Alati i radionice

Prekjuce naisao na pijac na komplet kutiju sa brenerima za autogen.. Polovan ne verujem da je bilo nesto skupo jer je bilo medju polovnim stvarima,posto nemam autogen nisam pitao za cenu... Obidji neku pijacu gde ima polovna roba moze lako da se naidje na to ja sam licno svasta tamo kupovao polovno za smesne pare... Ali kad kazem smesne stvarno smesne... Kupio sam stvarno super busilicu veoma veliku za 1000 din,a stubne busilice su se kretale od 50e srednje do 100e stvarno velike... :ppozdrav:
 
kod nas je oxigen oko 1500 a acetilen rece oko 6000 ili 6500. videcu kad odem po boce (kupujem ih od coveka koji ih i puni, puni i co2, odrzava i PP aparate)

@cira92 pogledacu u rumi na vasaru kad budem isao. mislim da cu tamo naci.
 
Mucobieno videću ja šta imam od tih stvari, imam nekih gorionika duplih imam i rezačicu viška a kolica ću slikati pa poslati slike, točkovi su od japanera veliki a uski, lakše je za gurati, a na kolica sam napravio i nosač za plinsku bocu tako da je 3u 1, acetilen kiseonik i plin.
 
Vazi sto vise informacija to bolje, jel to jgorionik i rezačica nisu isto? ja sam nekako zamisljo da on s tim jendim moze i da ugreje nesto ako treba i presece isto tako

A kada se koristi butan sta se sve menja na instalaciji? hvala kosjerac.
 
Evo jednog sličnog rešenja:

aa36.jpg
 
Danas smo se malo zanimali sređivanjem Unior klešta.
Kupljene na Najlon pijaci u Novom Sadu u katastrofalnom stanju, uz pomoć prijatelja sada izgledaju ovako:





 
Danas sam dovezao boce kuci, nesto razmisljam da ih stavim na kolica sa dva tocka (za prevoz buradi, ako znate) i samo svezem spanerom. A od nedelje nastavljam s nabavkom ostalih komponenti.
 
pa mozes i tako ali ipak ti zavari dva parceta flaha obicnog za donji deo (gde nalezu boce na kolica) kao zub da ne skliznu boce ili da se ne skotrljaju dole jer to uglavnom sva kolica za boce imaju
 
Možda pitanje zvuči glupo, ali da li se može rezati željezo samo sa običnim plinom?
Mislio sam da ne može ali sam prije par dana vidio da čovjek sječe debelu ploču samo sa plinskom bocom, mada rez nije ravan i ostaju one "kapljice" metala, ali sječe. Možda u boci nije obični plin nego nesto drugo to već ne znam.
 
Nazad
Vrh