Alati i radionice

E tako već ima logike, gledam na netu samo baterije za taj model su oko 7000din....
 
drugari u ranijim postovima sam video da je neko kupio KZUBR MIG/ mma aparat i secam se i da je pricao o varenju kolica za djubar dali moze neki snimak aparata kako radi ili varova hvala puno unapred moj co2 je opet izgoro i vise nevredi da se popravlja sto se tice mma imam inveter EVM nemacki 160A i prezadovoljan sam pa sam razmisljao da uzmem taj KZUBT kombinovani i da ga drzim u radionici a EVM da nosam po terenu
 
Malo majstorije u ovim hladnim danima....

2a0lqa8.jpg


2i8tyfa.jpg


xfsyza.jpg


333v0io.jpg



Ostalo jos samo da se ofarba...
 
Koliko misliš da je max nosivost?
Neznam, nemam kako da ispitam.... koliko meni treba 200-300 kila ce sigurno moci da podigne....

- - - - - - - - - -

I koliko kosta izrada? Vdim po oglasima ima povoljnih ali mi neulivaju neko poverenje.
Cilindar i pumpa su najskuplji, njih sam kupio na limundu za oko 7000 dinara, tockove sam kupio u gvozdjari, ostalo je sve izradjeno od odpadaka materijala.
 
Te prednje tockove obavezno zameni,stavi jace...oni nisu cak ni za 300 kg tereta...mada znam kako to ide-za 300,a posle i za 500 zatreba...ma dizi...jedino sto si mozda trebao malo duzi klip staviti-pa odaljiti mesto dizanja klipa...
 
Nisam odavno postavljao ali jesam nabavljao novog alata. Ovo je nedavni dodatak kolekciji, Bosch tračna brusilica:




Pazario sam je na limundu za 3000 dinara. Očuvana je, ima i kontrolu obrtaja. Ovo jeste zeleni Bosch ali iz perioda kada se radio u Švajcarskoj. Nosi oznaku Bosch Scintilla SA. Ako imate priliku, naletite na alat sa tom oznakom, uzmite ga jer to je kvalitetna alatka. Imam i hoblericu iste marke i odlično radi:


 
Dobra izrada, jedino je glavna cev trebala biti debljih zidova ili pojacana sa donje i gornje strane, jer vidim da se malo savija..
 
Zanimljiv moment ključ.Nema skalu da se vidi na koliko je podešen a ima mehanizam za štelovanje,ispravan.





 
Nazad
Vrh