Alati i radionice

Koliko ::novac:: taj Teng? Sad ce 28. vasar u LOznici, moram kupiti nesto alata ako ispadne nesto povoljno a kvalitetno:cao:
@NA, u Rumu na vasar dolaze ljudi iz Loznice (Borina), imaju uvek kvalitetnog i povoljnog alata. Sta god sam kod njih kupio, sve je odlicno. Veoma su korektni i posteni a skoro sva roba je iz Nemacke i Svajcarske
 
Košta kao hektar zemlje kod tebe, možda i jače. 3700 evradi ceo komplet :osmeh:
Pa zar ti nije dosta alata, rekao si da imaš mnogo.
 
Ta kolica sa videa kad privučeš mjestu popravka netreba ti posla koliko su teška.
7 soma dolara, kad se bi to otplatilo i da vječno traje
 
Tu mi je skuplja pita nego tepsija ako idem u Rumu,a inace iz meni nekih poznatih razloga nepoznatih razloga ne volim vasare,ali hvala na savetu. :ppozdrav:
 
kad sam kupio bušilicu odmah sam zamenio onu glavu za običnu kinesku na ključ do 15 mm :ppozdrav:
 
VIdim da se povela dobra rasprava o busilicama... Meni otac prije 3 godine obecao kvalitetnu busilicu za rodjendan al nista preskupo...

I ajde, obilazi po trgovinama, gledaj, mjeri, bosch i makita su ispale iz igre odmah posto do 100€ imaju u ponudi obicne, male, jadne busilice. Metabo je imao malo bolju ali nije to ono sto se trazi.

Na kraju se vratimo u jednu radnju i uzmemo crveni EINHELL s 3 godine garancije. mislim da je kilovat snage (ako se dobro sjecam) dvije mehanicke brzine i potenciometar na prekidacu, jednako brza i u lijevu i u desnu stranu, metalno kueciste, metalna brzostezuca glava poznatog proizvodjaca, cekic i najbitnije garancije vise nego bilo koji bosch ili makita. Eno je radi ko vrag, busila svega i svacega i uopce ne pokazuje znakove umora, brzostezuca glava odradjuje posao da ne biste vjerovali. PRije ce okrenuti mene od 150kg nego sto ce borer proklizati u glavi.

Busilica je nova kostala oko 100€ ali po meni vrijedi svaku paru

rtid105.jpg
 
Samo stezajuca glava nije losa ako se dobro cuva. Da se kad stezes burgiju stegnes sto vise jer svako proklizavanje ostecuje unutrasnje pipke i vremenom popuste.
Ja licno sam vise za kljuc jeste sporija varijanta ali je sigurnija sto se tice proklizavanja ali je neigurna za uvrtanje zglobova ako zaglavi posebno ako je veci precnik burgije+ jaka busilica i kvc

- - - - - - - - - -

kad sam kupio bušilicu odmah sam zamenio onu glavu za običnu kinesku na ključ do 15 mm :ppozdrav:

Gde kupujes burgije za metal sa ravnim prihvatom vece od 12,5ce i po kojoj ceni, valjalo bi i meni par ali nigde nisam uspeo da ih nadjem? Ja imam do 12ce i tu je kraj sto se tice ravnog prihvata, tesko naci
 
Šta mislite o kvalitetu ovih gedora i koliko realno mogu vredeti
Gedore Lincos
originalslikagedore-linc.jpg
originalslikagedore-linc.jpg
originalslikagedore-linc.jpg
 
Nemogu ti reci sta vrede dok ih ne uzmem u ruke. Ali ne verujem da vrede nesto. Pogledaj samo kako je uradjena zavrsna obrada na cekrtaljkama i to ce ti sve reci.

- - - - - - - - - -

Evo moj komplet , ovo mi je drugi komplet ovakvih kljuceva. Prvi kupio sam pre 3god i nije se toliko lose pokazao. Sem sto veliku cekrtaljku sam zamenio Stenvilovom , jer ova iz kompleta ne moze da izdrzi opterecanja koja su meni potrebna , a sa ostale dve su ispale placticne obloge na drskama. Sem toga svi ostalo je dosta dobrog kvaliteta. Ja dosta cesto koristim cevku prilikom odvijanja strafova i jos mi ni jedan kljuc nije puko.


4gjd6u.jpg
 
Proizvodjac je anoniman , nema imena . Kljuceve sam platio 160e a u kompletu ima oko160 elemenata.
 
"radoslav78z"

Nisam siguran, ali mislim da je ovaj "linkos" Mađarski brend. Uglavnom imaju svoje trgovine u svim glavnim gradovima bivše Juge, a u paleti proizvoda sve vrste alata kao i dosta mašina za radionice, servise i vulkanizerske radnje, tako da mi deluju kao sasvim ozbiljna firma...Nisam našao komplet kao vaš ali jesam neke druge različite, pa eto možete uporediti...

-115 EURA http://lincos.cc/p/l/DK-121171.jpg -25 EURA http://lincos.cc/p/l/DK-141046_01.jpg -55 EURA http://lincos.cc/p/l/DK-122026.jpg

Što se tiče onih baš velikih kompleta alata, ja lično nisam za tu varijantu. Opekao sam se par puta i to ne kod nas već u ozbiljnim evropskim zemljama, a plaćao ih prilično skupo, u radnjama nikako na buvljaku. Više sam za opciju kupovanja pojedinačnog alata, pa onda lepa kištra i složim sebi kako mi odgovara. Ne kažem da ovakav alat nije dobar ali nije onoliko kao ako recimo kupite samo komplet gedora ili nečeg drugog...
 
Poslednja izmena:
Jutros sam bio na Najlonu i gledao busilice,od 20e pa do nekoliko puta vise,polovne i vidno izraubovane,imaju po 2 mladosti iza sebe.
Ali sam kupio ovaj radapciger,ucinio mi se povoljno 600din.
20140824114740.jpg
 
Nazad
Vrh