Alati i radionice

I ja sam ga pozitivno ocenio jer sve sto mi je rekao je tacno i nije pokusao da me prevari.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Dobro, ti si kupio kzubr, a ne kopiju bosa. Mozda to niko i ne kupuje ili kad se ljudi interesuju on im mozda kaze da je kopija. Na kraju nije ni bitno.
Ja se cuo sa onim za metabo, ali covek nije otvoren za dogovor pa sad razmisljam sta da radim.
 
OK. Navodi tacne podatke. Ne laze i to sto pise je dato u prospektu. Za hobi upotrebu moze da prodje. Mozda joj i kvalitet nije los, ali za profesionalnu upotrebu nije. Dok sam u mogucnosti da radim sa originalima, ne bih da eksperimentisem sa kojekakvim kopijama:ppozdrav:.
 
Ljudi bosch se proizvodi u Kini, još kako,ja imam zelenu bosch čekićaru, sa SDS prihvatom,uzeo sam je polovnu,i kod mene je nekih 3 godine,radi kao sat,i štemanje i bušenje u betonu,bez greške.Da nema pločice sa podatcima nikad ne bih rekao da je proizvedena u Kini.
 
Da ali ti nisi kupio kopiju vec masinu koja je izasla iz Bosch pogona u Kini sa strogom kontrolom kvaliteta a ne iz neke (lupetam imena) Lao Xing, cung li ili slicnih fabrika. Zeleni Bosch je hobi alat i nije toliko kopiran kao ovaj plavi koji je profi.
-------------------
Aco kako nece da se dogovori? Da spusti cenu ili? Mogu ti reci da ljudi nisu prevaranti i uvek imaju dobar i proveren alat u ponudi
 
Da ali ti nisi kupio kopiju vec masinu koja je izasla iz Bosch pogona u Kini sa strogom kontrolom kvaliteta a ne iz neke (lupetam imena) Lao Xing, cung li ili slicnih fabrika. Zeleni Bosch je hobi alat i nije toliko kopiran kao ovaj plavi koji je profi.
-------------------
Aco kako nece da se dogovori? Da spusti cenu ili? Mogu ti reci da ljudi nisu prevaranti i uvek imaju dobar i proveren alat u ponudi

Pa mora da ima serijski broj ,po kome može da se proveri kojeg je porekla i kvaliteta,čisto sumnjam da postoje fabrike koje se baš usuđuju da tako kopiraju Bosch,a da ne snose konsekvence.
 
Da ali ti nisi kupio kopiju vec masinu koja je izasla iz Bosch pogona u Kini sa strogom kontrolom kvaliteta a ne iz neke (lupetam imena) Lao Xing, cung li ili slicnih fabrika. Zeleni Bosch je hobi alat i nije toliko kopiran kao ovaj plavi koji je profi.
-------------------
Aco kako nece da se dogovori? Da spusti cenu ili? Mogu ti reci da ljudi nisu prevaranti i uvek imaju dobar i proveren alat u ponudi

Da Tomo, oko cene. Verujem da su posteni kad si mi ti reko, a i po ocenama.
 
Oni ne kopiraju bukvalno. Oni izrade mašinu koja je u gotovo svakom pogledu ista ali bez ikakvih oznaka pa samom proizvodjaču niko ništa ne može, tu može biti nezgodno ako se kopiraju patentirana rješenja ali i to može da se smuti uz neke male izmjene rješenja. Oni ih prodaju tako a ti posle rizikuj i lijepi na njih naljepnicu koju god hoćeš. Ja npr. imam atomizer Komatsu Zenoah, original Made in Japan, godište 1994. Moram ga jednom slikati da vidite, ovi Villager što se sad kod nas prodaju su gotovo 100% isti, samo imaju manju bocu od samo 14L a kod mene je model sa 24L. Kinezi su dakle uzeli stariji model poznate marke koji više nije aktuelan, sve iskopirali i krenuli da štancaju u bezbroj varijacija, boja i imena. Isto to rade i sa bušilicama, motorkama, brusilicama i svim ostalim mašinama. I ja sam gledao oglase na Alibaba gdje npr, trimeri idu na paleti po 25-30 dolara po komadu, bez ikakvog imena, naljepnice ili oznake na njima. To su tzv. "generic" proizvodi. Kod nas su aktuelni "Iskra" dijelovi kao regleri za alternatore, čisti kinez sa Iskra imenom, razne bušilice za beton koje su sve redom do jedne kopije nekog starog Hitachi modela (znao sam i koji tačno ali sam zaboravio), samo mijenjaju boju i plastiku okolo, o trimerima da i ne govorimo, pa inverterski aparati za zavarivanje, ima ihn sad pod bezbroj imena a svi 99% isti.

