Alati i radionice

Ne mogu seljače dalje da se raspravjam o ovome. Nepotrebno gubim i energiju i vreme. Donekle poznavajući tvoju strukturu ličnosti znam da od konstruktvnog dijaloga nema ništa. Tako, bidi mi pozdravljen.
I ovako smo debelo u offu. Ako nemaš ništa da dodaš vezano za temu nema potrebe ni da pišeš da li ja nešto treba da znam ili ne niti da brineš za moje zdravlje.
E moj derane :)
 
Hocu da spojim sijalicu na senzor pokreta i po potrebi direktno na napon da moze sijati stalno.
Sad me zanima jel ima da se kupi prekidac u tri polozaja u kucno-vanjskoj izvedbi. On bi bio perfektan za to
 
Meni elektricar kada je radio reflektor na senzor je stavio obican prekidac ugasen/upaljen a kada hocu mada retko imam potrebu da sija non stop u senzoru prespojim dve zice i upalim ga na prekidac i sija non stop.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Hocu da spojim sijalicu na senzor pokreta i po potrebi direktno na napon da moze sijati stalno.
Sad me zanima jel ima da se kupi prekidac u tri polozaja u kucno-vanjskoj izvedbi. On bi bio perfektan za to
Naizmenicni prekidac, u jednom polozaju radi stalno u drugom radi preko senzora. Na senzoru podesis da se ne ukljucuje u toku dana.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Baterije 20e komad. Matador radapciger sa tri kraka 42e, i ima 4 pozicije za krake, može i samo dva kraka da se koriste.
Mislim da je na vašaru skuplji polovan radapciger nego ovaj nov.
d71471496b655170bc4239dd9e174846.jpg
 
I možeš da ga koristiš sasvim normalno? Nisam stručan varilac, ali pre bih pozajmio sa dva kraka ako komšija ima nego svoj vario. Ne verujem da može izdržati taj var napinjanje radapcigera.
Ovaj za ove pare mi se baš sviđa, verovatno ću i sebi poručiti jedan.
 
Nikad ja to ne koristim normalno,nekoliko tih radapcigera sam bacio na staro gvozdje od Uniora do kojekakvih kineskih.To je sve napravljeno da svlaci nesto sto nije zardjalo i zapeklo,a ja u zivotu jos nisam nesto svlacio sa osovine sa radapcigerom a da je islo lako.Vecinom kad slomim radapciger radi brusilica,ili sad posto imam autogeno pa sve lepo isecem u tri lepe p... materine....Da vidis kako lako se skine remenica sa osovine kad je u 2-3 dela isecena.
A taj sto sam prepravljao radapciger,mislim da je drugi navoj na njemu sad,fabricki nije izdrzao ,ali taj nosac za 2 kraka jos nije pukao,nije to problem zavariti,ljudi vare poluge na traktorima pa se ne boje da ce nesto puci,a ja to licno nikad ne bih radio,previse je skupa bilo koja prikljucna masina da bih se zezao time.
 
Nisam iskusan varioc, radapcigera imam tri kvalitetna. Do sada je pucalo samo ono što sam skidao, radapcigeri nisu trpeli štetu.
Ovaj radapciger mi se baš sviđa, videćemo kako će se pokazati kod komšije.
 
Nazad
Vrh