Alati i radionice

Nije kod mene kucna upotreba. Bas danas sam je davio sa vise od 3h brusenja. Mrzelo me da skidam rukavice na kraju da proverim da li se greje pa sam je prislonio na obraz. Ona mlaka posle 3h rada. :haha:
Velika mi je crkla isto pa je ova danas rezala 10mm lim i brusila debele varove.
Videcu da kupim neku veliku pa da smanjim pritisak na ovu malu.
 


Evo ovako se naoštri burgija za lim i rupa dođe 100% okrugla i nema pucne na drugoj strani. Samo mora mala brzina. Može da se kirneriše rupa a i ne mora.
 
Evo stigla nova bušilica... :)
120100210hp1.jpg
 
Pre par godina kupio tu matrix od 1050w. Hitno trebala.
Losi zupcanici do zla boga. Na pocetku dobra bila a sad imam osecaj kao da je cekic stalno ukljucen. Sto se tice motora tu sledi pohvala jer je stvarno izdrzljiv. Dva para cetkica je vec potrosio.
 
Ja imam malu fleksicu i vec drugi put mi pojela cetkice i rekao bi da se cuje lezaj na glavi pa mi nije u funkciji(imam druge).Masina je stvarno dobra al vidim da je i nesko 2563 imao problem sa cetkicama pa im je mozda to mana....Da nebi baksuzirali ..nek tebe stroj dugo sluzi
 
Ja nekupujem pelet, ako moslis na ta dva dzaka ,to mi danas drugar doneo za probu,..ja se ove zime grejem na ugalj grasak,koji sam kupio u decembru,i nisam uspeo da ga ispeletiram,jer sam imao posla oko radionice tu gde su strugovi,ispod njih mi je sada kotlarnica,i to je sve dole bilo do 10 decembra puno podupiraca,pa nisam mogao ranije da kupim ogrev,u medjuvremenu su poceli mrazevi i nije bilo kada da se peletira,a peletirka moze da bude i tvoja..:ppozdrav:
 
Pre par godina kupio tu matrix od 1050w. Hitno trebala.
Losi zupcanici do zla boga. Na pocetku dobra bila a sad imam osecaj kao da je cekic stalno ukljucen. Sto se tice motora tu sledi pohvala jer je stvarno izdrzljiv. Dva para cetkica je vec potrosio.

Ja je danas uzeh od 850w, vidim da je dosta teska, i za te pare je odlicna, nedje oko 35e godina dana garancija. Ja volim da imam sve od alata, jer bez alata nema zanata... sad za svaku sitnicu sam prije isao kod komsija itd a to me mrzi i evo vec 3 godina polako sklapam svoju mini radionicu...
 
Nek sti meni ziv i zdrav ja cu da se ladim kod pere zdere dok ti budes vario i radio u radionici...:ppozdrav:,i namesti radionicu preko cele avlije sta tu pravis nek mini hale..
 
Nisu ukoso,poredjani su po duzini...a ako mislis na glodalice,ovako zauzimaju najmanje prostora,i ne smetaju jedna drugoj,ni kad obradjujes neki veci ili duzi predmet.
 
Onda mi se ucinilo, svaka cast inace... Lepo je videti da neko u ovoj drzavi povecava radionice u vreme kada svi smanjuju i traze izgovor da ne rade. kod nas strugari katastrofa moras prvo Boga pa onda njih da molis da rade.. Ja imam u planu da nabavim strug za svoje potrebe, imas neki savet da nije skupo a da je dobro. ne mora biti veliki ali bi voleo da je 3 fazni i da moze i osovinu koju da obradi a ne samo drvo i plastiku :osmeh:
 
Nazad
Vrh