Alati i radionice

Znam,sa nekog foruma cini mi se, da neko iz tvog kraja ima takav aparat pa sam pomislio da si ti.
.
nemam,ovaj bi prodao jer bi da ga menjam za neki pulsni,pa da mi ne stoji bezveze,inace,aparat je ispravan,i moze da vuce od 0.8 do 1,6 zicu,a

- - - - - - - - - -


nije uljanik,vec varstroj varmig 400,koji ima malo vise podela za jacinu struje od uljanika,i ima fabricki ugradjen ventilator,to je industrijski aparat...
 
Ko voli matore mrcine http://www.kupujemprodajem.com/co2-messer-500ampera-41024108-oglas.htm
ima još jedan messer sa kraja prošlog veka. Inače, sada je poznatiji kao EWM

Ovo nije isti o kakvim smo pricali (uljanik/esab) , ovo ti je vec noviji tip , nema grebenastu sklopku za namjestanje voltaze (MIG ili CO2 rade sa konstantnim naponom, struja varira za razliku od rel), ima potenciometre , najvjerojatnije ima neku elektroniku jer u izlazu pretpostavljam su tiristori.

Nesto je i jako jeftin za 500A, tesko ocijeniti po slici a rekao bi i mali.
 
Nije malo ali onome ko ima potrebu za takvom mašinom i posla za nju nije ni mnogo. Sa 500A i vodenim hladjenjem (zbog velike intermitencije) može da radi u spreju što je jako produktivan način zavarivanja jer se nanosi velika količina materijala . Za takav rad doduše treba i vrlo ozbiljna zaštita jer je zračenje pri takvim strujama stvarno opasno. Imao sam priliku da vidim zavarivanje masivne čelične konstrukcije sa velikim industrijskim aparatima, radili su sa Miller mašinama od 600A, sve horizontalni varovi na debelim pločama. Bukvalno se u taj dio hale nije moglo ući, sve je okolo bilo ogradjeno zaštitnim zavesama i opet je sve blještalo kao da sijevaju munje. Varioci su izgledali kao astronauti, šljemovi sa dovodom zraka, zaštitna odijela, kecelje preko, cipele. Ljudi radili 4 dana, nije mi jasno kako su živi ostali u onom paklu.
 
Nadam se da su radnici nosili dozimetre i da se niko nije prezracio. Jer to je nesto sto se ne vidi a moze ozbiljno da osteti organizam. Samo me jos interesuje koji tip varenja dovodi do stavranja x zraka?
 
Ma kakvi dozimetri kakvi bakraci,mnogi rade kao varioci a nemaju skolu za to ali,jbg dobra plata a porodica mora nesto da jede.
 
Kada se govori o aparatima za zavarivanje, šta predlažete da uzmem?
Kriterijumi su da je relativno lak, prenosiv (znači inverter), za poljoprivredne i kućne namene. Cena do 300e. Može nov ili polovan u dobrom stanju. Malo se razumem oko toga ali imam želju (a i potrebu) da se usavršim pa je bitno da i aparat može da to isprati (da ima rezervu snage kad mi zatreba sutra, a ne da mu ''fali'' malo).
Prihvatam sve savete i sugestije.
 
Imam walmera 200A solidan je. Kablovi su losi. To se promeni i dobar je. Vari i bazicnu...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Kod nas u Somboru ima jedna firma koja je prodavala walmer invertere 2-3godine i odustali su jesenas od iste jer kaže nešto ne "funkcioniše" u saradnji sa Čačkom.....sad dali je kvalitet u pitanju ili problemi prilikom reklamacije .....
Možda bolje da pogledaš kzubr od 300A, jeftin (105e) lakši od walmera (5,5kg) a i ako crkne lakše ćeš prežaliti 100 evrića :haha::osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ne znam, voleo bih kupiti kvalitetnu alatku, mada i taj kzubr ljudi hvale.
Znaš kako se kaže: nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.
 
Kad smo vec kod walmera, ja sam kupio od 180 A. Platio sam ga pre dve godine 25000 RSD. Medjutim sad skoro kad sam vario nesto i slucajno pri stelovanju amperaze na displej mi ispisa preko 180 A. Posle sam ga oterao na maksimum i idpisao je 200 A. Jedino se nisam setio da pocnem da varim sa 180 pa da povecam na 200 da bi video da li stvarno povecava amperazu.
 
Evo jedan ruski link testiranja rel invertera, bez elektroda vec sa aparatima i opterecenjem , testira 10 min maksimalnu struju da vidi intermitencu, nema kzubr aparata.

Na kraju otvara aparate pa se vidi razlika aparata koji zadovoljava ono sto je napisano na kutiji i onog koji pada na testu.

 
I ja sam zadovoljan sa Kzubr-om, moj je veći od 300 A, pre njega sam imao iskru 180 A trofaz i mogu ti reci da je Kzubr dosta jači
 
Ovdje od kineza je dobar barem po informacijama po netu WTL , ali nije ni jeftin i ima garanciju , ovaj sa snimka oko 240-250E , 200A 50%

 
Nazad
Vrh