Alati i radionice

Rus moze zavrtati ali nikako se nemojte s tim igrati. Nece nista u njemu puci ali se saraf otkine da ni ne osjetis (ne kamionski brezon ali saraf sa zadnjeg tocka na 539 ni ne osjetis kako se lomi). Mehanizam u ruskom kljucu radi jednako i za zavrtanje i za odvrtanje posto je to samo hrpa planetarnih reduktora, nista posebno komplicirano. Kad maticu trebate zavrtati, podmazite ju i zategnite rukom/nogom koliko mozete, koliko imate osjecaja i nikad problema. Mislje ljudi ako se namaze saraf s masti ili uljem da ce se odvrnuti, ali to uopce nije tako. Mnogo veci i tocniji moment zatezanja se postize s nauljenim vijkom nego "na suho".

Rus je za odvrtanje i tata i mama. Ima i u HR skupljih (kvalitetnijih, s vise dodataka) ali sam ja za probu riskirao 35€ i kupio. Na breni sarafe odvrcem kao od sale, na bageru isto tako. Jednostavno preporod. Kad mi se dokazao kao dobar, rastavio sam ga i natrpao punog kvalitetnom masti da mu makar malo produzim vjek.
 
Ima li gde da se kupi kvalitetan cevasti kluc 32mm? Treba mi za odvrtanje matica na kamionskim tockobima, pa je preporucljivo da bude sto masivniji:osmeh:
I ja sam ga trazio, a trebao mi je kad menjam homokineticke zglobove na kolima. Obisao sam jednog dana nekoliko radnji sa alatom i nisam naso i ajde da prodjem da vidim nesto na pijac i tamo naletim na njega. Neka tezga sa traktorskim delovima i imao covek nekoliko tih vecih kljuceva, a cena samo 800 RSD i ja uzmem jedan. Bas je masivan i kvalitetan, ali treba dobar prekret za njega i imam problem sto sad svi dolaze kod mene da ga pozajme. Razmisljam sad da kupim jedan ovaj ruski kljuc jer ga niko ovde kod mene nema.
 
Nezamlaćujte se sa cevastim ključem u Rumi na vašaru se može naći za manje od 30evra.
jzhx2.jpg
[/IMG]
 
Tako nesto je idealno samo ako nedobije noge.Ja sam skoro nabavio aku busilicu na 12V ispravnu bez baterije zato sto mi netreba.Ice preko akumulatora a samo 500din
picture-289.jpg
[/IMG]
 
Tako nesto je idealno samo ako nedobije noge.Ja sam skoro nabavio aku busilicu na 12V ispravnu bez baterije zato sto mi netreba.Ice preko akumulatora a samo 500din
A ja za 1200dinara neispravnu (pa popravljenu za 2 minuta) sa 2 li ion baterije i punjacem:haha:

Milose, mislim date kljuceve zovu brzi kljucevi ili kljucevi sa krckalicom. Ovi na tvojo slici su colasi, a ima ih i u metrickim dimenzijama. Inace mnoogo koristan alat. Samo ih je teze naci kvalitetne. Ja imam kvalitetne Rothenberger 13/17, 19/22 i 24/27.

Sto se tice kljuca za tockovve, sigurno cu kupiti Ruski kljuc, ali bi ipak uzeo i 32 cevasti, ipak da se ima:ppozdrav:
 
Stigla klješta, konačno posle 2 meseca.

Knipex Cobra 87 22 250 Quick





Duže vreme sam gledao da ih uzmem. U ocenama na netu se mogu naći isto Cobra ali oznake 87 01 025 i veoma ih hvale.
Poslednja tri broja kod Knipex klešta označavaju dužinu ručki - 250mm. Od običnih Cobri ova se razlikuju po nešto većim čeljustima (sa jednim redom zuba) i po dvokomponentnom mekšem plastičnom rukohvatu (to su oznake 22). Plus oznaka Quick znači podešavanje otvora čeljusti bez držanja dugmeta za razliku od običnih. Oznaka 87 se odnosi na ovaj tip klešta - vodoinstalaterska klešta.
Čeljusti se otvaraju 50 mm u 25 pozicija i kaljene su na 61 HRC.

Plaćena su 18.5e jer sam ih uhvatio na nekom sniženju. :osmeh:
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Neko me pitao da ubacim slike Force godora,evo ih mada je kamera losa...
Ja sam te zamolio. Gde si kupio garnituru i po kojoj ceni?
I meni trebaju neke gedore 1/2 do 32mm. Na vaserima nista polovno i kvalitetno, vec samo one sjajne ili kodja kovane kinezare. Najradije bi kupio hazet ili gedore, a ima i jos boljih, no sve je to preskupo!
 
siguran?ili ti je to neko rekao?
pomalo se bavim sa tim i imam par komada tih ključeva :ppozdrav:
 
Ja uz rusa dobio i tu "sipku" i tako i odvrcem vec otegnute sarafe... Svaki ruski kljuc koji sam u trgovini vidio je to imao kao standardnu opremu.

nf5kpw.jpg


Ovdje se taj dodatak vidi iza ruskog kljuca u koferu...

Evo i ovaj to ima:

 
Ključevi Gedore, veličine od 6 do 22. Loše čuvani, najverovatnije zatvoreni vlažni u ovoj torbici. Ovako su izgledali pre:



A ovako nakon malo čišćenja:




Nije loše s obzirom da su koštali 6e. Doduše ključ 12 je Sandvik-Belzer.



Tu je i ključ 36-41 koji sam platio 2.5e . A ovo je objašnjenje značenja imena poznatih nemačkih proizvođača ručnog alata:

 
Nazad
Vrh