Alati i radionice

Moze ali da mi uradi jednu manju seriju sa knux-om.
Sad je otkrio da se moze strugati brzo, pa nesme mnogo ni naplatiti..
Bolje da dodje kod nas na jagnjetinu, prsutu, kajmak i proju..:osmeh:
 
Evo ja recimo imam osnovno znanje sto se tice struga i rada na njemu, a praksa mi je nacisto slaba i mogu reci da mi je bila zanimljiva ova prepiska.
Verujte mi da ovde kod mene ima ljudi koje drugi smatraju za dobre majstore, a ja kod njih nikad nisam video nikakvu plocicu. U firmi gde se rade osovine od po 200 kg ja te plocice nisam video. To ne znaci da su oni u pravu, vec hocu da kazem da ako se neko zove " majstor " i radi godinama ne znaci da sve zna i da ispravno radi.
 
Cinjenica je da nepoznavanje tehnologije vodi losijem i skupljem proizvodu.
Nesumnjam ni jednog momenta da je jbrtka dobar majstor, i da mu nije zao platiti alat, ali mnoge stvari ljudi svakodnevno usavrsavaju i daju mogucnost za laksi rad.
Ja, recimo plocice koristim (i uvodim drugima u zadnje vreme) skoro 30god. Nista ozbiljno nebih ni mogao odraditi sa vidija nozevima od 500 din..
 
Znam starijih majstora koji su radili sa nozevima i opasno stvari odradjivali. Ali za koliko vremena i davljenja to je posebna prica.
 
Druze,ako to radis,onda radis na cnc,a to i kovencinalni strugovi su nebo i zemlja.inace svaka ti cast ako to radis,nadam se da ne za onaj mercedes u zemunu sto se proizvodi..
 
Ja nisam rekao da radim za Merc.
Na dobrim konvencionalnim masinama bez luftova, bez problema se radi skoro kao i na cnc.
Ja forsiram na oba tipa masina iste alate, uz razlicite rezime naravno. I to funkcionise bez problema..
 
Slusam vasu raspravu, mnogo vremena sam proveo za strugom i znam dosta stvari da odradim, naj teze mi je bilo da utuvim tabele za obrtaje i posmak, a ovo DJELJANJE mi islo,
Probao sam sa tim plocicama to je ZAKON ona nosi 2-3mm inace smo imali vidije i pravili nozeve (hatlertovali) i jednom ja dodjem slucajno do nozeva sa izmenjivom plocicom to je cudo!!
Meni bi trebao neki strug da ima prolaz kroz vreteno 50-60mm precnik do 500 a duzinu do 1500 mm
Dok je ziv komsija da me jos poduci, inace je 30g bio dobar strugar u MAJEVICI, bio je i glodac i brusac da ga iskoristim svakako po ceo dan visi kod mene u radionici iz dosade

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Stigao je danas. Samo je problem što je skala u Americkim mjerama
df99c66587f2fc639e915d426ad2a63c.jpg


Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 
Slusam vasu raspravu, mnogo vremena sam proveo za strugom i znam dosta stvari da odradim, naj teze mi je bilo da utuvim tabele za obrtaje i posmak, a ovo DJELJANJE mi islo,
Probao sam sa tim plocicama to je ZAKON ona nosi 2-3mm inace smo imali vidije i pravili nozeve (hatlertovali) i jednom ja dodjem slucajno do nozeva sa izmenjivom plocicom to je cudo!!
Meni bi trebao neki strug da ima prolaz kroz vreteno 50-60mm precnik do 500 a duzinu do 1500 mm
Dok je ziv komsija da me jos poduci, inace je 30g bio dobar strugar u MAJEVICI, bio je i glodac i brusac da ga iskoristim svakako po ceo dan visi kod mene u radionici iz dosade

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Niko i nije rekao da plocice nisu prava stvar,ali sam rekao da sa istom plocicm ne moze i da se "delja"i da se pravi zavrsna obrada,kao i da jeftine plocice,nisu bezveze jeftine,a skupe nisu bezveze skupe...
 
Niko i nije rekao da plocice nisu prava stvar,ali sam rekao da sa istom plocicm ne moze i da se "delja"i da se pravi zavrsna obrada,kao i da jeftine plocice,nisu bezveze jeftine,a skupe nisu bezveze skupe...
Stara je poslovica KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE!!
AKO NE ZNAS STA JE DOBRO ZNAS STA JE SKUPO!!!!
A DJELJATI mores i turpijom!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh