Alati i radionice

Mozes kupiti plavi Bos ali nikako zeleni. Mi sa te zelene busilice busimo samo u drvo ili nesto mekano poput drva. Cak i u drvo ako je zilavo oce da izgore cetkice na rotoru.
 
Sve zavisi za sta ti treba busilica. Moj ti je savet ako ti treba za po kuci da uzmes bez cekica makitin, a ako ti treba za beton onda bosch hilti sto ima busilicu,busilicu sa cekicem i cekic sam kao opcij za 150-200e i cao.
Znaci rec busilica ima malo sire znacenje, zato i postoje razne serije busilica. Prosto nema tu mnogo mozganja.

- - - - - - - - - -

Mozes kupiti plavi Bos ali nikako zeleni. Mi sa te zelene busilice busimo samo u drvo ili nesto mekano poput drva. Cak i u drvo ako je zilavo oce da izgore cetkice na rotoru.
:haha::haha::haha:
 
Imam neku Black&Decker staru 20 i kusur godina,a stajala 20godina glava skroz zaridjala i opcija paljenja i gasenja cekica,Peto je uspesno zamenio glavu i sad radi vec 3 godine bez problema osim sto cekic ne moze da se ugasi. Pokusao sam da joj dodjem glave ali ne moze.
Za malo nije ona meni dosla dok sam cetkao sejalicu pred farbanje i kako je mrak padao sve vise sam zurio i samo staje reko gotova je...kad ono presekao kabal od struje cetkom,sreca pa se nije uplela da me udari struja,nije cak ni osigurac otisao. Nastavio kabal i radi tako i jos ce izgleda i raditi. Jedino sto lomi burgije kad busim za metal.
Znaci treba mi neka busilica za metal do 4mm debljine i burgiju najcesce 4-8mm.
 
Kao sto je kolega napisao zeleni Bos jeste dobar za po stanu . Ali za seljaka treba profesionalna alatka i onda dolazi u obzir samo plavi Bos ili neka druga profesionalna marka kao sto je ta tvoja stara Brek i Deker.
 
Treba mi nesto oko 50e da ima 2 smera i onaj potenciometar brzine ili bar 2 brzine. Cekic mi je apsolutno nebitan.
Ako mi enhel busilica ona mala traje bar 6 godina i nema zamenu vece onda ce i ova trajati bar toliko. Secam se da je cale dao oko 20e kad su tek izasle kao brend enhel i radi do danas.
 
Samo sto im je na internetu opis dosta stur i neprecizan,kao i slike.
Zato kad budem pri parama lepo obidjem po NSu radnje i vidim ih uzivo. Negde pise masa busilice,a negde sa koferom...
Bar da vidim uzivo kako neka izgleda,pa je onda po broju porucim. :osmeh:
 
Sto se tice hobi alata ja bih preporucio skil , imam dve male brusilice , dve busilice ,perac pod visokim pritiskom ,akumulatorku, travokosacicu..
Ja sa tim sve zavrsavam ,cetkao za farbanje ,busio plocevine raznorazne ,sta god ,meni zavrsava posao vec par godina. Busilice imam i sa brzom glavom i sa glavom na kljuc, najslabiji modeli su u pitanju , poteciometar ,cekic , levi/desni smer. Skil je davno kupio bosch, to je njihova hobi varijanta , slabija od zelenog, servis je u bosch beogradu ,sve delove imaju i ok se , jedno vreme sam radio prodaju boscha ,pa otud sam i navukao alat i dosta sam ga i podelio braci ,prijateljiva ,kod svih alat radi .. Opet da se vratim na busilicu , kad ih preopteretim ,greju se , cvile , busio sam sa burgijama 13mm i vecim (sa tanjim pocetkom ,da moze da stane u glavu) i mislio sam da neke stvari nece preziveti ,ali evo rade i dan danas. Imas u ponudi od svega po vise modela i cena ,pa ti pogledaj ,mozda ti nesto odgovara
 
Treba mi nesto oko 50e da ima 2 smera i onaj potenciometar brzine ili bar 2 brzine. Cekic mi je apsolutno nebitan.
Ako mi enhel busilica ona mala traje bar 6 godina i nema zamenu vece onda ce i ova trajati bar toliko. Secam se da je cale dao oko 20e kad su tek izasle kao brend enhel i radi do danas.
niste je još nijednom stisli kako treba :ppozdrav:
nisam mogao da skinem sponu pa sam je razbušio ali malo je bilo mesta pa smo uz pomoć poluge stisnuo :osmeh:
burgija je fi 15
2012-11-05-111439.jpg
 
Gorane... U ovom slucaju uzmes radapciger i dobro napnes krajnik i onda cekicem opletes sa strane po sponi i nema da ne izlazi...

Inace, svaka cast busilici...
 
Mozes kupiti plavi Bos ali nikako zeleni. Mi sa te zelene busilice busimo samo u drvo ili nesto mekano poput drva. Cak i u drvo ako je zilavo oce da izgore cetkice na rotoru.
Neznam da li hoce da izgore cetkice na zelenom, ali PLAVi Bosch je mnogo kvalitetniji(profi alati) od zelenog(hobi alat), ali lakse poslove odradjuje i zeleni:osmeh:
Mi od busilica i ostalog elektro alata imamo Bosch, Metabo, Hilti, Flex, Aeg i jos par proizvodjaca, ali sve sem jednog industrijskog fena je PROFI. Tata jednostavno obozava alat, pa tako imamo punu kucu alata:ppozdrav:
 
NA,u Woby-ju ima svega i svacega.Na nizim spratovima hobi a na visim spratovima, mmmm profi program. :ppozdrav:
Uglavnom, svasta se tamo moze naci.
 
Za bušenje u skučenom prostoru kao u Goranovom slučaju, gde nema mesta za bušilicu postoji da se uzme dodatna glava, nešto ovako

slikam_mid.php


Ili dosta kvalitetnija Metabo opcija


Mada ne verujem da ima prihvat veći od 13mm... To zatreba jednom u 10 godina ali tad dosta znači.
 
Nazad
Vrh