Alati i radionice

kod svakog što pravi creva za hidrauliku
 
Imam kojekavih ključeva dosta, ali jako malo valjanih. Ili su rastegljeni, ili su naoštreni, svakakvih proizvođača (uglavnom ne oni kvalitetni, najbolji su mi Unior). I rešio ja da sad na sajmu kupim nešto malo bolje, da imam bar jedan kompletan set, računam da je tu najmanja mogućnost da mi uvale kopije ili nešto drugo bude sumnjivo. Ali više nisam siguran u to...

Čuo sam da je Carolus dobar a ne tako skup brend, te sam kupio jednu malu garnituru vilastih ključeva na štandu Res Trade-a. Kad sam došao kući video sam da u garnituri nedostaje ključ 16-17, a umesto njega je stavljen 14-15 (znači ima dva komada 14-15, a fali 16-17). Takođe je gotovo sigurno da ključ 10-11 ne pripada toj seriji, jer iako je na njemu odgovarajuća oznaka, vidno je deblji i drugačije izrade od ostatka garniture (on je ravnih oštrih ivica, a ostali su zaobljenih ivica). Takođe i papir sa kontrolnim brojem ne odgovara broju na kutiji. Sama kutija nije bila sa zaštitnim najlonom, već je samo bila zalepljena selotepom. Da li su takve i ostale garniture - ne znam (zar još i na to da obraćamo pažnju), ali mi je to sad palo na pamet pošto sam kupio još i dve garniture šrafcigera koje su uredno bile vakuumirane u najlonu. (Uzgred, šrafcigeri su made in Taiwan.) Kupio sam još i garnituru malih imbusa, a strašno mi je zapala za oko i garnitura okasto vilastih ključeva, samo tad sam već bio presušio sa lovom. Možda je tako i bolje, kakve sam sreće i tamo bi bilo nešto naopako. Neću da grešim dušu pa da tvrdim da je do ljudi iz Res Trade-a, možda su grešku napravili u samom Carolusu, ali to je onda njihov ozbiljan minus...


image hosting 20mb


image hosting


image hosting over 5mb


upload a gif


jpg images
 
Sve si nam rekao ali ne i cenu? Carolus je inace robna marka Gedore alata ,naravno u malo nizoj cenovnoj kategoriji.
 
Sve si nam rekao ali ne i cenu? Carolus je inace robna marka Gedore alata ,naravno u malo nizoj cenovnoj kategoriji.

Ukupno sam platio 10350 din, a ključevi su bili oko 4700 din.


Dukej,zašto nisi ponovo otišao na sajam da im pokažeš šta si dobio.možda ti zamenu ključeve

Nisam išao ponovo na sajam da reklamiram garnituru jer nisam imao volje, a uz to bi još dara bila skuplja od mere (put i ulaznica oko 1100 din, a toliko sigurno ne vredi taj nedostajući ključ)...
 
Od ručnog alata ,koristimo uglavnom Unior.Od nedavno sam počeo da kupujem alat na "komad" ,po vašarima.Do sada sam prikupio lepih primeraka.Sem ovog kompleta nasadnih ključeva Dowidat ,koji je plaćen 8000 dinara ,sve ostalo je od 50 -400 dinara po komadu .Da i ključ 50-55 je bio 900 dinara.Neki primerci su bili zaprljani rđom pa su malo naftirani .

















 
Dukej, evo da pokušam da ti pomognem:
Vera Ranković menadžer prodaje, 021-4883073; mob:0628862273.
Ja sam takođe "zagledao" taj alat i uz katalog proizvoda sam dobio i vizitku sa ovim podacima dotične.
Kontaktiraj je i objasni kako stoje stvari...
 
Ogromna vecina alata na vasarima je "vruca" tako da je pozeljno da se koristi iskljucivo sa rukavicama.:haha:
 
Dukej, evo da pokušam da ti pomognem:
Vera Ranković menadžer prodaje, 021-4883073;
Ja sam takođe "zagledao" taj alat i uz katalog proizvoda sam dobio i vizitku sa ovim podacima dotične.
Kontaktiraj je i objasni kako stoje stvari...

Zvao sam tu gospođu, bila je veoma ljubazna i rekla mi je da će mi zameniti onaj dupli ključ ili celu garnituru!

Hvala na pomoći!
 
Nazad
Vrh