Alati i radionice

Einhel CO2 160A košta oko 250€ nov, naravno dolazi bez boce, regulatora i manometra. Regulator bez manometra košta 40-50€ a boca u zavisnosti od kilaže od 60€ pa na više.
Polovan vredi onoliko para koliko ga platiš :) polovni a kompletni se prodaju po buvljacima za oko 150€ s'tim što je svakoj boci istekao atest bez kog neće da je prime na punjenje.
Einhelovi aparati su hobi ali solidnog kvaliteta.
CO2 aparat od 250A ne može da bude hobi program, sem ako nije neka prevara. Moj drug je platio 700€ polovan od 250A. Aparat je na točkovima i malo je manji od zamrzivača sandučara 210L :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To ko na zvucnicima max snaga 300w a on realne 30w. :)
Bitna je intermitenca aparata.to govori o njegovoj snazi i izdrzljivosti

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Einhel CO2 160A košta oko 250€ nov, naravno dolazi bez boce, regulatora i manometra. Regulator bez manometra košta 40-50€ a boca u zavisnosti od kilaže od 60€ pa na više.
Polovan vredi onoliko para koliko ga platiš :) polovni a kompletni se prodaju po buvljacima za oko 150€ s'tim što je svakoj boci istekao atest bez kog neće da je prime na punjenje.
Einhelovi aparati su hobi ali solidnog kvaliteta.
CO2 aparat od 250A ne može da bude hobi program, sem ako nije neka prevara. Moj drug je platio 700€ polovan od 250A. Aparat je na točkovima i malo je manji od zamrzivača sandučara 210L :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ti Einhel su igracke , otvarao jednog 140 ili 160A , otisla grebenasta , monofazni a trafo skoro kao u malo vecoj mikrovalnoj , za autolimare ok , motoric za zicu kao u kineskim igrackama, vecinom su bez euro rucke.

Abarat za bravariju CO2 mora biti 3 faze, od 180A ima oko 60kg bez boce i zice a 250A oko 90-100kg, ovo su klasicni, ovi noviji su mozda malo laksi ali profi i novi ne idu bez dobrog 3F trafoa.
 
Einhel 160 vari sa max 0,8 žicom i namenjen je za limove. Ovaj od 250 uglavnom radi sa 1,2 žicom i može da vari debele materijale. Slikaću baš taj profi pa postavim sliku.
Varstroj 160 je baš dobar aparat. Kada vam ode grebenasti prekidač ima da se nabavi kod proizvođača. Za Varstroj ih proizvodi neka firma iu Koševima pored Kruševca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam Varstroj od 160 ampera.Za limove je skroz o.k dok za ozbiljnije radove nije kadar.

Ja uzeo za 400E ima mozda i 2 godine ,polovni gorenje (poslije je to radio varstroj) stari iz 90-te , 100kg , 250A i to na toj amperazi 80% intermitenca(sada takve aparate vode kao 280 ili 300A) moze bravariju 6mm bez problema i to bez pauza , nisam pusac:haha:, unutra ima i ventilator koji mu i ne treba i to ebm made in west germany. Unutra jos kao novo sve , napravljeno da radi:haha:.

A uljanik lda 400 je neunistiv stroj , pozeljno je da se malo unutra postezu sarafi jer znaju zbog godine proizvodnje da otpust pa to jedino zna da pravi problem, 100% bakar , dvoslojni lak, nema ventilator :haha:, njega unisti samo grebenasta kad se vrti a aparat radi to se ne smije raditi, inace grebenaste nisu jeftine za njega, jer je koncar radio unikatnu sa za taj aparat.
 
Jan imaš li neki manji na prodaju?Od 200 do 300 ampera maksimalno.
nemam,ovaj bi prodao jer bi da ga menjam za neki pulsni,pa da mi ne stoji bezveze,inace,aparat je ispravan,i moze da vuce od 0.8 do 1,6 zicu,a

- - - - - - - - - -

Uljanik Esab LD 400, ako je taj vredi sve pare
nije uljanik,vec varstroj varmig 400,koji ima malo vise podela za jacinu struje od uljanika,i ima fabricki ugradjen ventilator,to je industrijski aparat...
 
Ja sam radio u firmi sa uljanikom od 250A bez ventilatora, ali nikad se nije pregrejao...
 
Ja sam radio u firmi sa uljanikom od 250A bez ventilatora, ali nikad se nije pregrejao...

Inace kod nas taj mali uljanikov lda 250 od 250A bude cak skuplji i prije se proda a i rijedje se pojavljuje od uljanika lda 400 ,(oba su esabove licence) i za veci znam da jako lijepo radi (varove), isto i ovaj gorenje/varstroj od 250A isto jako lijepo vari, inace ima tih transformatorskih koji rade losije od ovih a puno razvikanija imena.
 
Nazad
Vrh