Alati i radionice

Imas pun youtube "spark testing" videa. Uzmes brusilicu i malo zabrusis materijal i prema boji, obliku i kolicini iskri se moze odrediti koja je vrsta materijala u pitanju.
 
  • Like
Reagovanja: Jug
nemoj se previše oslanjati na ovo ali znam da je jedan poznanik vario nosače hidrauličnog klipa na kolevku od rusa (starog) i drži već četvrta godina. Vario je sa najobičnijim co2 aparatom. E sad, nisam ljubitelj co2 aparata i tih igrački ali njega već toliko godina ti varovi služe a baš nije nešto lagan na vožnji. U svakom slučaju ako nisi siguran, nemoj se hvatati tog posla. Najbolje bi bilo električni u kombinaciji sa nekom elektrodom za legirane čelike.
 
  • Like
Reagovanja: Jug
Od skoro ga imam, veoma sam zadovoljan...
attachment.php
 
Odlicna stvar kolega i ja imam istu takvu... Podmazujes sam bez problema i ima snage gotovo svaku mazalicu moze da otpusi ako je zapekla... Neka te dobro sluzi.. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ta mazalica je dobra ako koristiš mast u tubi, ali ako ukombiniraš nekoga ko baš nezna pravilno napuniti ručnu mazalicu onda je podmazivanje tom mazalicom smrtna kazna.
Nikad neznaš dali si dovoljno podmazal jer onaj klipč pogonjen zrakom udara mazala ona ili ne
 
Posle 1000 puta napunjenih dekalamita nauci se :haha: ja ne stedim na masti, dok ne procuri ne stajem, gde nemozes videti da je probilo u toku podmazivanja izcupas crevo i pljucnes u zemlji cisto da proveris dal ide!
Sto kaze cira dobro progura zapekle mazalice...
 
A i primeti se da li druka mast ili samo na prazno druka... A za punjenje nikakav problem to smo valjda naucili svi.. :osmeh:
 
Posle 1000 puta napunjenih dekalamita nauci se :haha: ja ne stedim na masti, dok ne procuri ne stajem, gde nemozes videti da je probilo u toku podmazivanja izcupas crevo i pljucnes u zemlji cisto da proveris dal ide!
Sto kaze cira dobro progura zapekle mazalice...
To i je problem, stisneš desetak puta i onda vani probaš (ako ide bacaš mast), a ako nejde onda neznaš koliko si nagural.
Ponekad i previše masti može napraviti problem jer podmaže tam gdje nebi trebalo.


Mazalica nikad ne zapeče, kuglicu i oprugu nije problem probiti, problemi oko zapečenosti nastupaju dalje ali se oni izbjegavaju redovitim podmazivanjem.

A i primeti se da li druka mast ili samo na prazno druka...
Baš se i nebi složil s tobom.
neki dan sam ju imal u rikama i mazal tak da ...
 
Mi smo takvu mazalicu kupili negde 2003.Nema masti koje nismo probali da proguramo kroz nju,i dinaru i inu i slovenol i fam....
Jednostavno nije htela raditi.Cale je rasturao i trazio negde neku falinku ili kvar,nije ga bilo.
Da bi konstatovao da je to jedno veliko govno.
Samo jos da napomenem u vezi nje,imam dobar kompresor koji konstatno gura 7bari,tako da ni do njega nije bilo.
 
Posle 1000 puta napunjenih dekalamita nauci se :haha: ja ne stedim na masti, dok ne procuri ne stajem, gde nemozes videti da je probilo u toku podmazivanja izcupas crevo i pljucnes u zemlji cisto da proveris dal ide!
Sto kaze cira dobro progura zapekle mazalice...

Ne bih se bas slozio sa tom konstatacijom,ima mesta gde kad procuri tad izbije nesto nalik na semering,zaptivnu gumu i sl. znam iz iskustva jer sam se ja zeznuo gurao dok nije probilo.Negde je dovoljno dva tri puta stisnut mazalicu i idemo dalje.
 
Koje biste elektrode preporucili za navarivanje ostrice na otkidackim roljama, da bude sto tvrdji var?
Nudili mi u gvodjari zute rutilen 2000s?
 
Sanana, jel se majstoru "omaklo" kad je pisao flomasterom oznake vilastih kljuceva pa imas dva puta 16-17 a ni jedan 18-19?

Ma nije, to je točno tak kak mora biti.
Na sliakma desno su okasti ključeva, a skroz lijevo viličasti, to su kompletni setovi, a ovaj dolje je sastavljeni set, ja ga zovem "specijalni" zato jer ima kratkih ključeva za manje pristupačna mjesta!
 
Nazad
Vrh