Alati i radionice

Znas sta je interesantno? obicno ces uvek pre narod da ubedis da je aparat magican ili da su elektrode specijalne nego da je covek majstor...nisam siguran dali svatas sta hocu,koje su to elektrode?:haha: otkud ja znam da ti nisi kemppi zamaskirao da izgleda kao deda koncar?::namigivanje::
 
Znas sta je interesantno? obicno ces uvek pre narod da ubedis da je aparat magican ili da su elektrode specijalne nego da je covek majstor...nisam siguran dali svatas sta hocu,koje su to elektrode? otkud ja znam da ti nisi kemppi zamaskirao da izgleda kao deda koncar?::namigivanje::
To je VUK U JAGNJECOJ KOZI!
Deda RADE me odusevio jos pre 10g u firmi zato sam ga I kupio, stabilan luk, dobra intermitencija, jeftin, nema odrzavanja, hladio sam ga preventivno jer juce je bilo preko 30c I przio sam ceo dan oko 12kg elektroda skoro 3kutije
Vezba je cudo!
Elektode su specijalne PIJACARKE 1500din kutija JADRAN RUTILEN 3,25mm
Gde moze elektroda prici nema CO2 sta da trazi!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Licno mislim da rutilna elektroda nije najbolji izbor za zavarivanje rude na kamionskoj prikolici.Ima mnogo losije mehanicke osobine u odnosu na bazicnu elektrodu. Posebno lose podnosi udarna opterecenja i ima manju zilavost. Kao inzenjer nikad ne bih dozvolio njenu primjenu na takvom mjestu.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Licno mislim da rutilna elektroda nije najbolji izbor za zavarivanje rude na kamionskoj prikolici.Ima mnogo losije mehanicke osobine u odnosu na bazicnu elektrodu. Posebno lose podnosi udarna opterecenja i ima manju zilavost. Kao inzenjer nikad ne bih dozvolio njenu primjenu na takvom mjestu.

Sent from my A6 using Tapatalk
Kolega slazem se a gde kupiti NEDELJOM elektode do 7h ujutru kad je upaljen DEDA RADE?
Deda topi I bazicne ima GREC SPOJ,


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Moj Elin je deda tvom Radetu . Valja uvijek imati koju kilu rezerve,ja imam 6kg ruske bazicne 6mm,5kg italijanske bazicne 5mm,5kg Bohler bazicne 4mm,7kg EZ bazicne 3.25mm,3kg celulozne neke,kilu prokromske 2.5mm i neke 3-4kg rutilne Jesenice i EZ.Radim samo sebi,imam mali Lorch transformator za sitne radove sa rutilnom i veliki Elin rotacioni od 250A i 9kW trofaznim motorom koji moze da zavaruje sve moguce vrste elektroda sa 100% intermitencijom na max.struji.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Imao jednom priliku da kupim elin swa 380 ali ono cudo je kao da vuces zamrzivac za sobom...a verovatno pravi buku kao boing pri uzletanju sto ne znaci da nije extra aparat:)
 
Moj Elin je deda tvom Radetu . Valja uvijek imati koju kilu rezerve,ja imam 6kg ruske bazicne 6mm,5kg italijanske bazicne 5mm,5kg Bohler bazicne 4mm,7kg EZ bazicne 3.25mm,3kg celulozne neke,kilu prokromske 2.5mm i neke 3-4kg rutilne Jesenice i EZ.Radim samo sebi,imam mali Lorch transformator za sitne radove sa rutilnom i veliki Elin rotacioni od 250A i 9kW trofaznim motorom koji moze da zavaruje sve moguce vrste elektroda sa 100% intermitencijom na max.struji.

Sent from my A6 using Tapatalk
Druze ja dok sam bio u firmi NISAM ZNAO DA SE ELEKTRODE KUPUJU NA KILO NI PLOCE ZA BRUSILICU NA KOMAD!!!
Bilo je svega u izobilju

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Lnt24
Lnt24
Lnt24
Pazar od pre neki dan.

zbVhm.jpg
 
Je l' ima neko neku preporuku za garažnu pneumatsku mazalicu?

