Alati i radionice

Čoveku treba pouzdan alat koji će ga služiti dugi niz godina bez problema.
 
A drugi, da kažem jeftiniji čekići se kvare posle 6 meseci? :osmeh: Šalim se malo, nadam se da ne zameraš. Na dobrom alatu se nikad ne štedi.
A zaista, čemu služi ova vrsta čekića?
 
Nije mi poznata namena tako skupog (cini mi se da je to gumeni cekic) cekica, u cemu je caka?
Nije gumen nego su plasticne strane a sredina puna olova.Gospodin koji ga je kupio kaze da mu je potreban mada po meni to je previse para.Ali,kao sto Matic kaze Čoveku treba pouzdan alat koji će ga služiti dugi niz godina bez problema.
 
Vepovatno služi za "peglanje" auto limarije na mestima gde je dostupno i gde je jako malo oštećenje tako da posle peglanja nema ni farbanja ni druge dorade, najčešće su to neka ulubljenja pa se sa njime vraćaju u prvobitan položaj.
 
Takvi čekići obično služe za nabijanje ležajeva ili za kuckanja tankih aluminijumskih i ostalih livenih dekli i poklopaca pri sklapanju jer klasičan čelični čekić je previše tvrd pa ako je materijal lako lomljiv onda ovakvi čekići dobro posluže. Mogu i za limariju komotno da se koriste. Imaju veoma širok spektar upotreba.
 
Nije bas tako skup kao taj cekic,ali verujte da nimalo ne zaostaje po kvalitetu za istim.
photo0270.jpg
 
Ja imam tokarski stroj .Nije loš za moje potrebe .Neki Mađar. Kupljen 1996 god...Strug kao mašinu nabaviš jedanput i miran ,međuti treba puno alata a alat skup....



2rrs8w5.jpg
Ako neko poseduje ovakav tip neka mise javi .Imao bih jedno pitanje u vezi rezanja navoja.Može na pp.
 
Ja kao amater jedared probao,kad mi pukla rucica na prohromskom raznju.Bio sam primoran,ili vari ili nema pecenja.Nista posebno.
 
Ako znas variti elektrolucno kupi prohromske elektrode i to ti je to.Na CO2 (prohromska zica) i invertorsko varenje(sa iglom) jedino sto sam primetio da je jaci blesak od klasicnog zavarivanja inace sve isto.
 
ako hoćeš da variš nešto gde nije potrebna estetika i izgled nego samo funkcionalnost onda možeš nabaviti elektrode za prohrom i lako to zavariti.
E sad, ako je to neki deo gde je bitna estetika i izgled onda gledaj da to odneseš nekome da ti zavari TIG aparatom jer nema mnogo prštanja, var je čistiji i lepše se razliva.
 
Ja kad treba koristim elektrodu EZ R 10 2,5 i ide bez problema,e sad kao sto kolega kaze ako treba bas da je za estetiku onda TIG
 
Kolege su već sve rekle za estetiku preciznost TIG zavarivanje koje je dosta skupo čujem da aluminijum vare 1cm=1€.Za debelo irobusno CO2 ili elektrolučno,za CO2 treba malo bolje pripremiti da bude čisto i odmašćeno.Pitanje za člana Vojkanvrelo da li može da kaže oznaku i proizvođača te univerzalne elektrode.Samo da dodam elektroda za prohrom ima i za DC i za AC aparate za varanje pa treba obratiti pažnju pri kupovini.
Kanzer čija je to elektroda,mislim ko proizvodi?
 
Sutra cu da je nadjem pa cu reci ako nesto pise na njoj,inace je jako debela.Vari gvozdje,gus i prohrom.Kada nam je pukla grana na auspuhu na traktoru,varili smo gusanom elektrodom i nista ne valja,kada smo probali ovom to je nesto neverovatno,zaliveno je kao novo.
 
Prohrom moze da se vari najobicnijom rutilnom elektrodom,jedino ce da oksidira var.za varenje prohroma mig ili tig postupkom treba argon kao zastitni gas.cena inox elektrode je oko 30-40din kom,nikako 100,
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh