Alati i radionice

Na Man-u iz 2000-tih su ovakvi konektori, lepo je zamisljeno ali ipak pusti vodu.
Jos uvek ima fabrickih koji nisu pravili problem ali oni su obicno u sasiji gde voda teze dospeva.
Ovi kineski mislim da su jos manja garancija...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Testirano je i ne prodire voda u opšte (Pored te žute kapice na kablu ja stavim još malo silikona mada nema potrebe pošto lepo dihtuje i ta žuta silikonska kapica).

Ako se lepo ispresuje (Iskrimpuje) ne propušta ništa, ako se samo malo iskrivi pin ne klikne lepo i prolazi voda.

51oXeJ4rSGL._AC_SL1500_.jpg



Sertifikat


TUV
TS16949
ISO14001
RoHS
 
Imao sam dva kilo ključa donesena iz Austrije 97-98-me (nekom liku smo pravili od stranca Fiata 128 i Zastave 128, jedan auto pa nas častio između ostalog i sa tim k.ključevima).... i dok nisam otvorio kutiju bio sam ubeđen da je stigla zamena za kilo ključ koji je ćale doneo iz Italije 70-tih. Kad ono ćorak. Teška kinezarija.... Eno jedan je u rinfuzi tj koristim ga kao račnu a drugi je totalno neprecizan tj laže kilažu debelo. I taj će u rinfuzu. Kakvi su Lidlovi, ne znam ali ne verujem da su bolji od ovih mojih iz kao Austrije. Možda je dobar za neku krajnje amatersku rabotu, ali bi mu trebalo proveriti preciznost... pa možda i svaki put pre zatezanja bitnih stvari.
 
Pa jel ne valja? Mislim napisao si ovako, da li imaš iskustva sa istim?
Možda sam i pročitao, ali zaboravo. Da ne listam sad nazad mislim da je bilo priče ovde o tom moment ključu na ovoj temi.
Mislim za manje para nema nigde. E sad vredili čemu?
Ps testiraj ga i saznaj dal valja ili ne.Svaki moment ključ ako iole vredi proizvodjač mora da navede broj merenja nakon kojeg mu treba kalibracija.Ako to nije navedeno onda ga baci u Moravu :D Moj Berner po proizvodjaču nakon 5k merenja mora na kalibraciju i proizvodjač ne garantuje nakon toga za tačnost.

A za testiranje ti treba jedna stega i dinamometar ili još bolje digitalna vaga za prtljag lakše je za kontrolu.
 
Testirano je i ne prodire voda u opšte (Pored te žute kapice na kablu ja stavim još malo silikona mada nema potrebe pošto lepo dihtuje i ta žuta silikonska kapica).

Ako se lepo ispresuje (Iskrimpuje) ne propušta ništa, ako se samo malo iskrivi pin ne klikne lepo i prolazi voda.

51oXeJ4rSGL._AC_SL1500_.jpg



Sertifikat


TUV
TS16949
ISO14001
RoHS
Ok, bolje.
Ja sam napisao svoje iskustvo.
Kad je bilo novo sigurno je bilo dobro ali vec iza toga 20+ godina.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Idealno je za bušenje i urezivanje navoja u tanjim profilima i kutijama.


Za 2800 dinara baš i ne možete nešto preterano da očekujete (Tanji lim buši bez problema).
Kad kažeš tanji profil misliš na čelik? Koliko je maksimalna debiljna za koju smatraš da rade kako treba. Koristiš na običnoj ili stubnoj bušilica.
Mislim da je stubna super za ovakve stvari.
Elektromagnetni je naravno. Tona ipo jačina magneta, nema šta tu da oslabi. Ja je uglavnom koristim kao stabilnu na metalnom stolu. Kada netreba, ostavim na policu.
Jel probao neko da pravi el. magnet od trafoa od mikrotalasne. Razmišljam da napravim jedan za stegu za stubnu. Činimi se da dva trafoa mogu da obezbede popriličnu snagu. Od čega ustvari zavisi jačina elektoro magneta? Da li bi možda veći trafo naprimer od aparat za varenje napravio jači?

 
Druže pitaš od čega zavisi jačina elektromagneta, a hoćeš da se igraš sa transformatorom koji na sekundaru izbacuje i preko 2000V,uz to sekundar na transformatoru od mikrotalasne je vezan direktno za kućište pa ni jedan FID na ovom svetu neće da te spasi.
 
Kakve opasnosti ima iskljucena iz struje mikrotalasna ?,sem onog okruglog sto akumulise struju,to sve isece i odvoji taj deo od ostatka mikrotalasne i to je to.Isece i zice sto idu do magneta,sta ce veca bezbednost od toga ...
 
Gde mogiu naći ovakvo crevo sa brzom spojkom Ovi iz Ciaka kažu da ne drže to kao ni njihove prodavnice auto delova
Screenshot-20240330-075836-Chrome.jpg
 
Gde mogiu naći ovakvo crevo sa brzom spojkom Ovi iz Ciaka kažu da ne drže to kao ni njihove prodavnice auto delova
 
Ja sam prošle sedmice kupio moment ključ u Lidlu, mislim da je bio 1999 din. Nisam ga još ni otvorio. Je l' čemu taj ključ?

Nije da mi je baš nuždan, al' prosto kad se tako zadesim negde (vašar, pijace, Lidl) i vidim nešto što bih voleo da imam, ne mogu da ostavim iako bi mi pametnije bilo da ga preskočim...
Uzeo ga pre par godina samo za točkove kada menjam zimski/letnji set, radi posao e sad koliko je tačan nisam proveravao. Inače većina alata iz Lidla je krš, hidraulična krokodilka 2t taman po isteku garancije počne da slini ulje i nije htela da diže do kraja plus pukne plastični čep kada sam dolivao ulje. Podigla je auto možda 15 puta.
 
