Alati i radionice

Izgleda da si skoro rasturao rusa kada imaš ovoliko crvenih šafova
 
A u Vladj, kao država si! Svaka čast!

Alata nikad dosta.
I ako ne treba neka ga neka ćuti, šta znaš kad će zatrebati.

Ovih dana sam probio budžet za alat. Pazario Ess Co2 aparat i Hazet moment ključ. Sve po pristupačnim cenama. Neka ćute.
 
Vladj, izvini ako ću ti ovo kas'ti ALI MORAM:
Pa jes'il ti normalan da ovako slikaš radionicu i javno postaviš slike na Internet svima na izvol'te?
POGOTOVO LOPOVIMA!!!!
Taman da imaju tačan uvid u to koliko i čega poseduješ u naturi i koliko će da omaste brkove ako se odluče da te "odrade"......
Lepo je to pohvaliti se, imaš i čime, sticao si godinama, SVAKA ČAST, a može te neko osloboditi svega toga za pola sata...
Možda te neko poznaje i lično, po imenu i prezimenu, a ne samo po pseudonimu koji koristiš na Forumu, zna gde živiš, a sada brate moj, ZNA I ŠTA IMAŠ!!!
Posle krađe mojih goveda više nikome ne verujem, i nikoga ne puštam u dvorište da zvera i snima očima, šta imam od alata ili nemam...
I kad neko nešto uzajmi, obavezno napišem šta i kada je uzeo, jer se ranije dešavalo da zaboravim šta sam kome dao pa posle par meseci ili godina, naiđem na svoje kod drugoga i dođe do rasprave, neki put i za najbanalniju alatku kakva je špahtla ili macola kojoj je samo držalje zamenjeno i tako "prisvojeno i usvojeno"...
 
Pa i ja sam, ali ovima što me ojadiše, mogu samo soli na rep!!!
Ponavljam, sve čestitke na kolekciji (korisnog) alata, ali ipak razmisli i o drugoj strani medalje...
 
Pa nisi uveo na svoje imanje americki zakon o privatnoj svojini. Ja vise nemam tih problema. Necu dalje nista komentarisati na ovu temu.:ppozdrav:
 
Samo turiti obavještenje na kapiju. :osmeh:

cf9486d0bd93d567a9c69a792eec545d.jpg


Mada, šalu na stranu, @dobrodol je upravu da opreza nikad nije dovoljno. Ja lično ne volim kad mi bilo ko zaviruje u svaki ćošak, ako nešto treba neka sačeka ispred kuće dok donesem.
 
Kod nas navalili cigani sa skupljanjem otpada...svakih 7 dana drugi idu....Te odma sa puta vracam i oni su donekle prolem zato sto odem stoci ili u komsiluk na 20 minuta a ne zakljucavam ni kucu ni garaze.....Philbu,neznam odaklen si al kod nas nema nekih krada
 
Dolaze i kod nas, vršljaju po naselju kao ribari ili skupljači puževa. Na prvu sve najurim, za svaki slučaj. :osmeh:

Kod mene odavno nije ništa nestalo, ali prije se baš često dešavalo da nešto odnesu. Poslednji put u drugoj kući koja nije izrađena skinuli grilje sa prozora i kad su skontali da je prazno otišli. Par mjeseci prije toga tri sušare u komšiluku ispraznili, pa je jedan domaćin noću meso unosio u kuću, a ujutro opet kačio da se dimi.

Odosmo previše u offtopic, ako se nedležnim da neka prebace u odgovarajuću temu.
 
Kad istresate nešto sitno iz sanduka ili nekih kutija kao vijci i sl. pa to prebirate, nemojte istresti na pod. Uzmete komad tankog lima ili karton pa istresete na njega. Raširite i proberete a onda uzmete za krajeve i lim se savije pa formira ljevak i jednostavno istresete nazad u posudu.
 
Kad istresate nešto sitno iz sanduka ili nekih kutija kao vijci i sl. pa to prebirate, nemojte istresti na pod. Uzmete komad tankog lima ili karton pa istresete na njega. Raširite i proberete a onda uzmete za krajeve i lim se savije pa formira ljevak i jednostavno istresete nazad u posudu.
lakse je na dzak od veš.djubreta :ppozdrav:
 
Ma ne valja na džak od veštaka, šaren je pa se teško razaznaje....:haha: bolji je džak od mekinja...lep beo....:haha:
 
Pod uslovom da je iz Azotare onaj najlonski tvrd,klasican ruski prteni hoce da zadrzi,da zapne nesto od gvozdjurije za njega,velika muka:osmeh:
 
kiraj
Meni su slike koje postavljam limitirane na 7 dana, tako da ih posle toga nema na internetu i ne mogu se koristiti za reklamiranje, itd. Pre toga sam stavljao inicijale kao autorska prava na slike bas iz ovog razloga. Dok nisam poceo tako raditi nalazio sam sliku svog traktora vise puta u oglasima.
 
Nazad
Vrh