Alati i radionice

bolje si uzmi magnetni ..svejedno koji bi to nije za majstore
 
Imam potrebu za jednom aku bušilicom-šrafilicom,šta preporučujuete po mogužnosti do 100 evra ako je moguće.
Treba da bude malo jača na šta obratiti pažnju? Šta uopšte dobijam sa 12V ,14,4,18 ...itd ?Obrtni moment od -do?
 
Imam potrebu za jednom aku bušilicom-šrafilicom,šta preporučujuete po mogužnosti do 100 evra ako je moguće.
Treba da bude malo jača na šta obratiti pažnju? Šta uopšte dobijam sa 12V ,14,4,18 ...itd ?Obrtni moment od -do?

Obrati pažnju pre svega na obrtni momenat (Nm). Što više, to bolje. Ako planiraš šrafiti sa njome, imaćeš veću moć zatezanja. Pravilo je da što je veći napon, jača je i šrafilica. Što se tiče broja obrtaja i brzine, sve su manje-više iste. Imaju obično 2 brzine, regulaciju broja obrtaja, mogućnost štelovanja momenta zatezanja (skala od 1 do 9 ili 16 ili.. to je nebitno). Mislim da je 14.4 nešto između, ili 12V (10.:cool: ili 18V uzeti. Treba obrtatiti pažnju i na baterije sa kojima dolaze. Sad su standardne nove, Li baterije. Obrati pažnju i na kapacitet baterija (što više to bolje, naravno).

Preporuka je da bude i neka poznatija marka, sigurniji si sa njom.
 
Ja sam pre 6-7 meseci kupio kzubr aku za 60€. 1400 obrtaja, dve baterije od 21v i 2.5 ah. Baterije dobro drze i dosta dugo traju, a od kad je imam skoro svakodnevno je koristim.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
http://www.kupujemprodajem.com/inverterski-aparat-za-varenje-450-ampera-29366440-oglas.htm
Nesto jeftini ovi aparati ili mi se cini?
A imam u ponudi nekakav rotacioni 250A. Donesen iz Svajcarske. Nije puno para, ali sam uslovio coveka da kad mi donese kompresor (sve sem bureta, zbog transporta), da cu ga kupiti u kompletu sa kompresorom. Aparat je ogroman. Ima sigurno 150kg. I da nevalja, mou izvuci vise bakra nego sto on trazi za ceo aparat.
 
Danasnji pazar. Nasadni kljucevi Dowidat 18 i 24, burgija HSS 14, secice Facom, itd.



IMG_7699_zpsnnwfdnkr.jpg
 
Pa i uzmi Knipex :osmeh: Ne moraš baš ove, ali neke iz serije Cobra. Npr, najčešće se prodaju sa oznakom 87 01 250.

zw8JYpg.jpg


Odlična klješta. Ja uopšte ne volim papagajke na ovaj fazon (sa žlebovima) na slici kod Vladj-a. To mi nikad nije radilo, niti bilo zgodno za podešavanje.

RatkoPA, ako Unior zadovoljava:

LINK
 
Do sada sam popravio desetak seger klešti ,tako što sam sa turpijom uradio nove vrhove.
Ove sam zadnje sredio.









- - - - - - - - - -

Kilo ključ .
Negde sam pročitao da ovakvi kilo ključevi ne moraju da se vrate na nulu posle rada .Zašto ? Zato što nemaju oprugu ,kao većina drugih.
Ovog sam platio 100 dinara samo da ga pokvarim i vidim šta ima u njemu.
Posle rastavljanja ,čišćenja i pravljenja polomljenih delova ,za divno čudo ,ključ radi.






























screenshot
 
Nazad
Vrh