Alati i radionice

Koliko to imas radnih svjetala koje snage pa ti treba toliki alternator?
 
One standardne h3 led kojr idu na mjesyo halogenih sa onim ledicama su samo za ukras. Jedino mozda one led sto omaju aociva ugradjena al i to je upitnik i to velik
......:..........
To su te za ukras gore na linku. Mogu slikat ako koga interesuje jacina h3 takvih

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Koliko to imas radnih svjetala koje snage pa ti treba toliki alternator?
Sve ukupno oko 8 bi trebalo da gori. 6 radnih i 2 za saobracaj. Plus pozicije. Plus ventilator, radio, rotacije, i 30 % viska snage. Jer necu da na leru bude da fali struje. Ako sve bude islo po planu bice slike kad trankenstajn izadje iz radione. To mi je cilj do proleca sledece godine.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Najizdržljivija radna svjetla su pravljena, ili neka sad ekstremno skupa u to ne ulazim. Ali ovo sto kod nas ima da se kupi to je sve smeće vise manje.
Led sijalice one okrugle sa sjenilom sa svim 5KM, i zalijepi se silikonom u cijev, najbolje svjetlo sijalica 5W sija kao dan.
Ja sam ranije radio od onih halogenki i to nema smrti nikada, sada zadnje radim LED.
 
Obicno tu ide specijalna mast za visoke pritiska koja je "ljepljivija" jer se radi o velikim brzinama zupcanika i obicna mast se samo otklize s njih i rade na suho... Bolja je i obicna mast nego nikakva ali ako imas grafitne, u svakom slucaju bolje nego obicna.
 
2ihrngn.jpg
[/IMG]
6ed5k0.jpg
[/IMG]
1gm59s.jpg
[/IMG]
2mz5md.jpg
[/IMG][/IMG]
IMG
Uvek citam temu,pa da vam pokazem nesto iz moje skromne radionice

- - - - - - - - - -

jgp5kj.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

331gdac.jpg
[/IMG]
 
Od Bosch-a posedujes samo plavi profi alat. :bravo:
Dobronameran savet u vezi brusilica sa poslednje slike. Stavi stitnike na njih. To je investicija za oba do 500din a mogu zivot spasiti. Manja sigurno nije slabija od 1500w a veca od 2000w, tako da je stitnik neophodan. Dosta je bilo prica ovde na forumu kako su prolazili ljudi koji nisu koristili stitnike za brusilicu a imao sam i jedan primer u komsiluku. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Obicno tu ide specijalna mast za visoke pritiska koja je "ljepljivija" jer se radi o velikim brzinama zupcanika i obicna mast se samo otklize s njih i rade na suho... Bolja je i obicna mast nego nikakva ali ako imas grafitne, u svakom slucaju bolje nego obicna.

Nasao sam na nekom forumu podatak da nije dobro koristiti grafitnu za takve stvari.
Citiram: "Pošto ste očistili kućište prenosnog mehanizma od starog maziva i metalnih opiljaka napunite ga novom mašću. Za ovu svrhu najbolje je koristiti litijeva ili litijumska mast poznatu još i kao tovatna mast. Ne preporučuje se grafitna mast zbog toga što se ona koristi kod malih brzina kretanja."

Evo linka.

http://www.mojaradionica.com/ugaona_brusilica_postala_bucna.htm
 
Nasao sam na nekom forumu podatak da nije dobro koristiti grafitnu za takve stvari.
Citiram: "Pošto ste očistili kućište prenosnog mehanizma od starog maziva i metalnih opiljaka napunite ga novom mašću. Za ovu svrhu najbolje je koristiti litijeva ili litijumska mast poznatu još i kao tovatna mast. Ne preporučuje se grafitna mast zbog toga što se ona koristi kod malih brzina kretanja."

Evo linka.

http://www.mojaradionica.com/ugaona_brusilica_postala_bucna.htm


Kolega, ja se stvarno ispricavam. Meni je uvijek govoreno da je grafitna mast kvalitetnija kud i kamo od obicne ali nisam znao da se koristi samo za male brzine kretanja. Jos jednom moje isprike, pogrijesio sam i hvala sto si me ispravio pravovremeno.
 
Kolega, ja se stvarno ispricavam. Meni je uvijek govoreno da je grafitna mast kvalitetnija kud i kamo od obicne ali nisam znao da se koristi samo za male brzine kretanja. Jos jednom moje isprike, pogrijesio sam i hvala sto si me ispravio pravovremeno.

Kolega nema problema, ni ja nisam bio siguran cime podmazati zupcanike.
Hvala svima na pomoci. Ubaci cu tecnu mast po preporuci kolege Kiraj, tj Sae140 I tovatnu mast.
:ppozdrav:
 
Grafitna je više za proste mehanizme gde nema velikih brzina i trenja jer ima jako nisku tačku topljenja pa hoće da iscuri. Njena najbolja osobina je što je baaaš masna i ne dozvoljava prodor vode u odnosu na ostale masti. Homokinetički zglobovi na kolima se mažu upravo sa njom.
 
Nazad
Vrh