Alati i radionice

Ma kakvi kompresori... Ja trazim da kupim na struju pistolj za odvrtanje i zavrtanje sarafa, trebas samo produzni kabal i nista drugo. Ima kolega, neki stari njemacki i godinama mu radi bez ikakvih problema. Ameri se kunu u te udarne odvijace na baterije ali mi se baterije kao takve ne svidjaju a ni cjenom uopce nisu primamljivi.

Pistolj na struju (ne naj bolji ali solidne snage) kosta oko 100€ i nista mi drugo ne treba. Kompresor samo zauzima prostor u garazi, bucan je i nemam ga za sto drugo koristiti pa je pistolj na sturju meni puno bolje rjesenje.
Kompresor je vrlo korisna masina u garazi,mnogo znaci kod ciscenja alata i masina (motorna testera, kosilica),izduvavanje filtera za vazduh a tu su manometar, heftalica ,pistolj za farbanje,udarni odvijaci,pistolj za peskiranje itd.Vidjao sam i dleta,busilice,brusilice, sve pogonjeno pritiskom vazduha.Samo za svu tu opremu treba malo vise ::novac:: .
 
Fala kolega ,prvi put sam naisao na njih ,hitno mi trebali za vodenu pumpu na kombajnu, valjda ce da potraju..
Trazi ti kolega lezajeve pod hitno druge kvalitetnije jer ce te ti izdati kada ti najvise bude trebalo pa da ne gubis vreme trazeci nove ja sam te WBW ugradio u spaner remenicu na kombajnu u zetvi suncokreta i ni 10kj nisam pokosio oni se upalili,istopili i zavarili se za osovinu da sam morao sve novo praviti,a i remen mi je dobio po nosu zbog tih g... od lezajeva tako da me je skupo kostala ugradnja tog djubreta!
 
I ja bih ti to savetovao,menjaj što pre da nebi stradao i nedaj bože hladnjak...
Ja sam probao WBF staviti na tarup Z222 (22210 dvoredi valjkasti),gde je doduše veće opterećenje i jedva je izdržao nekoliko kj.
Sada takve i slične zaobilazim u širokom luku...:ppozdrav:
 
Da ne moze slucajno negde da se nabavi kupi ventilator za elektromotor kao deo? samo sto je to od ger kratilice i u obliku turbine...
 
Da ne moze slucajno negde da se nabavi kupi ventilator za elektromotor kao deo? samo sto je to od ger kratilice i u obliku turbine...
Kod nas kod vecine servisa koji imaju radnje za prodaju djelova ili popravljaju elektromotore, vecinom su od zilave plastike (najlon) i za jednokratnu upotrebu , kad ga nabijes/napresujes neces ga vise skinuti bez unistavanja istog ali su jako jeftini 1-2E za 1kW motor, kad sam ja to uzimao.
 
Koliko vredi dati za malu Iskrinu brusilicu, staru oko 30god (možda i više)? Na brusilici se odlepila ona mala nalepnica sa strane na kojoj piše model brusilice (sa druge strane je ista takva nalepnica- uzani pravougaonik- ali na njoj piše samo Iskra), ali mi po slikama i dimenzijama liči na one male od 500W KB 59A. Brusilica uopšte nije mnogo radila, klasično kućno hobi korišćenje, poslednjih godina najviše što je radila je da se iskroji crep kad ga je menjao na njegovoj kući, a osim toga je paljena možda dva puta godišnje. Doduše, po fizičkom izgledu se čini da je više korišćena, ali kažu da nije. Štitnik nema jer je davno zagubljen, i moraju se menjati kabel i četkice (kabel jer su ga miševi konzumirali, a četkice jer se vidi da varniči kad radi). Takođe bi trebalo promeniti i šraf za stezanje diska pošto je neko zeznuo jednu rupu za ključ kojim se otpušta pomenuti šraf. Sad disk menjaju tako što inbusom blokiraju osovinu, a onda preko diska otpuste pomenuti šraf.

Nisam nikad ni razmišljao o Iskri, ali sam slučajno video ovu (znam vlasnika) pa da se raspitam o tom alatu...
 
Ne znamkoliko vrijedi, da mi treba ja ne bih razmisljao o polovnim i nekompletnim, uzeo bih onu malu makitu od 700W sa onim tankim okruglim kucistem, kompletna nova sa garancijom , sajba 125mm, malo vise od 50E. Izvadi iz kutije , ukljuci i radi.

