Alati i radionice

I ja cu da pogledam oznaku imam ih u orginalnoj ambalazi
 
Prohrom moze da se vari najobicnijom rutilnom elektrodom,jedino ce da oksidira var.za varenje prohroma mig ili tig postupkom treba argon kao zastitni gas.cena inox elektrode je oko 30-40din kom,nikako 100,
Kako bre 30-40 din kad sam ja trazio prosle godine 3.25 je bila oko 300din,ne znam tacno koji proizvodjac.
 
Kolege su već sve rekle za estetiku preciznost TIG zavarivanje koje je dosta skupo čujem da aluminijum vare 1cm=1€.Za debelo irobusno CO2 ili elektrolučno,za CO2 treba malo bolje pripremiti da bude čisto i odmašćeno.Pitanje za člana Vojkanvrelo da li može da kaže oznaku i proizvođača te univerzalne elektrode.Samo da dodam elektroda za prohrom ima i za DC i za AC aparate za varanje pa treba obratiti pažnju pri kupovini.
Kanzer čija je to elektroda,mislim ko proizvodi?


Elektroda zagreb,ja samo njihove elektrode koristim,paket ove R10 izadje 12,5€ za 1100 grama,dok je ova obican opet od EZ 3 € za kilu(2,5)
 
Društvo hvala Vam na pomoći,nisam dobro postavio pitanje, a sada ću da Vam obrazložim u kratkim crtama.Rođak i ja pravimo neke police od prohroma i varimo tig aparatom ali posle imamo problem sa čišćenjem zavarenih mesta, police su od cevi pa je problem da četka(jež) priđe u ćoškove da bi skinula onu plavu boju koja je nastala prilikom vara. Brusilica(mala) radi preko trafoa i smanjen joj je broj obrtaja da bi manje grebala materijal ali posle opet moramo da matiramo cevi sa šmirglom (400 granulacije) tako da nam to odvlači mnogo vremena, mazali smo varove i antox-om ali opet mora šmirgla da izjednači boju jer gde je mazano hemijom površina ostane bela i ako se odma opere vodom. DA li ima neko ovako nešto kao sa YT snimka?
 
Jači inox oznaka na kutiji 29/9 a na elektrodi mislim da je 312/17.
Slabiji inox oznaka na kutiji 19/9 a na elektrodi mislim da je 309/17.
 
Sutra cu da je nadjem pa cu reci ako nesto pise na njoj,inace je jako debela.Vari gvozdje,gus i prohrom.Kada nam je pukla grana na auspuhu na traktoru,varili smo gusanom elektrodom i nista ne valja,kada smo probali ovom to je nesto neverovatno,zaliveno je kao novo.
To je elektroda za razne legirane čelike. Ima takve u domaćoj verziji - Euweld 303 je oznaka. Može u većini slučajeva da vari i gus kao i skoro sve legirane čelike. Lep čist var pravi, ne pršti mnogo i dobro drži var. Imam kući takve i mogu da kažem da su dobre. Nabavio sam ih od jednog poznanika ( :osmeh: ) a mislim da je cena (neko mi je davno pričao) oko 300din po komadu. Nemoj me držati za reč
Imaš na njihovom sajtu nešto malo o samoj elektrodi
http://www.euweld.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=2&Itemid=9&lang=sr
-------------------------------------------------------------------
Nevezano za ovo.
Kakva iskustva imate sa akcijama bosch, makita i metabo alata kada u kompletu sa velikom brusilicom daju i malu?
Jesu li to neki šklj modeli pa ih zato uvaljuju i kako su vam se pokazali u upotrebi (ako ima nekog da je tako nešto kupio) ?
 
Poslednja izmena:
sve tri marke su dobre ako su original a ne kineske kopije
kod mene je uglavnom zastupljen metabo i zadovoljan sam
 
ma kakvi dobre bosch je sranje.Pisao sam nekoliko strana ranije moj problem sa tom robnom markom koja je naravno kupljena original.Sve su to sad kinezi koje ne vrede za djubre.
 
kisni dani pa malo da prekratim vreme sa decom:osmeh:
004.jpg
 
Ja sam kada sam bio klinac stavljao na zadnji tocak od mog bicikla prednje vile od bratovog i onda smo se tako vozali.
 
Danas sam dogovorio boce za autogeno. ali su bez manometara. Zanima me sta mi jos fali da kompletiram sve komplet. Gde kupiti gorionik, i creva, po kojoj ceni? ima li gde dobro polovno da se uzme? i ako neko ima kolica za boce, ako moze da mi slika, cisto da dobijem ideju kako da napravim. hvala.
 
Danas sam dogovorio boce za autogeno. ali su bez manometara. Zanima me sta mi jos fali da kompletiram sve komplet. Gde kupiti gorionik, i creva, po kojoj ceni? ima li gde dobro polovno da se uzme? i ako neko ima kolica za boce, ako moze da mi slika, cisto da dobijem ideju kako da napravim. hvala.
Ako nije tajna koliko su bile boce?
 
Nazad
Vrh