Alati i radionice

Ti okretaji su od osovine na koju staviš ploču a ne od rotora motora.
 
Ovako iz glave, moj predlog bi bio da pogledaš bilo koju novu ploču za tremilicu i tu ćeš videti okvirno na kojim obrtajima radi
-------------------------------------------------------------


Ima li ko nekog svog proverenog trgovca polovnih brusilica? Hoću da kupim malu metabo profi brusilicu ali ovo što gledam po oglasima i po najlonu je preskupo za ono što nudi
 
Brankoviću, na svakoj reznoj ili brusnoj ploči piše koji je max broj obrtanja.......

Mislim da je za ploču 115mm oko 12000 O/min
Ploča 230mm je 6600 O/min

Za 180mm ne znam ali piše na svakoj.....:ppozdrav:
 
Da,u pravu ste vi,pise to na plocama.
Ali ova moja tremilica mnogo brzo vrti plocu,sigurno mnogo brze od brusilice (jednostavno,to se vidi,a i po zvuku se primecuje) i zato ne sece kako treba,nego bukvalno pali,zažaruje metal.A kad preracunam prema obrtajima motora i odnosima,tj., dimenzijama remenice dodjem isto na cifru od nekih 6500-7000 obrtaja.
 
Da li si probao da pomaknes cijev koju sijeces malo da ne idu osa rezne ploce na osu cijevi koju sijeces?

Pogledaj i brusnu plocu za sta je , imas sad samo za metal jako puno tipova brusnih ploca.
 
Stavljao sam vise razlicitih ploca i pomerao sam cev(razumem sta kazes),ali jednostavno nije to to.Ne radi kako treba i mislim samo da je prevelika brzina...
 
:ppozdrav: Hvala članu Kiraj za preporuku kod kog prodavca da se obratim. Brusilica danas stigla. Malo je reći da sam prezadovoljan. Nečujna, mirna. Kao mobilni telefon da držim.
Jeste da je malko veća od moje prošle ali ipak je 1450w veće od 700w.
Još i regulacija brzine... :bravo::cool:

 
Poslednja izmena:
Cestitam na kupovini. To su odlicne brusilice. Ja imam takvu od 1150 W, ali nema regulaciju broja obrtaja. Sta sam sve iseko sa njom to je cudo jedno i idalje radi. Samo sto vise nije bas necujna.:osmeh:
Ako nije tajna, koliko si je platio? I ako moze neki link od tog prodavca.
 
I ja sam od njega kupio moju i narucio jos jednu veliku. Mislio sam da si mozda od nekog drugog. Sad ga cekam da nabavi metabo busilicu pa da narucim.
 
Da li se isplati kupovati polovne masine,kad recimo,makita kosta 6500 kad je na akciji,a ima 3 godine garancije?ja imam 4 male,i jedini kvar je bio kabal...po meni je 55e jako puno za polovnu,plus postarina,a moze da crkne bilo kad,nema garancije...
 
Ta Makita sigurno nema 1400W i regulaciju broja obrtaja (to možda nekome znači), tako da poređenje nije na mestu. Ovakva brusilica nova je preko 120e, i dolazi sa 3 godine garancije.
 
To si u pravu. Jedino do sad sto sam kupio bez garancije je Kzubr aku za 50 € pre god dana. I dalje radi bez problema,a do sad se vec otplatila. Sve drugo sto imam sam kupovao novo sa garancijom. Za ne poverovati, u decembru pocnem da radim struju i u istom danu crknu 2 hiltija koji su u garanciji. Sutra dan ih posaljem na servis i odmah kupim jedan nov da zavrsavam posao.
Puno znaci kad se ima garancija na alat.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Nema,ima 710w i radi provereno dobro,nepotrebno je za kucnu upotrebu 1400 w a jos i sa potenciometrom,ko koristi profesionalno,taj ce opet da kupi takvu novu.i ja sam kupovao mozda nekih 5 ili 6 takvih polovnih,metabo.bosh i svaka nije izdrzala vise od mesec dana,ili se grejali zupcanici,ili crko prekidac...za te pare sam mogao da kupim 3 nove makite,ovako me izasla skuplja pita,nego tepsija,od tih starih mi jos ostale rucice,i sds matice od metaba.
 
Nisi znao kod koga da kupis. Ja sam recimo moju narucio po ceni od 40 evra, a nova je bila preko 100 evra. Bukvalno kao nova sem nekog broja ugraviranog na glavi.
Bosch veliku sam narucio po ceni od 65 evra, a istu takvu novu sam tad pronaso u katalogu nesto jeftinije od 30 000 RSD. Takodje je bila kao nova. Ja sam prezadovoljan, zato sad iskljucivo od njega hocu da kupim busilicu i iskljucivo metabo.
 
Ja za onu bosovku dobio 4 god garancije...jedino sto sam je dobio u kompenzaciji inace je bila oko 6700...danas smo namestali neke lustere ii veoma se dobro pokazala...mozda je malo prebrza za srafljenje ali sam se naviko...
 
Nazad
Vrh