Alati i radionice

ispilosati slajfericom 21-23 na 19-22, jes da je greota za nov kljuc, ali bice korisniji
 
kako dobiješ manji ključ,prvo ga navariš? :haha:
ključ nije colovni nego je redovan jer danas se takvi šarafi upotrebljavaju na novijim vozilima
koriste se matice koje na sebi već imaju proširen deo poput podloške a one su za milimetar manje od standarnih na koje smo navikli :ppozdrav:
inch_size_hex_flange_bolt_420c300.jpg
 
kako dobiješ manji ključ,prvo ga navariš? :haha:
ključ nije colovni nego je redovan jer danas se takvi šarafi upotrebljavaju na novijim vozilima
koriste se matice koje na sebi već imaju proširen deo poput podloške a one su za milimetar manje od standarnih na koje smo navikli :ppozdrav:

Tako je, najčešće veličine su: 10, 12, 14, 16, 18, 21 mm ....
 
Bio sam u RTI i zamenuli su mi garnituru ključeva bez problema. Ipak, ni ova nije baš onakva kako piše na kutiji (i u katalogu), ali mi to nije smetalo... Naime, po katalogu i po onome što piše na kutiji, u garnituru ulazi ključ 6-7, a u ovom drugom primerku koji su mi dali nema tog malog ključa, ali je zato tamo colovni 21-23. Dakle, i dalje je 10 komada, samo što je umesto 6-7 (koji bi trebao da je tamo) stavljen 21-23. Jeste da taj 21-23 neću nikad koristiti, al' ni onaj mali ne bih, tako da mi je sve jedno... Hteo sam u stvari da kažem da mi je to totalno bez veze da se dešava kod takvog brenda (Carolus). Ili oni nisu ono za šta se izdaju, ili imaju jedne proizvode za boraniju kao što smo mi, a druge za zapad...

Uzgred, kad sam već bio tamo kupio sam i onu drugu garnituru (12 kom. okasto vilastih ključeva) koja mi se svidela na sajmu ali mi je bila preskupa. Nadam se da ću brzo prežaliti ovu kupovinu...:osmeh:

Proveri da slucajno sada nisu nesto ubacili viska kljuceva, onda moras ici da im ti vratis!
 
Ni sad ne bih išao tamo samo zbog onog nedostajućeg ključa iz prve garniture, već smo komšija i ja prolazili tuda drugim poslom, pa svratili. Pri tom je još i on hteo da vidi neki radapciger (i kupio ga je), tako da je šteta bila ne poneti garnituru kad su već rekli da nije problem da se zameni. Obe nove garniture su oni pregledali, tako da je svaki višak isključen...
 
Po prodavnicama moraš da kupiš ono što se u kompletu nalazi iako ti ne treba.Po meni je bolja varijanta kupovati alat po vašarima.Ima raznog od kvalitetnog do bofl a ima i cenjkanja.
 
Još ako znaš da poznaš šta valja itekako se isplati cenkati.... Okasti 24 - 27 TANG-ov za 150 dinara....:osmeh:
 
Za te novce može ako prodavac nema pojma šta prodaje a i u slučaju kada je roba vruća pa da se što pre skloni iz vidokruga. :haha:
 
Ja sam ovog proleca pazario gomilu alata preko Limunda, Kupinda i ostalih sajtova a i ovako u selu kad su mi nudili. Do sada sve sto sam uzeo racunajuci i gedore na komad i velike kljuceve do 46 oko 1 evro po komadu djuture. Od marki ima svega, nesto malo no name, Gedore, Rahsol, Unior, Tang, Hazet, Dowidat..
 
dsc04642.jpg


- - - - - - - - - -

koji je ovo kompresor i koja mu je jacina,skoro sam ga nabavio s namerom da od njega pravim kompresor,koji je monofazni motor odgovarajuci za njega,ako neko ima iskustva sa tim dobro dosao je svaki komentar
 
veća je remenica nego kompresor sa kućištem,to je neka starudija koja je malog kapaciteta
 
To je kompresor od nekog veceg frizidera. Nije bas dobar za kompresor za vazduh jel vaduf usisava kros karter. Skuplja se vlaga i caskom propada.
 
Nazad
Vrh