivno navodnjavanje vodom iz velike dubine koja je obično bogata željezom i drugim metalima . Možda bi čak razbacivanje neke šljake ili sl moglo pomoći .
 
Poslednja izmena:
Bili su mi savetodavci iz psss-Nis,jako fini momci.Mi smo se sprijateljili preko el.poste,tako da su bili moji gosti.Uzorkovao sam 4 parcele(toliko sam stigao)da ponesu...Ali nepravilno!!!:udri:.Ja uzimao samo na 30cm dubine-odozdo vrhom asova izvlacio.Tako mi jedna budala "kao strucna" objasnila,a i ja budala,iako mi to bilo malo cudno-posluso.J..bg.,ovi momci kazu uradicemo analizu,imaces bar neku predstavu.Ponovicu ja to,sada kada mi objasnili kako asovom to da odradim.Inace besplatna je oduvek bila analiza.
 
ej bre ranonbos pa dobro nema veze to mozes ponoviti uvek...nemoj se nervirati..nije smak sveta

- - - - - - - - - -

izvinjavam se ranbobas promasio sam coveka
 
Nazad
Vrh