Alati i radionice

@Lovac Luka nebih da te mustram ali jednom si pomenuo da ces okaciti slike navarenih ulagaca-doduse mozda jesi a ja nisam u toku:) u slucaju da jesi radio stavi da vidimo:cool: i pozdravi deda koncara:osmeh:
 
@Lovac Luka nebih da te mustram ali jednom si pomenuo da ces okaciti slike navarenih ulagaca-doduse mozda jesi a ja nisam u toku:) u slucaju da jesi radio stavi da vidimo:cool: i pozdravi deda koncara:osmeh:
Jesam ali ako ih najdjem opet cu, nije nama zameriti!
Padamo u sevdah SINAN SAKIC Nas je na zalost napustio?
4aa2c863a13a0c35a5a6fd7077c91e1b.jpg
23434b2e9313bfe628fb69e25bdfe300.jpg
f13901fd3d64303eedee336154a5c064.jpg
8eccb7e4d76023a84cb04492e05fe765.jpg
a79594e445efd5873e2d702649ee284b.jpg
0fbabe47d9dfba25c7e14a8d34aeeab7.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Oprezno kad varite felne,ovo na slici nije strasno dalje je od gume (ako je ista namontirana) a i nije velik var,no nzm jel se ima tu jos variti.
Da navedem osnovne stvari ovde,nece guma puci odma dok varite.Zavrsicete mozda posao koji imate na felni,pocinjete istu da montirate nazad na masinu ,i kad uopste ne ocekujete ,boom.Prodje nekoliko minuta dok se to ne desi ,takodje kad krene ,kao sto vidite na snimku,pritisak skace nenormalno brzo,u pitanju su sekunde.I ne ,ako izvadite ventil iz gume,u vecini slucajeva to nije dovoljno,tj kod malo vecih varenja i vecih felni i guma.
 
Ja ne verujem da bi nekom palo na pamet da vari felnu a da je namontirana guma...ali upozorenje je uvek dobro.Steta za gumu na snimku-nova.
 
Zeznuto u kamenolomu sto rade,moze taj dan da namontira novu i taj dan ne daj boze na neki kamen da je isece:) gde betoni,lom,ekseri,flase buldozer zakon:) i to cudo imam.Ne znam dali bi dozvolili da otvorim neku temu za gradjevinske masine.
 
Jel ima neko ideju kako "ojacati" danas puce dok sam spartao kukuruz, inace prosle god vareno na istom mestu?
fc76b708611fb0e0e9afd8ea8dec7988.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Uzmi brusilicu i lepo ocisti mesto za varenje i tamo gde ces masu da kacis kad si vec ukljucivao brusilicu pa nakon toga ne mogu da procenim koliko je debelo ali malo obori ivice,kupi par inox 29\9 elektroda jer su jake i elasticne tj nisu sklone pucanju i zavari.
 
Inace ona se koristi kod raznorodnih materijala,kad nisi siguran sta je ili je pak slabo zavariv materijal a moze da je tera neizmenicna struja AC.
 
Jedan zanimljiv "Boško".Motor mu stoji paralelno sa alatom,rezervoar za ulje nema otvor za sipanje ili dolivanje ulja ,dok noviji modeli (po radioničkom uputstvu ) imaju šraf za ispuštanje i kontrolu ulja.Ispravan je ,lepo "kucka".



 
Sve te razumem,nije sto bi ti jeo nego cisto da vidis dali moze dizalica da podigne...:osmeh: doduse sad greota da se ne ispece i mandza...
 
UVDlGgA
UVDlGgA
U63LH.jpg


Evo masina skoro gotova, isprobana i odlicno radi !

Neko od kolega je postavljao slike da je kupio baterijsku ledjnu prskalicu >>

U6wC6.jpg


Kako su se pokazale u radu ? Jesu cemu ?
 
Nazad
Vrh