Alati i radionice

Danas se malo trgovalo ali imam problem sa tapapalk da postavim slike odkad sam kupio nokiju nesto ebava
FEIN srednja brusilica sa pocetka proslog veka WERMAHT cela alumijumska
jos jedna mala bruce lee BOSCH ali zelena
Fen za plastiku
i jedna EL RENDA AEG
roba iz uvoza cene vise nego povoljne


Sad sam u rebusu lik koji mi je to prodao kaze dolazi opet za 10-20 dana i imace co2 aparata a ja navato nekog iz BG sto prodaje KZUBR da odem da probam taj aparat
 
Ne znam baš da li je za ovu temu, ako nije nek moderatori premeste.

Polomio mi se deo mehanizma stolice za kompjuter, tačnije odvalile su se neke uške kroz koje je prolazila neka osovinica. Ja se ne razumem u materijale, ali mi se čini da je špijater u pitanju. Da li neko ima ideju sa čim bih ovo mogao spojiti (a da dobro drži jer ta osovinica nosi sedalni deo stolice i omogućuje podešavanje njegovog nagiba)? Koliko sam čuo varenjem ne može, a nema mesta ni da pričvrstim šrafićima sa strane neki flah kroz koji bih probušio rupu koja odgovara toj ososvinici. Možda neki lepak al' ja se zaista u to ne razumem da li postoji nešto što može tako čvrsto da zalepi (a da ne košta koliko druga stolica :osmeh: ). Stolica je od kvalitetnijih i žao mi je da je bacim...

imgur

image hosting site no sign up
 
Dukej, ja sam nosio top za zalivanje da mi vare TIG postupkom, i to je bilo extra uspešno.... mislim da bi i ove tvoje ušice uspešno zavarili.....

[video=youtube_share;qAlSQOGLftU]http://youtu.be/qAlSQOGLftU[/video]
 
Danas kupio ovu busilicu za 5 evra od nekih Romulanaca,made in West Germany.Mehanika ispravna,ima MK2 prihvat,snaga je 1050W i uz nju je dosao odlican futer.Treba joj viklovati rotor,vec sam se raspitao i to ce me kostati jos 30 evra.Uzeo sam i ispravnu oscilatornu brusilicu Black&Decker za 12.5 evra,nisam slikao.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
40f5dbfd49e35008e5999c2d08801726.jpg


Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Kameni kako ti je top pukao kada si morao da ga variš?

Davno beše, top ima svoj tronožac na kom stoji dok prska ali ga treba "nabiti" u zemlju da ga pritisak ne sruši...... Naravno u žurbi tronožac je stavljen na ovratine samo radi probe i naravno čim je dobio pritisak inercija ga bacila dole.......ovratine tvrde i odma je otpao onaj gornji deo što okreće top.....
Majstor što vari mi je to sa TIG postupkom zavario, evo i dan danas radi....
 
Ne znam baš da li je za ovu temu, ako nije nek moderatori premeste.

Polomio mi se deo mehanizma stolice za kompjuter, tačnije odvalile su se neke uške kroz koje je prolazila neka osovinica. Ja se ne razumem u materijale, ali mi se čini da je špijater u pitanju. Da li neko ima ideju sa čim bih ovo mogao spojiti (a da dobro drži jer ta osovinica nosi sedalni deo stolice i omogućuje podešavanje njegovog nagiba)? Koliko sam čuo varenjem ne može, a nema mesta ni da pričvrstim šrafićima sa strane neki flah kroz koji bih probušio rupu koja odgovara toj ososvinici. Možda neki lepak al' ja se zaista u to ne razumem da li postoji nešto što može tako čvrsto da zalepi (a da ne košta koliko druga stolica :osmeh: ). Stolica je od kvalitetnijih i žao mi je da je bacim...

imgur

image hosting site no sign up
Bočne strane dupliraš flahom(zašafiš ga ili pop nitne) a za flah zavariš dve cevčice tog promera
 
@Dukej, dugo sedenje pored kompa i pracenje Poljoinfo foruma uzimaju danak rezultat= pucanje stolice.

@Zombie, da nije "vruca" busilica, kada si je tako jeftino platio, u tom slucaju preporuka je da je koristis u rukavicama?
 
Pa neispravna je, baš jako varniči na kolektoru, majstor kojem sam nosio kaže da je rotor negdje probio i da ga treba viklovati. Ovaj romulanac dobija stvari iz inostranstva, nema kakvog krša da nema, posebno mnogo neispravnih mašina nudi ali nema podvale, ako je neispravna onda je prodaje kao neispravnu, sve može da se proba.
 
Bočne strane dupliraš flahom(zašafiš ga ili pop nitne) a za flah zavariš dve cevčice tog promera

Već sam napisao u prvom postu da nema mesta za dodatne flahove jer to sve ulazi u neke proreze koji nisu dovoljno široki.

- - - - - - - - - -

@Dukej, dugo sedenje pored kompa i pracenje Poljoinfo foruma uzimaju danak rezultat= pucanje stolice.

Stolica je deklarisana za osobe do 100kg a ja sam malko preko. Al' ne bi ni to bio problem da se nisam ljuljao u njoj... :sjasi:
 
I cena je momacka. Razmisljao sam o toj aku mazalici.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh