Alati i radionice

Kiraj ovaj kljuc je pojeden momacki pa kolko god da si ga platio i ako je prava i dobra marka. Sto se tice zeger klesta svaka ce puci ako zeger ne krenes wd-om ja goristim neka kineska smesna evo godinama me sluze i nisu vrhovi pukli...jbg
 
Da, oštećen mu je spoljnji hromirani deo.Naleganje na maticu je dobro .Ne kažem, da ne pucaju firmirana zeger klešta ali ipak je manja verovatnoća da puknu knipeksova .Imaju Kinezi kvalitetnog alata ,verovatno sam ja naleteo na loša ,pošto su pukla na prvi osigurač.Možda nisu bila Kineska ?
 
Imam ja univerzalna zeger kljesta,koja mogu i na skupljanje i na sirenje.
A pri tome i vrhovi su zamenjivi,zavisi koliki je fi na osiguracu za skidanje.
 
Ako su ta zeger klijesta s nastavcima crna s crvenim ruckama (ona da ne kazem jeftina jer kod nas to kosta lijepe pare) to ne vrijedi ni zeljeza iz kojeg je stancano. Za segere na autima za rastavljanje kocnica i slicne sitnice su dobra ali za neke ozbiljnije segere po kombajnu ili traktoru ta klijesta nemaju sta da traze.

imam vec godinama komplet od 4 klijesta (dvoja ravna, dvoja pod uglom, jedna se sire, jedna skupljaju) i to traje i traje, ali ravna skupljajuca klijesta vec pokazuju znakove umora. ako slucajno i otkinem vrh, za to postoji brusilica i teraj dalje.

Ako se mene pita, klijesta s nastavcima treba izbjegavati, dosta su mekana...
 
Evo obecanih slika,samo sto nisam postavio metar,jer su prava,a ne makar kakva.
img2134.jpg

Zamenjivi pipci.
img2138.jpg

A sam proizvodjac je nekadasnja Cehoslovacka,kada je gvozdje bilo gvozdje.
img2137.jpg
 
Ja imam kao tu Bosh zelenu sa prve slike i mogu ti reci da to cim stisnes da busis neku gvozdjusiju sva se ugreje i pomalo pocne da smrdi,dok stara iskra crvena nestaje okrece i mene u krug,a hladna bude ako mozes da nadjes polovnu iskru i da je u ok stanju bolje uzmi nju.
 
Poslednja izmena:
Moj pokojni otac je 97god kada je napustio Svajcarsku , kupio je dve zelene Bosove busilice a jednu nam poklonio moj ujak. Ne daj boze nikom te busilice. Prvi put kada smo busili neki tanki beton i naleteli na armaturu u betonu , busilica je izgorela. Posle smo mi popravili busilicu kod majstora , ali bezobzira sto imamo 3 komada nikada nismo bili sigurni da imamo busilicu u kucu. Jednom prilikom smo trebali da izbusimo neku konzolnu gredu ( teracu na tavan) da bi je presekli. Mi smo uzeli jednu malu staru AEG koja se vukla po radionici , stavili na njoj burgiju 10mm i busili smo rupe u betonu jedna do druge , na duzini od 1m. Busilica jeste se jagrejala , ali nismo uspeli da je izgorimo iako je to bio cilj :osmeh: . Dako da se ta busilica i dan-danas vuce po radionici.
 
Znaci Petla za ruku,pa na najlon da on to proceni. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Oteraste vi mene u drugu krajnost,a ja zamislio novom da se pocastim kad ovrsim kukuruz. :osmeh:
 
Nazad
Vrh