Alati i radionice

Kod mene je taj nastavak Ruskog ključa lak kao pero.Izgleda da je šupalj unutra.
 
Kineska roba pa i kineske cjene... Dosta manje od 100€ su kostale, kupljene par dana razlike od ruskog kljuca. Nikako da nabavim adapter s 1" na 3/4" pa da mogu koristiti sve gedore iz kompleta s ruskim kljucem posto ovi kineski nastavci i racna i nisu neka kvaliteta. Kolegi sam posudio da odvrne tocak s kombajna pa je stavio produzetak, krutu rucku i cjev od 2m pa je skakao po toj cjevi dok nije slomio produzetak. Imao je moju dozvolu da to radi, zivo me zanimalo da li ce popustiti ili ne. Kruta rucka se drzi bez brige kao i sve gedore ali produzetak je sranje ;) On mi svejedno nikad ne treba samo mi fali adapter da moze rus upregnuti sve gedore iz kompleta i da vidis.



Maticu i kod mene je taj "nastavak" kao od stiropora ali sluzi svrsi, nije za dotezanje i otezanje pa ce sluziti dosta dugo.
 
Ove su mi zanimljive ,baš liče na papagajski kljun.

dscf2480.jpg
 
Pre "dubok" je takav adapter. Ima jedan mehanicar ovdje plitki, bas za "rusa" dusu dao, ako ovo stavis, gedora bude dosta "starija" od noge na kljucu pa nemas gdje nogu kljuca zapeti i on je neupotrebljiv. Postoje i "rusi" s podesivom nogom gore-dolje samo su za moje potrebe preskup alat.
 
Trebam uskoro da kupim mazalicu imam rucnu ali mi je potrebna i garazna
Vidjam ovakve po vasarima
more-2014-468-375x500.jpg
[/IMG]
mislim da su oko 15000 dinara jel vredi tako nesto uzeti

Ili ovu fadip
fadip-garazna-375x500.jpg
[/IMG]

Prodavci hvale tu pneumatsku mazalicu ali mi nesto neuliva poverenje,jel ima neko od clanova takvu mazalicu.
 
Drugar mi ima tu na donjoj slici i radi dosta dobro a jedina je mana da bez bar 1-2 kg masti nemoze da radi.Nevidim zasto bi i pneumatska bila losa sem sto na terenu nemozes sa njom podmazati i moras imati i kompresor .

- - - - - - - - - -

Nabavio sam ruski kljuc za odvrtanje i reducir nastavak za 1col na 1/2 cola.Nastavak originalni je 10eur a sve u kompletu je uzeto za 40 eur

- - - - - - - - - -

Ima nastavaka originalnih ruskih i sa 1 col na 3/4 cola i isto je 10 eur a dolazi i u Rumu na vasar taj prodavac.
 
Trebam uskoro da kupim mazalicu imam rucnu ali mi je potrebna i garazna
Vidjam ovakve po vasarima
more-2014-468-375x500.jpg
[/IMG]
mislim da su oko 15000 dinara jel vredi tako nesto uzeti

Ili ovu fadip
fadip-garazna-375x500.jpg
[/IMG]

Prodavci hvale tu pneumatsku mazalicu ali mi nesto neuliva poverenje,jel ima neko od clanova takvu mazalicu.

Imam ja i jednu i drugu,skoro kupljena ova na kompresor.Sad kad bi kupovao nebi se razmisljao nego bi kupio ovu na vazduh.Za cas posla se podmaze kombajn i netreba ti niko da pumpa.
 
Tecalemit je najbolja marka za mazalice i bolji servisi su imali tu marku.
Ja imam one male Pressolove i veoma su dobre, ali mi vec dojadilo da se mucim kad sam podmazujem, pa moram kupiti neku garaznu. Ovakvu slicnu Tecalemitu ima stric. To je prava stvar i morao bi nesto tako nabaviti.
Danas tata kupio pneumatski pistolj za odvrtanje-zavrtanje. Sad da nadjem neki dobar kompresor i bacim se na opremanje radionice. Nikako da se krrene sa pospremanjem prostora...
 
Ja imam ovakvu pneumatsku vec 4 godine,radi bez premca. A tu fadipovu sa donje slike sam koristio 2 sezone,to je totalni proasaj jer samo budala moze da smisli mazalicu u kojoj ce mast ici prirodnim padom dole,leti i nekako ali kad dodje jesen samo je treses o beton da se spusti mast dole!!!
 
Danas tata kupio pneumatski pistolj za odvrtanje-zavrtanje. Sad da nadjem neki dobar kompresor i bacim se na opremanje radionice. Nikako da se krrene sa pospremanjem prostora...



Obrati paznju koji kompresor kupujes jer za pneumatski pistolj je potrebna veca zapremina boce. Da bi normalno radio mislim da najmanja boca mora biti 50l.
 
Probao danas novu fadip garaznu curi mast oko klipa ispod rucke sto gura mast al u lezaj nece :sta:.Definitivno odustajem od nje.Privlaci me pneumatska ali me brine jel to kvalitetno da se brzo nepokvari.
 
Obrati paznju koji kompresor kupujes jer za pneumatski pistolj je potrebna veca zapremina boce. Da bi normalno radio mislim da najmanja boca mora biti 50l.
Gledao sam kod jednog mehanicara kako radi pneumatski pistolj sa kompresorom od 25l samo ga brze isprazni, prikljucio ga je direktno na bocu i mora crevo za vazduh da ima minimum 8mm u precniku zbog protoka vazduha.Kod kupovine gledati koliki je obrtni momenat, komsija je kupio Einhel(oko 50 E) ne moze da odvrne sraf na tocku probao ga na 5-6 razlicitih kompresora. Prvo je mislio da je pistolj neispravan nosio ga na servis i opet isto.
 
Ja radim sa pistoljem 1/2cola i sa kompresorom 24l ( neka leva marka OKAY ). Kompresor sam platio 80e ali bez creva . Posto je zapremina boce mala naso sam jos jednu bocu od neke prikolice , pa sad trenutno radim na tome da spojim kompresor i tu bocu koja je 50l. Tako da bi na kraju imao ukupno 74l.
 
Ma kakvi kompresori... Ja trazim da kupim na struju pistolj za odvrtanje i zavrtanje sarafa, trebas samo produzni kabal i nista drugo. Ima kolega, neki stari njemacki i godinama mu radi bez ikakvih problema. Ameri se kunu u te udarne odvijace na baterije ali mi se baterije kao takve ne svidjaju a ni cjenom uopce nisu primamljivi.

Pistolj na struju (ne naj bolji ali solidne snage) kosta oko 100€ i nista mi drugo ne treba. Kompresor samo zauzima prostor u garazi, bucan je i nemam ga za sto drugo koristiti pa je pistolj na sturju meni puno bolje rjesenje.
 
Nazad
Vrh