Alati i radionice

Gde naći kvalitetna klešta za elektrode da se ne istope,probiju i da drže elektrodu?
Samo Dinse dolazi u obzir. Nadji ako ima ko da je uvoznik i nećeš se pokajati. Ispadaju, padaju na zemlju ali prže li prže. Ne tope iako rukavice hoće da se zapale. Da kupiš i da si miran dosta dugo. Ove sve vašarske su uglavnom poluproizvodi.

Ili binzel ako nadjes klesta.

Elem, teska srca sto ce mi promaci jer sam tanak nesto sa lovom pa ako neko hoce povoljno da kupi čist Rothenberger (već sam pitao prodavca šta piše) https://www.kupujemprodajem.com/Rocangle-56879550-oglas.htm
Da je veći kupio bih al za taj neki srednji prihvat imam dobar unior. Pa koga zanima
 
Poslednja izmena:
Nesko,ako naletis na neki ravan sved od 2 cola bio bih ti zahvalan da mi javis.
Elem,kad smo vec kod aparata za varenje.imam stari gorenje elektro aparat i odjednom je poceo da cim se krene sa varenjem izbacuje kucna fidova sklopka.gde traziti problem?naponski kabel je nov 3×2.5.
 
Ako naletim na 2" onda cu sebi da kupim ako bude dva onda ti javim :osmeh: ne moraju imati ravne čeljusti i talasaste su odlične i imaju dobar grip dok zakošena ili sam blesav ili ne znam da koristim ili su zakošena pogodna samo za OK prihvat.

Danas malo ubijao dosadu. Četkice ok. Dobijaju napon. Namotaji ispravni al neće da radi. Na kraju sam utvrdio da je rotor pobegao na gore jer je nekad neko izvadio distanc podlošku pre gornjeg ležaja što ide pa je rotor aksijalno "pobegao" iz statora. Rasklopio, ubacio, sastavio i radi. Jeste da malo bruji al i ja bi brujao na 26 000 obrt
Stara dosta. Mislim da ju je ćale doneo iz Nemačke davno. Oba nova ležaja.
fvci89.jpg

1585o44.jpg
 
Kupi neki kinez polovan za male pare pa razduži. Crveni sprej i gas!
Možda ako prebegnem na koji dan preko (malo rekreativno) vidim tamo kakav polovan dobar. VBW ili rothenberger
Nije loš ni Reca, takav na poslu imam.
 
Ako imaš neki vašar u blizini onda svrati na tezgu weldgas iz Zr. Imaju dobru robu i valjaju binzel pa možeš i uživo da vidiš kakva su i da ih uzmeš u ruke.
Kineska govna su uglavnom glomazna i teška a plastika loša.
 
@brkin,ako rastavljas kljucnu plocu,pazi kako je sklapas,taj navoj sa 6 pocetaka,to je jako yaguljeno,ako se pogresno sastavi,posmak ne radi dobro,a i moze doci do loma u kutiji.radio sam to na mom morandu,i mucio se 10dana,rasklapao sklapao.,.
 
Ti bar imaš sve delove, ja sam ovih dana pravio zupčanike i nosač za posmak, s tim da sam prvo marao da proračunam sa kojim brojem zuba mi trebaju, da bi mogao da režem barem metričke navoje, još mi ostaje da uklopim i za colovne. A šminka će ići kada otopli, dotle još da ga utegnem.
 
Da..Potisje US-22...radnje dizine 1metar...precnik obrade 460mm i 600 sa skinutim mostom,prolaz kroz vreteno 45mm,brzi nosac noza,3 kasete za noz i jedna kaseta za borstanglu,putujuci siljak .MK4 prihvat...i fiksna lineta....1000e....covek je trazio 1200 ali sam je pustio na 1000..... mislim da je povoljna cena

jbrtka- za sad nemam potrebe da otvaram..hvala na upozorenju..no videcemo...zapustena je masina bila....puna je taloga..kad sam ispustio ulje katastrofa,u suportu taloga ko zna kada je menjano....u menjackim kutijama je dobro ulje bilo pa cu zameniti samo novim
danas smo uradili caure za suportove zupcanike ostaje sastavljanje i stelovanje pa farbanje ponovo

Veliku zahvalnost dugujem Mirostiju.za svaki korak koji krecem se savetujem sa njim...verovatno me vec sanja hehe...
 
Bolju masinu za ono sto tebi treba nisi mogao naci.
Jos da se iskompletira taj osnovni alat: Nosaci izmenljivih plocica DNMG, CNMG, plocice, stirije za odsecanje i usecanje, burgije sa konusnim drskama, stezna glava za cilindricne burgije i zabusivace do fi16, ureznice, nareznice i njihovi nosaci, borstangle i nesto vidija nozeva i to je za pocetak dovoljno. Kasnije dokupljujes alate polako i pazljivo ceo zivot..
Sklapaj to, usipaj novo ulje i emulziju i pali masinu:osmeh:..
 
Druze,ja vidim da si vec napola rasturio,na 4.i 5. slici je kljucna ploca,i to kad se sklapa ,hoce da pravi problem..nije100%ista ploca kao na morandu,ali jako je slicna..moras da pazis kod stelovanja one osovinice dole sto ima aksijalne lezajeve,i onaj 6 pocetni navoj sto ukjucuje uzduzni/poprecni navoj...
A sto se tice nozeva,ne znam koliko imas prakse,i sta ces da radis,ali ako si pocetnik,uopste ti nisu potrebni nozevi sa izmenjivim plocicama...to je neisplativo,jer sto kupis jeftino,jeftino je zato sto ne vredi nicemu,a to sto je kvalitetno,skupo je za pocetnika,da samo tako lomi...recimo za neku bor stanglu solidnu,(tursku,koja se dosta dobro pokazala)treba dati 40,50evra,a paketic plocica kosta 40,jeftinije nisu niza sta.a ako ne pazis,za cas posla se izlome,i nemoj da nasedas na te trgovacke fore,recim trouglasta plocica,da moze da se iskoristi sa svih 6 strana,ne moze jer izgori,pa samo 3 se iskoriste..nikad 6.
A sto se tice cene,samo taj Molov multifix nosac sa 3 kasete,ljudi za njega traze 300,do 400evra...mada ce ti biti malo problem da nadjes jos kaseta,ali nadju se povremeno na kp.
 
Nazad
Vrh