Poslušajte me i pogledajte preko Google Earth dio Kine uz Hong Kong i Macao (posebno njega) te veliko područje ispod divovske brane Tri Klisure (Three Gorges). Tamo bukvalno više nema slobodne zemlje, nepregledna prostranstva pokrivaju divovske fabričke hale, hiljade i hiljade se pružaju na sve strane, uz more su ogromne luke, ogromni autoputevi, skladišta. To je nerealan prizor i ne mogu ni zamisliti kako ti izgleda uživo. Kada vidite te snimke iz vazduha, biće vam jasno zašto smo zatrpani kineskim proizvodima. Oni proizvode robu u razmjerama koje mi ne možem da zamislimo čak ni u najludjim snovima.
 
Jeste kopija. Kopirali su sve precizno možda i u stotu. Ali su kopirali i materijal a da bi to sve bilo kvalitetno legure i vrsta materijala bi trebao biti isti. Tako da kod trimera masovno odlaze vretena, kod karburatora se materijal sam krivi i izgubi preciznost za nekoliko sati rada. Viđao sam risove na karikama kao da su od plastike. Bušilicu ne smeš da ispustiš, plastika odmah puca. Pumpi za grejanje su morali da stave kondenzator od 3mikroF jer sa originalnim 2,5 ne može da se pokrene i umesto deklarisanih 25-60W ona troši 100-150W. Koaksijalni kablovi 75ohma nemaju u sebi ni malo bakra pa žice ne mogu da se zaleme.
Oni ne smeju tek tako da napišu brand name na alatu, ali zato se na Kosovu sme sve pa zato tih falsifikata ima samo kod nas a za svet su smislili nova imena.
iPhone se proizvodi samo u Kini, što ne znači da je njegova kopija istog kvaliteta. Nije ni približnog. Znate i sami da te brend fabrike(ima ih i kod nas) gde god da su u svetu imaju upravu iz matične države, tako da tu nema falširanja. I ono što prodaje ovlašćeni prodavac je 100% original pa neka je i iz Kine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja slika na oglasu govori sve o "originalnosti". Farba na slovu (B) i kap farbe ispod nalepnice. Koji brendiran proizvod bi ovako izašao u prodaju .?
Na osnovu ovoga lično gubim poverenje da je ovo makar i dobra kopija. Teško i to da je.

big-10486589_561d4e5b0d99d8-5411515020151013_115629-1.jpg
 
Meni nije jasno zasto ljudi kupuju nov profi alat po oglasima a u prodavnici original sa garancijom 20% skuplji. Razumem kada se kupuje jeftin alat koji "radi posao" ili polovan, ali traziti jeftin nov Bosch po oglasima sa ogromnim rizikom da je kopija - to ne shvatam.
 
Nisi u pravu, originalni Boš u prodavnici je 300% (3 puta) skuplji od ovog iz oglasa. Znači nije 20 posto. To je razlog što ljudi kupuju. Za te pare ja ne mogu ni polovan da nađem (ovaj model).
 
Generalno sam mislio za kupovinu alata preko oglasa, sve brusilice koje sam gledao su na 20-25% sa cenom kao u prodavnici. Taj Bosch sto trazis necu da komentarisem, sam si rekao da ni polovan ne postoji za te novce,...
 
Ljudi bosch se proizvodi u Kini, još kako,ja imam zelenu bosch čekićaru, sa SDS prihvatom,uzeo sam je polovnu,i kod mene je nekih 3 godine,radi kao sat,i štemanje i bušenje u betonu,bez greške.Da nema pločice sa podatcima nikad ne bih rekao da je proizvedena u Kini.
Као и професионални Макита алати. Већ је неко горе фино објаснио. У Кини има зилион фабрика реномираних светск. компанија јер је радна снага јефтина. Мени је битно да моја Макита има неколико година гаранције и да вреди сваки папрени динар који сам платио.
 
Nazad
Vrh