Akumulatori

Kako nije bar ovu zimu izvukla ? :osmeh: Gde si kupio taj akumulator?
 
Ima moj komsija onaj reaktor, zimus je sa njim bas dosta verglao i super je to podnosio, koristen je svakodnevno na minusima ispod -10. A jel neko ima onakav akumulator sa onim cilindricnim celijama. ?
 
Jel uzimao neko ruske akumulatore? Kakvi su cene i kako su se pokazali?

Uzeo sam dva Magnuma od 100ah za rusa pre tri godine čini mi se,i za sada su se pokazali ok.Skidam ih zimi i redovno kontrolišem nivo tečnosti.Preporuke nema za njih jer uglavnom električari kažu da su smeće ,uzeo sam ih na sopstveni rizik i izgleda da sam potrefio. Mislim da kod akumulatora ovih današnjih pravila nema čista sreća, kako ti se zalomi.Cena je onda bila oko 9500din a ni sad nisu puno skuplji.
 
Ja mislim da imam taj magnum od 100 Ah, mada nisam bas siguran. Kupljen decembra 2014 i sljaka bez greske. Tad je placen 9900 RSD. Iskren da budem nisam ni znao do sad da je Ruski, ali vidim da nije los.
 
Čisto da napomenem, ta Varta (kao i druge kod mene), je maksimalno čuvana i održavana, uvek je bila puna bar 90-95% (na traktoru), nije maltretirana na dugo verglanje, nikada ispražnjena, ako se i desilo par puta da je ostalo svetlo ili kontakt neko vreme, odmah je napunjena punjačem, skidana preko zime dopunjavana jednom mesečno, i to kada se dopunjava punjačem, bude napunjena do 98-100%, ali nikad prepunjena (punjač sa ograničenim naponom i strujom), i opet je izdržala jedva 6,5 godina, znači da je to maksimum koliko može.
 
Da, baš ste je "iscedili". Uz tako dobro održavanje (zaista maksimum što može) produžava se vek za cca. 30-50% (godinu i po do dve).
Očigledno da je konstrukciono vek ograničen na nekih 7 god. (ili 5-7 na primer).
 
Mi kad smo uzeli maseja na njemu je bio neki akumulator dzon dir. Star okruglo 20 godina... mi ga skinuli i stavili sa strane da pobamo da po netu nadjemo slican ali nas je deda preteko i dao ga za 2 plasticne kofe...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nekada se radilo da bude kvalitet, i da traje što duže, a sada se radi da crkne što pre po isteku garancije, tako da po meni treba gledati ko daje najdužu garanciju, i da li se priznaje ista u slučaju nekog problema.
Na Astri fabrički običan crni akumulator skro punih 10 godina, a ovi moderni nema da sastave više od 5-6 godina.
 
Da li neko ima iskustva sa Starter Plus akumulatorima? Kako su se pokazali i vrede li cemu? model od 135ah kosta 13600, garancija 28 meseci. Model kao na slici.



Starter-Plus-12V-135A-880Ah-L-.jpg


- - - - - - - - - -

http://start-commerce.rs/shop/online-prodaja-akumulatora-srbija/starter-plus-12v-135ah-880a-l/
 
Ја имао таква 2 али од 97 амперчасова.....други је рекламација на први, само да видим докле.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Na passatu b5.5 koji je kod mene 4 godine,ode akumulator pre par dana,pali on ali sa mukom...Bio je varta crni,a ja sam bio zadovoljan koliko je izdrzao i uzeo opet vartu silver 74ah koji me kostao 8200 din.Na drugom autu je vesna (kupljena pred proslu zimu) i samo se nadam da na traktoru nece ove zime ispustiti dusu....
 
Da li neko ima iskustva sa Starter Plus akumulatorima? Kako su se pokazali i vrede li cemu? model od 135ah kosta 13600, garancija 28 meseci. Model kao na slici.



Starter-Plus-12V-135A-880Ah-L-.jpg


- - - - - - - - - -

http://start-commerce.rs/shop/online-prodaja-akumulatora-srbija/starter-plus-12v-135ah-880a-l/
Да додам у вези овога, и други ми је вриснуо пре неки дан од Јула ове године, толико о квалитету....сад узео другу марку, неки ТАБ од 100 ах и 900 ударне струје, па ће да видимо.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Na passatu b5.5 koji je kod mene 4 godine,ode akumulator pre par dana,pali on ali sa mukom...Bio je varta crni,a ja sam bio zadovoljan koliko je izdrzao i uzeo opet vartu silver 74ah koji me kostao 8200 din.Na drugom autu je vesna (kupljena pred proslu zimu) i samo se nadam da na traktoru nece ove zime ispustiti dusu....

Da nije malo skuplji od 8200 din?:sta:
 
Да додам у вези овога, и други ми је вриснуо пре неки дан од Јула ове године, толико о квалитету....сад узео другу марку, неки ТАБ од 100 ах и 900 ударне струје, па ће да видимо.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Nisam se smeo upustiti u tu igranku pa sam uzeo skuplju varijantu. Jos uvek cena diktira kvalitet, a vreme ce pokazati.
 
Nazad
Vrh