Akumulatori

560,577,pale sa 75-100Ah bez problema.Ako je los motor i spor alanser nece mu pomoci ni trafo stanica.
 
Ja sam juce uzeo Bosh 95Ah za imt 577. Do sad je bio Somborski od 97Ah i radio je svoj"posao" bez problema,ali po obicaju kada prodju 24 meseca garancije crkavaju kao od sale.
 
Mozda zato i bude dve godine .Za motor s44 kao sto je zmaj 132(1979g.p.) dosao orginal 145AH. Sluzio je sve do rata . Medjutim i ja sada uzimam 97AH ( zbog cene naravno) i mora otici za dve godine jer je slab za taj motor. Na zetor 6045 koji je snage kao 560 takodje dolazi veliki akumulator itd.Manji akumulatori od predvidjenih mogu posluziti ako je sve u redu i ne dodje do nepredvidjenih situacija kao sto je dugotrajno verglanje u sled nekog problema kao sto je npr. nestanak goriva isl.
 
Pa vidi isti taj imam i na 533 pa i tamo netraje duze od 2 godine...na Urususu je 110ah i crko je 25-og meseca...Nikada vise necu uzeti ovo domace smece...
 
komso Kurkela, ja kad bi stavio na moj traktor 1000A akumulator mislim da bi mi klipovi odleteli u tri p.m. iz motora:haha:Sad palim na 55,a o 145 nesmem ni da zamislim:ppozdrav:
 
jer neko mozda poseduje "start buster" ? novi od 1000A su oko 100eu a na limundu nekad ode i za 2000din
pise samo tako na njega taj je isto kao pomocni akumulator doneo je moj otac to iz svajcarske i slabo je to i kratkog veka ,stavicu ja sutra slike pravog startera koji je na 320 moze cak i tenk da upali ali ima jedan problem veliki morate da imate dobru instalaciju i jaku struju zimus kod prijatelja kabal od 20m ga sprzio skroz cak i u zidove do sata :haha:
 
ne znam ako budem nasao moj cu da postavim sliku jel ima da se puni i na auto upaljac taj ,jel imas sliku kako izgleda:ppozdrav:
 
Kad sam kupio moj 560, u njemu su bila dva somborska akumulatora od 75Ah vezana paralelno. Trajali su sve do ove jeseni (10 godina), a sad sam ponovo kupio somborske akumulatore 2 x 72 Ah.
 
Vrisnuo mi je i treci akumulator za dva meseca,jos jedan somborski od 97ah sa imt 533.Prosto da nepoverujes,26 mesec...ovo je da poludis!:zli:
 
Vrisnuo mi je i treci akumulator za dva meseca,jos jedan somborski od 97ah sa imt 533.Prosto da nepoverujes,26 mesec...ovo je da poludis!:zli:
nemojte pogresno da me shvatite, ja se mnogo ne razumem u akumulatore, ali evo sta sam cuo od gospodina koji radi u vognju u bb electronik. oni tamo sklapaju akumulatore ili sta vec i predstavnik su za Baner akumulatore ako ne gresim. Kaze covek da oni kad rade akumulatore, uz pomoc racunara i ne znam cega jos podese ga da traje neko vreme nakon isteka garantnog roka, uglavnom oko 10 dana kako on kaze. Bukvalno ga na neki nacin "programiraju", to je politika forme... e sad sta je tu istina ne znam, meni je na 539 black horse trajao 3 god., i letos samo jedan dan "crkao" bez najave. ugasio ga uvece, ujutru da upalim i on ni znaka nije davao, prvo mislili da je anlaser alternator kad na kraju kaze elektricar akumulator je. :osmeh:
 
Ja na 560 imam jedan od 75 ampera i pali bez problema,ali traktor je garaziran i ne radi zimi,dok na Torpedu 7506 imam Vesnin od 110 ampera nov,kupljen u aprilu mesecu...Prica je sledeca,kada sam kupio Torpeda na njemu je bio ovaj od 75 ampera,dok na 560 nov Vesnin je poceo da tesko okrece,kad prokliza na bravicu kad upali kao mina.Mislili smo da je nov akumulator vrisnuo,odneli ga u servis onaj ga proverio-merio,ostavio ga 3 dana kod njega,opet izmerio i kaze akumulator odlican-perfektan!Problem je bio na 560 alnaser,znaci skinemo ga-odnesemo elektricaru,ovaj ga malo letovao,promenio cetkice i eno pali vec 3-4 meseca sa tim malim od 75.Sta sam hteo reci,nije uvek akumulator kriv!Kakva su vasa iskustva sa akumulatorima VESNA?
 
Na svakom jedna celija odkaze...posmatrao sam kada se punio na punjac...pet "rade"jedna miruje..i tako na sva tri akumulatora...
 
kod mene je black horse od 110 ah trajao 5 godina i prosle godine je samo odjednom crkao znaci ceo dan je palio a sledece jutro potpuno mrtav prosle godine sam uzeo isto BH od 110 ah zasadje sve u redu, dok na autu traje vec 7 god.i radi kao doksa

---------- Poruka napisana u 16:20 ---------- Prethodna poruka je at 16:19 ----------

Na svakom jedna celija odkaze...posmatrao sam kada se punio na punjac...pet "rade"jedna miruje..i tako na sva tri akumulatora...
isti slucaj je bio i kod mog akumulatora
 
Ja na 560 imam jedan od 75 ampera i pali bez problema,ali traktor je garaziran i ne radi zimi,dok na Torpedu 7506 imam Vesnin od 110 ampera nov,kupljen u aprilu mesecu...Prica je sledeca,kada sam kupio Torpeda na njemu je bio ovaj od 75 ampera,dok na 560 nov Vesnin je poceo da tesko okrece,kad prokliza na bravicu kad upali kao mina.Mislili smo da je nov akumulator vrisnuo,odneli ga u servis onaj ga proverio-merio,ostavio ga 3 dana kod njega,opet izmerio i kaze akumulator odlican-perfektan!Problem je bio na 560 alnaser,znaci skinemo ga-odnesemo elektricaru,ovaj ga malo letovao,promenio cetkice i eno pali vec 3-4 meseca sa tim malim od 75.Sta sam hteo reci,nije uvek akumulator kriv!Kakva su vasa iskustva sa akumulatorima VESNA?
Negdje krajem 90_tih sam imao novu "vesnu" bila je u golfu dizelu 4_5 godina, i poslije toga cini mi se 2 god. u pezou takodje dizelu. Fantazija od akumulatora, ako su i sad takvi nisi pogrijesio, ali kod nas vise nema te marke neznam zasto.
ps.Ustvari kad izuzmem nekoliko Somboraca i jedan Energizer,uvijek sam imao srece sa akumulatorima.
 
Nazad
Vrh