Uzgred, ja sam danas isprobavao 5-6 glava mazalice koje sam imao, što novih što starih, na jednoj jogunastoj mazalici na Rakovici. Samo jedna stara sa tri pipka je radila posao (gurala mast u rukavac a ne oko mazalice). Na njoj mogu da odvrnem onaj deo za štelovanje glave mazalice tako da lako naiđe na mazalicu i potom je pritegnem. Tada ne pušta mast okolo ni malo, a da bi je skinuo moram ponovo da popustim taj deo za štelovanje. Na drugim glavama i kod skroz stegnutog tog dela za štelovanje glava može da se natakne na mazalicu, a kod ove glave sa tri pipka ne može, tj. mora da se malo popusti da bi se natakla na mazalicu. Kod ispravnih mazalica i propusnih kanala za mast nema problema ni sa jednom, ali gde je zapečen kanal pokaže se koja je glava dobra a koja nije.
 
Poslednja izmena:
U svakoj bolje snabdevenoj prodavnici traktorskih ili auto delova imas da kupis novu glavu i nove mazalice,a naravno i clan@ichbinmilan prodaje profi glave :ppozdrav:
 
Vladj, znači ipak si je uzeo... Jesi li probao udarni zavrtač, kako ti deluje? Koliko je snažan?
Verovatno ćeš biti zadovoljan, možda baterije budu pravile problem posle nekog vremena, ipak je to samo 2ah. Ali za te pare....

Gorane, za preporuku ćeš dobiti besplatnu dostavu, lično! :osmeh:
 
Vladj, znači ipak si je uzeo... Jesi li probao udarni zavrtač, kako ti deluje? Koliko je snažan?
Verovatno ćeš biti zadovoljan, možda baterije budu pravile problem posle nekog vremena, ipak je to samo 2ah. Ali za te pare....

Gorane, za preporuku ćeš dobiti besplatnu dostavu, lično! :osmeh:
Moze,dolazi!!! :ppozdrav:
 
Sto kaze jedan cista automatika,pretisnes dugme i dzak padne na ledja:osmeh: verovatno za auto i slicno je korektan alat ali sta je gde treba cev od 2 metra i ti se popnes na tu cev da se odvije...
 
Vladj, znači ipak si je uzeo... Jesi li probao udarni zavrtač, kako ti deluje? Koliko je snažan?
Verovatno ćeš biti zadovoljan, možda baterije budu pravile problem posle nekog vremena, ipak je to samo 2ah. Ali za te pare....

Gorane, za preporuku ćeš dobiti besplatnu dostavu, lično! :osmeh:


Jos je rano za neku ozbiljniju pricu, ali ovako na prvu deluje ok. Srafovi su mu igracka, a probao sam ga i na brezonima. Recimo srafove na alu felnama m12 odvija lagano, dok za brezone na zadnjim tockovima traktora sitni navoj glava 32 muci se vise ali odvija. Mada za takve stvari nije lose kljucem za tockove popustiti srafove. Time bi se dosta ustedelo na praznjenju baterije. U karakteristikama stoji da mu je snaga udarna oko 30 kg, e sada koliko to bude u praksi...
Za bateriju si upravu trebala bi mu veca od 4ah. Mada i ova od 2ah traje i verovatno je necu menjati za vecu dok ne strada. Na baterijama postoji i led indikator ispraznjenosti baterije, tako da uvek postoji mogucnost da se isplanira punjenje baterije.
Srafilica je isto ok, ima opciju busenje betona i prihvat glave je do 13mm. Ona je znatno manji potrosac baterije. Probana je u srafljenju ln srafova 65mm u drvo. Sa usrafljenih 120 kom baterija je bila ispraznjena tek za jednu cetvrtinu.
Sve u svemu za ove novce mislim da ovaj alat vredi, a za moje potrebe ce zavrsavati posao.

- - - - - - - - - -

Vladj koliko si platio taj duet?
Kolega placeno je oko 120e sa popustom na njihovu karticu, a evo ti i cena u din sa sajta gde je kupljeno po stavkama.

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_lista.aspx?kateg=SISTEM JEDNA BATERIJA S20V
 
Nazad
Vrh