Poslednja izmena:
Druže pitaš od čega zavisi jačina elektromagneta, a hoćeš da se igraš sa transformatorom koji na sekundaru izbacuje i preko 2000V,uz to sekundar na transformatoru od mikrotalasne je vezan direktno za kućište pa ni jedan FID na ovom svetu neće da te spasi.
Auuu! Spaso si mi život. Ja već hteo da ispitam ovih par trafoa od mikrotalsnih što imam tako što ću da uhvatim za krajeve ove tanke žice pa da vidim od kog mi jače bride ruke i onda taj da iskoristima za el. magnet. Mislim tanka žica, ne može tu neka jaka struja da prodje?
Hvala bogu pa ovde ima pametnih ljudi. Više mikrotalasnoj ni ispravnoj ne prilazim!!!
 
Poslednja izmena:
Auuu! Spaso si mi život. Ja već hteo da ispitam ovih par trafoa od mikrotalsnih što imam tako što ću da uhvatim za krajeve ove tanke žice pa da vidim od kog mi jače bride ruke i onda taj da iskoristima za el. magnet. Mislim tanka žica, ne može tu neka jaka struja da prodje?
Hvala bogu pa ovde ima pametnih ljudi. Više mikrotalasnoj ni ispravnoj ne prilazim!!!
Mikrotalasne pećnice su verovatno najopasniji električni aparati za servisiranje. Visok napon (do 5000V) i potencijalno velike struje mogu Vas jako povrediti, ako budete imali sreće ili usmrtiti ako iste ne budete imali. Opasnost ne prestaje čak i ako uređaj isključite iz struje jer postoji uređaj koji skladišti energiju – visokonaponski kondenzator koji dugo zadržava opasno punjenje.


Magnetron​


Još jedna opasnost može da vreba iz mikrotalasne pećnice. Kod nekih starih mikrotalasnih pećnica izolator antene na vrhu magnetrona napravljen je od Berilijum oksida izuzetno toksičnog i kancerogenog materijala. Bez obzira na godište magnetrona ne bi se smeo oštetiti izolator antene jer postoji šansa da se u njemu nalazi opasna materija čak iako nema posebnog upozorenja.


Transformator​

Pogonski agredat mikrotalasne čini veliki transformator. On, standardni napon od 220V povećava na više od 2000V. Zbog ove vrednosti naizmeničnog napona i još veće vrednosti jednosmernog ekstremno opasno po život je uključivanje mikrotalasne pećnice u struju pri otvorenom kućištu.

Ako vam treba magnet za nošenje tereta imate ovde
 
Poslednja izmena:
Kad kažeš tanji profil misliš na čelik? Koliko je maksimalna debiljna za koju smatraš da rade kako treba. Koristiš na običnoj ili stubnoj bušilica.
Mislim da je stubna super za ovakve stvari.
Izvinite sada vidim da vam nisam odgovorio​

  • Pogodan je za bušenje, urezivanje i sečenje lakog metala, aluminijuma, gvožđa, tankih drvenih ploča, plastičnih ploča i drugih materijala do 5 mm
 
Људови, ако неко жели да аматерски сецка којакву гвожђурију плазма секачем, од овог петка, који је прекосутра, па до недеље, у "Линди" продају један такав секач са интегрисаним компресором, из оне црне, "Перформанс" линије, са попустом, уз неку "Лидл" апликацију на фону, за двадесет иљада.

 
Auuu! Spaso si mi život. Ja već hteo da ispitam ovih par trafoa od mikrotalsnih što imam tako što ću da uhvatim za krajeve ove tanke žice pa da vidim od kog mi jače bride ruke i onda taj da iskoristima za el. magnet. Mislim tanka žica, ne može tu neka jaka struja da prodje?
Hvala bogu pa ovde ima pametnih ljudi. Više mikrotalasnoj ni ispravnoj ne prilazim!!!
Da dodam još i ovo


Ako vama treba da nosite teret onda kupite 5 komada magneta što sam vam dao link i odmah možete da podižete 5T
 
Da dodam još i ovo


Ako vama treba da nosite teret onda kupite 5 komada magneta što sam vam dao link i odmah možete da podižete 5T
I kako da odvojim teret od neodijumskiog magneta za koji si dao link? Inače treba mi za stubnu bušilicu. (što sam jasno i napisao)

Srdjane stvarno cenim tvoju angažovanost i želju da uvek budeš od pomoći (I jesi, mnogima si ovde pomogao više od jednom), ali ne mogu da ne pimetim i da ne kažem da često (pogotovo u zadnje vreme) kao da ovlaš čitaš postave na koje daješ odgovore. Možda iz nedostatka vremena i želje da svima pomogneš. Ne znam.

Ajde reci mi jedan dobar razlog zašto ne bih iskoristio trafo od mikrotalasne (koji već imam) kako bih napravio el. magnet za stubnu bušilicu?
 
И пазите се пуњача од мобилних телефона. Она мала срања од трафоа и отпорника што има струје у себи то је страшно. Цркне ми пуњач и ја га прегледам и видим има шраф да се отвори, раставио га и додирнем ону штампану плочу, када нисам пао са столице како ме јако звекнула струја. Некако га спакујем у кесу и однесем оцу да се он бакће са њиме и док сам га вадио из кесе опет ме отресе струја. После отац мерио 70 волти је има у себи.
 
Nazad
Vrh