Alati i radionice

dare uradi pod u kanalu da ima dobar pad i u jednom kraju iskopaj slivnik da moze da ti stane neka pumpa ruska ili sl.
minut upalis i stvar zavrsena a kad curi nek se skuplja tu, preko mozes i resetku jer ce tu uvek biti vode samo napravi malo dublje bar 20 litara da stane i komotno da ti stane pumpa.
to sam gledo covek je tako uradio u podromu posto je ukopan kad navale podzemne.to ti je najjeftinije.
 
Ne moras da znas da varis ako imas ovaku masku...
attachment.php
 
dare uradi pod u kanalu da ima dobar pad i u jednom kraju iskopaj slivnik da moze da ti stane neka pumpa ruska ili sl.
minut upalis i stvar zavrsena a kad curi nek se skuplja tu, preko mozes i resetku jer ce tu uvek biti vode samo napravi malo dublje bar 20 litara da stane i komotno da ti stane pumpa.
to sam gledo covek je tako uradio u podromu posto je ukopan kad navale podzemne.to ti je najjeftinije.

Dok ti se ne uruši kanal ko mom ujaku... Pumpanje ti valja samo ako je kanal izbetoniran sa svih strana, a i onda se stvaraju vazdušni džepovi, i što više izpumpavaš vodu to se više čiste žile, i više će vode nadolaziti (efekat bunara)

- - - - - - - - - -

To korito od kondora dubine 30 cm je male dubine. Docice godine kada ce nivo podzemnih voda biti i znatno visi pa ce preliti. Bar jedan metar visine sa strana, ali koliko ce to drzati :sta:. Vredi probati.

Kod nas je dosta problema sa podzemnim vodama, u jednoj radionici je napravljena hermetički izvarena kada od lima 2mm i time je obložen kanal iznutra, odgore je na to betonirano 15cm betona i kad je došla voda, tolika je bila sila da se beton podigao.... Kao čamac kad nadolazi voda......

- - - - - - - - - -

Ljudi imam jedno pitanje. Ako su probili namotaji na aparatu za varenje, to znaci da i kada je uljucen i na monofaznu i na trofaznu struju rade isti namotaji? Hocu reci ako su probili na 220V, hoce isto praviti problem i na 380V? Pitam jer mi trofazni kabal nije povezan. I isplatili se odneti kod majstora da stavi nove namotaje?

Koriste se isti namotaji, a da li vredi premotavati to će ti najbolje reći majstor kad otvori i vidi gde je problem... uglavnom probije sekundar, a on je isti i za 220 i za 380..
 
Kod nas je dosta problema sa podzemnim vodama, u jednoj radionici je napravljena hermetički izvarena kada od lima 2mm i time je obložen kanal iznutra, odgore je na to betonirano 15cm betona i kad je došla voda, tolika je bila sila da se beton podigao.... Kao čamac kad nadolazi voda......
To mi se desilo sutradan po postavljanju kondora. Hermetički sam ga izlepio kao što sam planirao i izbetonirao dno. Činilo se da voda ne ulazi. A onda je preko noći došla i podigla beton. Bukvalno kao čamac.

Sad tragam za novim rešenjem.
 
kineski aparat. moze posluziti za kucnu upotrebu samo je pitanje koliko dugo ce sluziti. jeftino jeste i ja sam razmisljao da ga uzmem ali jos povoljnije se moze kupiti .ali pitanje servisa i delova za popravku i isplativosti uopste takve investicije i odustao sam. imali smo neke kineske u firmi i nijedan nije sastavio 3-6 meseci da radi a i kad radi nije to varenje ko sa varstrojevim koje smo imali.
 
Ma nema tu nikakvih problema. Ja sam u francuskom delu. Evo ti moj broj i javimi se kad budes u ovom kraju 0041774205744
 
Hvala priajtelju na javljanju svaka tebi cast
ma jasao zasvoje upotrb uzimam ponekad
Strojve

A bogme teb ja zapoboli komad moze se
i pokoji Zor Naci hehe. Ziv bio
 
Prošle godine sam kupio Bosch elektro-pneumatski čekić GBH 2-28 dv. Koristio sam ga samo par puta i za to kratko vreme sam primetio da se mu se jako greje pneumatski deo(između motora i futera). Da li je to noramalno kod ovih alata ili da ga nosim u servis?

images
 
Nazad
Vrh