Cim varnici znaci da postoji mogucnost i da je kolektor dobio, tu ne pomaze samo mijenjanje cetkica, kod rezanja crepova i cigli dobije i lezaj , tako vecinom i jako dobre kutne stradaju a ne samo kinesko smece. Ove novije imaju vecinom soft start pa ne skacu kad ih startas. Kod iskrinih strada i prekidac , kod rada se sam gasi a alternativa je da stalno drzis prekidac:)
 
Ne znam samo gde ima nova Makita za 50e a da nije kineska kopija.
Koliko sam ja gledao po prodavnicama nema ništa ispod 100e osim možda zelenog Bosha. Npr. kod mene u jednoj radnji je mala brusilica Metabo oko 1000W 16000 din, a ista takva sa regulacijom broja obrtaja oko 17000 din...
 
Dukej, to vredi jedino ako je možeš uzeti baš jeftino (džabe što se kaže). Lepo te je grabik savetovao. Sad sam gledao, za 7900 din nova Makita 125mm od 720 W (GA5030) ili Metabo isto 125mm 720 W za 7350 din. Sa njima imaš i 3 godine garancije. Novo je novo, a tu brusilicu treba i da popravljaš. Ove ti cene navodim čisto da bi se mogao orjentisati, da oceniš koliko vredi dati za takvu Iskru. Ako te interesuju i linkovi poslaću ti na PP.
 
Slobodno ti meni pošalji linkove, a možeš ih staviti i ovde na forum, možda još nekom pomognu.

Što se tiče brusilice, imao sam potrebu za njom u prethodnom periodu (a i inače već odavno imam želju da je kupim), pa sam malo više gledao oglase i ponude. Međutim ta "potreba" je sad nestala pa mi brusilica više nije hitna, ali svakako i dalje želim da je kupim.

Ovu Iskrinu sam danas sasvim slučajno video, pričao sam sa čovekom o sasvim nečem drugom i tu se dotakao brusilice kako mi je trebala prethodnih dana, a on me pitao što nisam kupio novu, kao ima novih za 3500 din. Ja mu odgovorio da su to kinezi i da takvu neću, da to ni blizu nije kvalitet kakve su stare bile. A on mi onda ponudio tu malu Iskru za 3500 din. (kad već kažem da su te stare kvalitetne) pa da on onda za te pare kupi tog novog kineza. Eto tako je došlo do tog da se zainteresujem za Iskru... :osmeh:
 
Neki dan video na akciji GA5030 za 400kn to ti je po nekom srednjem kursu 53E , ne znam vas kurs ali mislim da ti je ova 50% od nove , da je kompletna i odmah upotrebljiva ali ovako nije neka povoljna kupovina, imam ja tu malu brusilicu iskrinu a takodje i malu makitu pa znam o cemu pricam. Ako je alat original makita nije vazno gdje je pravljen , treba da radi dobro, mislim brusilice, moja je Rumunija i nemam zamjerki. Busilice ne kupuj makita ne vrijede te novce.
 
Ma kakvi, mnogo je 3500.

Što se tiče linkova, ja pratim stranice uvoznika (distributera) za neki alat, stranice sa akcijama. Jer generalni uvoznici određuju cenu svega, kad je šta na akciji itd. Ono što sam primetio je da su neki alati stalno na akciji (ono što ide često - bušilice, brusilice itd).

Za Makitu to je Vermax ( http://www.vermax.rs/akcije.html ) mada ima još par sajtova koji prate akcije ( http://www.timkomerc.com/makita_akcija.php ) . Za Metabo generalni uvoznik je Metabo - Kragujevac koji zanimljivo nema svoju internet stranicu ali mogu se naći i njihove akcije na netu: npr. Tehnoalat ( http://www.tehnoalat.rs/metabo ; http://alatzazanat.com/blog/2015/09/jesenja-metabo-akcija-2015/ ). Za Bosch (plavi i zeleni) tu je DABS alati ( http://www.dabsalati.rs/dabs-alati-akcije.php ) . Ostale marke me i ne interesuju. :osmeh:

Ponekad i ove internet stranice što prodaju alate prate akcije pa i njih treba pogledati (takolako,alatiimasine itd.) Ali svi oni se usmeravaju prema uvoznicima pa se svodi na prvo što sam rekao.

To je ono što ja imam bookmarkovano i što pratim kad me zainteresuje. Možda može nekome koristiti. Mislim da ne može da škodi, što bi rekao Gutović. :osmeh:
 
Defolt i Milfaki :osmeh:. To su marke na koje se Ameri više pale. Nisu loši, slažem se sa Bobinom ocenom u potpunosti. Ali nisu nešto popularni ni zastupljeni kod nas pa ih nisam navodio.

 
Gledao sam DeWalt malu brusilicu kod lokalnog prodavca.Na oko deluje sasvim pristojno i ima težinu kada je uzmeš u ruku a ima i dobru cenu.Nešto malo ispod 100 eura.
 
Nazad
Vrh